Allertec Effect, 20 mg, tabl., 10 szt

tabletka, alergia

14,69 zł
Cena za szt.: 1,47 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ALLERTEC

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
https://polpharma.pl/en/about-us/contact/

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
https://polpharma.pl/en/about-us/contact/

Opis

Lek Allertec Effect zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych.

Skład

Substancją czynna jest bilastyna (Bilastinum).

Każda tabletka zawiera 20 mg bilastyny (Bilastinum).

Substancje pomocnicze: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu glinometakrzemian, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy przyjmować doustnie jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku lub wypiciu soku owocowego. Tabletkę należy połykać popijając szklanką wody. 

Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej, to 1 tabletka (20 mg) na dobę.

Działanie

Allertec Effect jest lekiem o działaniu przeciwhistaminowym. Bilastyna jest niesedatywnym, długo działającym antagonistą histaminy z selektywnym powinowactwem do obwodowych receptorów H1.

Wskazania

Allertec Effect jest wskazany do objawowego leczenia alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Allertec Effect, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, których objawy mogą obejmować: trudności w oddychaniu, zawroty głowy, zapaść lub utrata przytomności, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i (lub) obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Działania niepożądane występujące u dorosłych i młodzieży:

Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób): bóle głowy, senność

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 osób): nieprawidłowy zapis EKG, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby. zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie, nasilony apetyt, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała, nudności (uczucie mdłości), lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie , ból brzucha, biegunka; zapalenie żołądka (zapalenie ściany żołądka), zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie, nasilone pragnienie, duszność (trudności w oddychaniu), suchość w jamie ustnej, niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka, szumy uszne (dzwonienie w uszach), zaburzenia snu, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek, podwyższone stężenie lipidów we krwi.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): kołatanie serca, tachykardia (szybkie bicie serca), wymioty.

Działania niepożądane występujące u dzieci: 

Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób): zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa, alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy, ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu).

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 osób): podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności (uczucie mdłości), obrzęk warg, wyprysk, pokrzywka, zmęczenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność zwłaszcza u pacjentów z: zaburzeniami czynności nerek należy unikać wtedy  jednoczesnego podawania bilastyny.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), erytromycyna i ryfampicyna (antybiotyki), diltiazem (lek stosowany w dławicy piersiowej), cyklosporyna (lek stosowany w celu zmniejszenia aktywności układu odpornościowego, co pozwala uniknąć odrzucenia przeszczepu, lub w celu zmniejszenia aktywności choroby w przypadku chorób autoimmunologicznych i alergicznych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub reumatoidalne zapalenie stawów), Rytonawir (lek stosowany w leczeniu AIDS).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku Allertec Effect nie należy przyjmować razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o zastosowaniu leku w ciąży lub okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży wieku poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kaszel często pojawia się jako reakcja organizmu na alergeny. Może towarzyszyć mu nieżyt nosa, dlatego bywa mylony z kaszlem spowodowanym przeziębieniem. Jak odróżnić kaszel alergiczny od kaszlu występującego przy przeziębieniu? Jak leczyć kaszel alergiczny?

  • Reakcja alergiczna stanowi złożoną odpowiedź układu immunologicznego na kontakt z niegroźnymi substancjami, które są postrzegane przez organizm jako zagrożenie. Zjawisko to charakteryzuje się nadmierną aktywacją mechanizmów obronnych, co może prowadzić do rozmaitych manifestacji – od łagodnych do potencjalnie zagrażających życiu. W tym artykule przyjrzymy się reakcji alergicznej z różnych perspektyw, analizując jej podstawy biologiczne, objawy, klasyfikację oraz zasady postępowania.

  • Pluskwa domowa to niewielki owad pasożytniczy, który żywi się krwią ssaków, w tym przede wszystkim ludzi. Ze względu na swój tryb życia i sposób odżywiania owady te zyskały miano jednych z najbardziej uciążliwych pasożytów w środowisku domowym. Pozbycie się pluskiew jest niezwykle trudne, ponieważ owady te potrafią przetrwać w trudnych warunkach i mają zdolność do ukrywania się w najmniejszych szczelinach. Często problem pluskiew zostaje wykryty dopiero po pojawieniu się ugryzień, które mogą być źródłem silnego świądu oraz innych reakcji skórnych.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl