Na receptę

Belara, 0,03mg + 2mg, tabletki powlekane, (import równoległy, InPharm), 21 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

ODBIERZ W 30 MINUT
38,99 zł

Dostępny w 620 aptekach.

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier GLS
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Automaty i punkty odbioru GLS
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Gedeon Richter Plc .
Gyömrői út 19-21.
1103 Budapeszt Węgry

Opis

Lek Belara jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, zawiera w składzie 2 żeńskie hormony płciowe: etynyloestradiol i chlormadynonu octan. Lek Belara ma postać okrągłych, jasnoróżowych, obustronnie wypukłych tabletek powlekanych.

Import: InPharm

Kraj: Belgia

Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.

Skład

Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i chlormadynonu octan.

Jedna tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg chlormadynonu octanu.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K 30, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza (typ 2910), laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 6000, glikol propylenowy, żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Blister zawiera 21 tabletek. Obok każdej tabletki wydrukowano dzień tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż do przyjęcia wszystkich 21 tabletek z blistra.

Następnie nie należy przyjmować tabletek przez kolejne 7 dni. W trakcie tej 7-dniowej przerwy (zwanej też tygodniem przerwy) powinno rozpocząć się krwawienie. To tzw. „krwawienie z odstawienia” które trwa zazwyczaj w ciągu dwóch do czterech dni po zażyciu ostatniej tabletki. 

Po 7 dniowej przerwie należy rozpocząć kolejne opakowanie leku Belara, niezależnie od tego, czy krwawienie z odstawienia zakończyło się, czy nadal trwa.

Działanie

Lek Belara hamuje owulacje i zmienia konsystencję śluzu szyjkowego.

Wskazania

Lek Belara stosuje się w celu zapobiegania ciąży.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie należy stosować leku u pacjentek: z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, z ryzykiem tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, z zapaleniem trzustki, z ciężkimi chorobami wątroby, z ciężką lub ostrą niewydolnością nerek, z nowotworem złośliwym narządu rodnego lub piersi, z rozrostem endometrium, z krwawieniem z pochwy o nieznanej etiologii, w ciąży lub jej podejrzeniem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentek): Nudności, upławy, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki.

Działania niepożądane występujące często (występują nie częściej niż u 1 na 10 pacjentek): Depresja, nerwowość, drażliwość, zawroty głowy, migrena [i (lub) nasilenie migreny], zaburzenia widzenia, wymioty, trądzik, uczucie ciężkości, ból brzucha, zatrzymywanie wody w organizmie, zwiększenie masy ciała, zmęczenie, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Belara tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, ale ostateczną decyzję o możliwości jego stosowania podejmuje lekarz na podstawie wywiadu. 
Jeśli pacjenta podczas stosowania leku zauważy prawdopodobne objawy wystąpienia zakrzepów krwi, co może wskazywać na to, że pacjentka ma zakrzepy krwi w nodze (zakrzepica żył głębokich), zakrzepy krwi w płucach (zatorowość płucna), zawał serca lub uda, Należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych należy systematycznie badać piersi, a jeśli pacjentka wyczuje jakiekolwiek zgrubienie powinna skontaktować się z lekarzem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.

Lista chorób o których należy poinformować lekarza oraz szczegóły odnośnie zakrzepów krwi jakie powinna wiedzieć pacjentka dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu: padaczki (takie jak barbiturany, karbamazepina, fenytoina, topiramat, felbamat, okskarbazepina, barbeksaklon, prymidon); gruźlicy (np. ryfampicyna, ryfabutyna); zaburzeń snu (modafinil); zakażeń wirusem HIV i wirusem zapalenia wątroby typu C (tak zwane inhibitory proteazy i nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy, takie jak rytonawir, newirapina, efawirenz); zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina); wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych w płucach (bosentan); produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum). Jeśli pacjentka w czasie przyjmowania leku Belara chce stosować produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego, powinna najpierw skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek jest przeciwwskazany w ciąży.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek jest wskazany wyłącznie po rozpoczęciu miesiączkowania. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku Belara u młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl