Zestaw Theraflu ExtraGrip + Rutinoscorbin + Otrivin, saszetki + tabletki + areozol

zestaw, ksylometazolina, feniramina, fenylefryna, paracetamol, rutozyd, witamina c, aerozol, roztwór, katar, stan zapalny, zapalenie, zatoki, gorączka, grypa, przeziębienie

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Theraflu ExtraGRIP, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 14 saszetek

zestaw, ksylometazolina, feniramina, fenylefryna, paracetamol, rutozyd, witamina c, aerozol, roztwór, katar, stan zapalny, zapalenie, zatoki, gorączka, grypa, przeziębienie

1 szt.

2. Rutinoscorbin, tabletki powlekane, 150 szt.

zestaw, ksylometazolina, feniramina, fenylefryna, paracetamol, rutozyd, witamina c, aerozol, roztwór, katar, stan zapalny, zapalenie, zatoki, gorączka, grypa, przeziębienie

1 szt.

3. Otrivin 0,1%, 1 mg/ml, aerozol do nosa, 10 ml

zestaw, ksylometazolina, feniramina, fenylefryna, paracetamol, rutozyd, witamina c, aerozol, roztwór, katar, stan zapalny, zapalenie, zatoki, gorączka, grypa, przeziębienie

1 szt.

O produkcie

Opis

Zestaw Theraflu ExtraGrip + Rutinoscorbin + Otrivin - To połączenie trzech produktów stosowanych w przeziębieniu.

Skład

Theraflu ExtraGrip:

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), maleinian feniraminy (Pheniramini maleas).

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodoreku fenylefryny , 20 mg maleinian feniraminy.

Substancje pomocnicze: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Rutinoscorbin:

Substancjami czynnymi leku są rutozyd (Rutosidum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).

1 tabletka zawiera 25 mg rutozydu i 100 mg kwasu askorbowego.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki laktoza jednowodna, skroia ziemniaczana, sacharoza, magnezu stearynian, talk, alkohol poliwinylowy, skład otoczki: opadry II 85F32876 Żółty (alkohol poliwynylowy, makrogol 4000, tytany dwutlenek (E171), talk, żółcień chinolinowa (E104).

Otrivin:

Substancją czynną jest: ksylometazolina (Xylometazolini hydrochloridum).

1 ml roztworu (aerozolu) zawiera 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Te leki należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Theraflu ExtraGrip:

Theraflu ExtraGRIP stosuje się doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody

Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają po 5 dniach albo gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni pomimo stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka, jeśli jest taka potrzeba dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach.
Maksymalna dawka dobowa 3 saszetki.

Rutinoscorbin: 

Lek stosuje się doustnie.

Profilaktycznie: od 1 do 2 tabletek na dobę.

W stanach niedoboru witaminy C: od 1 do 2 tabletek od 2 do 4 razy na dobę.

Otrivin:

  • Lek do stosowania donosowego.
  • 1 opakowanie leku powinno być stosowane przez 1 osobę w celu uniknięcia szerzenia się zakażenia.
  • Nie stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni.
  • Przed pierwszym użyciem należy kilka razy nacisnąć pompkę dozującą w celu jej napełnienia i otrzymania jednorodnego aerozolu.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 razy na dobę. Ostatnią dawkę zaleca się zaaplikować bezpośrednio przed snem.

Działanie

Theraflu ExtraGRIP zawiera 3 substancje aktywne i działa wielokierunkowo:

  • Paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo,
  • chlorowodorek fenylefryny - zmniejsza przekrwienie oraz obrzęk błony śluzowej nosa,
  • maleininan feniraminy – substancja antyhistaminową, która łagodzi objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Rutinoscorbin: Rutozyd działa wzmacniająco na naczynia krwionośne i zmniejsza ich przepuszczalność. Chroni także witaminę C przed utlenieniem, dzięki czemu zachowuje ona dłużej swoje właściwości. Witamina C działa przeciwutleniająco. Jest niezbędna w wielu procesach metabolicznych, uczestniczy m.in. w tworzeniu kolagenu i hemoglobiny oraz ułatwia przyswajanie żelaza.

Otrivin zawiera w swoim składzie ksylometazolinę w postaci chlorowodorku, która wpływa na naczynia krwionośne - obkurcza je, tym samym zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. W efekcie zmniejsza się również ilość wydzieliny. Ułatwia oddychanie w przypadku uczucia zatkanego nosa. Inne składniki zawarte w leku wykazują działanie nawilżające co zapobiega wysychaniu i podrażnieniom śluzówki.

Wskazania

Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Rutinoscorbin stosuje się w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C oraz pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń.

Otrivin: Wskazania: przekrwienie błony śluzowej nosa, które towarzyszy katarowi siennemu, przeziębieniu, alergicznemu zapalenia błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok; wspomagająco w zapaleniu zatok - lek ułatwia odpływ zalegającej wydzieliny; wspomagająco w leczeniu ucha środkowego (lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej); wziernikowanie nosa (rodzaj badania).

Przeciwwskazania

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Działania niepożądane

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Stosowanie innych leków

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Ciąża i karmienie piersią

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Wpływ na badania laboratoryjne

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Wpływ na płodność

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktów powyżej. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij