Maxitrol, krople do oczu, (import równoległy, InPharm), 5 ml
krople
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
42,99 zł
Dostępny w 458 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
InPharm Sp. z o.o.Genewska 6A
03-963 Warszawa
Opis
Maxitrol to lek w postaci kropli do oczu zawierający trzy substancje czynne deksametazon, siarczan neomycyny, siarczan polimyksyny B. Lek jest stosowany w leczeniu chorób zapalnych oczu, działa przeciwbakteryjnie.
Import: InPharm
Kraj: Belgia
Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.
Skład
Substancje czynne leku:
Deksametazon (Dexamethasonum) 1 mg/ml
Siarczan neomycyny (Neomycini sulfas) 3500 j.m./ml
Siarczan polimyksyny B (Polimyxini B sulfas) 6000 j.m./ml
Substancje pomocnicze: sodu chlorek; polisorbat 20 (E 432); benzalkoniowy chlorek; hydroksypropylometyloceluloza (E 464); stężony kwas solny i (lub) wodorotlenek sodu (do ustalenia odpowiedniego pH); woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Działanie
Maxitrol działa przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
Wskazania
Maxitrol jest wskazany w leczeniu chorób oczu ze współistniejącym odczynem zapalnym, odpowiadających na stosowanie steroidów, w przypadkach, w których wskazane jest stosowanie kortykosteroidów i jednocześnie podejrzewa się lub istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia zakażenia bakteryjnego oka (np. w chorobach zapalnych spojówek powiekowych i gałkowych, rogówki, przedniego odcinka gałki ocznej, przewlekłym zapaleniu błony naczyniowej przedniego odcinka oka oraz uszkodzeniach rogówki wywołanych oparzeniami, np. chemicznymi, radiacyjnymi, cieplnymi, lub wbiciem ciał obcych)
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z zakażeniem oka niekontrolowanym przez leczenie przeciwzakaźne, takie jak: ostre ropne zakażenie bakteryjne, w tym zakażenia wywołane przez bakterie, zakażenia grzybicze, nabłonkowe zapalenie rogówki spowodowane przez wirusa opryszczki (dendrytowe zapalenie rogówki), krowianki (ospa krowia), ospy wietrznej oraz większość innych zakażeń wirusowych rogówki i spojówki, pełzakowe zapalenie rogówki. Przeciwskazaniem jest również: perforacja, owrzodzenie i uszkodzenie rogówki z niepełną epitelializacją oraz stwierdzone nadciśnienie oczne wywołane przez glikokortykosteroid.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (może wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): zapalenie rogówki, zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, świąd oka, uczucie dyskomfortu w oku, podrażnienie oka.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Leki steroidowe stosowane miejscowo nigdy nie powinny być podawane w przypadku zaczerwienienia oka bez rozpoznania.
U pacjentów, u których wystąpiły objawy nadwrażliwości na stosowaną miejscowo neomycynę może też wystąpić nadwrażliwość na inne antybiotyki.
Jeśli objawy zakażenia oka nasilą się podczas stosowania leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli u pacjenta występują choroby prowadzące do ścieńczenia rogówki lub twardówki, powinien powiedzieć o tym lekarzowi.
Aby uniknąć zakażenia kropli, butelkę należy wyrzucić po upływie czterech tygodni od pierwszego otwarcia.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze powyżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja, że pacjent przyjmuje: miejscowo działające niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jednoczesne miejscowe stosowanie leku steroidowego oraz niesteroidowego leku przeciwzapalnego może powodować wystąpienie problemów z gojeniem się zranień oka; rytonawir lub kobicystat, ponieważ mogą one zwiększać zawartość deksametazonu we krwi.
W przypadku stosowania jednocześnie innych kropli lub maści podawanych do oczu, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się przyjmowania leku w ciąży, o stosowaniu w okresie karmienia piersią decyzje podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
U dzieci należy unikać długotrwałego ciągłego leczenia kortykosteroidami. Decyzję podejmuje lekarz.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Przez krótki czas po użyciu kropli u pacjenta może występować niewyraźne widzenie. Przed kontynuacją prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn należy odczekać do powrotu wyraźnego widzenia
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Część ciała
- Sposób aplikacji
- RX kategoria