Na receptę

Emla, (25 mg+25 mg)/g, krem, (import równoległy, InPharm), 30 g

krem

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

67,99 zł

Produkt niedostępny online

Powiadom o dostępności

ODBIERZ W 30 MINUT
67,99 zł

Dostępny w 167 aptekach.

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

ASPEN PHARMA TRADING LTD

Opis

Emla to lek w postaci kremu, zawierający dwie substancje czynne lidokainą i prylokainę, należące do grupy leków określanych mianem leków miejscowo znieczulających.

Import: InPharm

Kraj: Portugalia

Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: lidokaina i prylokaina.

1 g kremu zawiera: 25 mg lidokainy i 25 mg prylokainy.

Substancje pomocnicze: makrogologlicerolu hydroksystearynian, karbomery, sodu wodorotlenek oraz wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować miejscowo na skórę.

Działanie

Działanie leku Emla polega na krótkotrwałym zniesieniu czucia w powierzchownych warstwach skóry. Krem nakłada się na skórę przed wykonaniem niektórych zabiegów i procedur medycznych. Pomaga to znieść ból w skórze; jednakże pacjent nadal może odczuwać ucisk i dotyk.

Wskazania

Wskazania u dorosłych, młodzieży i dzieci: znieczulanie skóry przed: wkłuciem igły w skórę (na przykład podczas wykonywania zastrzyku lub pobierania krwi do badań); drobnymi zabiegami chirurgicznymi na skórze.

Wskazania u dorosłych i młodzieży:  w celu znieczulenia narządów płciowych przed: wykonaniem zastrzyku, wykonaniem zabiegów medycznych takich jak np. usunięcie brodawek. Zastosowanie kremu Emla na narządy płciowe powinno być wykonywane pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki.

Wskazania u dorosłych: do znieczulania skóry przed:  zabiegiem oczyszczenia lub usunięcia uszkodzonej skóry owrzodzonych kończyn dolnych.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób): Przemijające miejscowe reakcje skórne (zblednięcie, zaczerwienienie, obrzmienie) w miejscu poddanym działaniu leku podczas stosowania na skórę, błonę śluzową narządów płciowych lub na owrzodzenia kończyn dolnych; Początkowe łagodne odczucie pieczenia, świądu lub ciepła w miejscu poddanym działaniu leku podczas stosowania na błonę śluzową narządów płciowych lub na owrzodzenia kończyn dolnych.

Więcej informacji na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić z lekarze, jeśli pacjent: ma rzadko występujące zaburzenie metaboliczne, które wpływa na krew i nazywane jest niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; ma problem dotyczący stężenia barwnika krwi określany mianem methemoglobinemii; ma zaburzenie związane ze świądem skóry określane jako atopowe zapalenie skóry, wystarczające może być użycie kremu przez krótszy czas. Ze stosowaniem kremu przez czas dłuższy niż 30 minut związane jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia miejscowej reakcji skórnej; przyjmuje określone leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (leki przeciwarytmiczne klasy III, takie jak amiodaron). W takim przypadku lekarz będzie monitorować u pacjenta czynność serca.

Nie należy stosować leku Emla na obszary skóry z wysypką, skaleczeniami, zadrapaniami lub innymi otwartymi ranami, z wyjątkiem owrzodzeń kończyn dolnych.

Nie stosować leku Emla na zmienioną chorobowo błonę bębenkową.

Należy unikać kontaktu leku Emla z oczami, ponieważ może on powodować ich podrażnienie. W sytuacji przypadkowego dostania się kremu EMLA do oka należy natychmiast przemyć oko letnią wodą lub roztworem soli fizjologicznej (0,9% roztworu NaCl).

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: leki stosowane w leczeniu zakażenia określane mianem sulfonamidów oraz nitrofurantoinę; leki stosowane w leczeniu padaczki: fenytoinę i fenobarbital; Inne leki miejscowo znieczulające; leki stosowane w leczeniu niemiarowej akcji serca, takie jak amiodaron; cymetydynę lub leki beta-adrenolityczne, które mogą powodować zwiększenie stężenia lidokainy we krwi. Ta interakcja nie ma znaczenia klinicznego w krótkotrwałym stosowaniu leku Emla w zalecanych dawkach.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w okresie ciąży podejmuje lekarz. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl