Bestseller

Woda utleniona, 3%, 100 g (Amara)

woda utleniona, płyn, roztwór, dezynfekcja, otarcia, rana

1,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 5
30-851 Kraków

Producent

AMARA
Stacyjna 5
Kraków

Opis

Woda utleniona to lek odkażający rany, ale można ją także stosować po rozcieńczeniu do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Skład

Substancją czynną jest 30 % nadtlenek wodoru (Hydrogenii peroxidum 30%) stabilizowany dwuwodoropirofosforanem sodu, kwasem 1-hydroksyetano 1,1-difosfonowym.

100 g leku zawiera 10 g 30% nadtlenku wodoru.

Substancje pomocnicze: kwas 1-hydroksyetano 1,1-difosfonowy, dwuwodoropirofosforan sodu, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Droga podania leku zależy od schorzenia. Do przemywania ran należy stosować nie rozcieńczony roztwór. Natomiast w celu przygotowania płukanki do jamy ustnej należy 1 łyżkę (5 ml) wody utlenionej wymieszać z 1 szklanką wody (250 ml).

Działanie

Woda utleniona działa odkażająco.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leku Woda utleniona jest przemywanie ran. Po rozcieńczeniu Wodę utlenioną można również stosować jako środek do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, do przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Nie stosować leku na ostre, wrzodziejące zapalenia dziąseł i uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W miejscu podania możliwe jest wystąpienie krótkiego, przemijającego pieczenia. Częste stosowanie Wody utlenionej do płukania jamy ustnej prowadzi do podrażnienia błony śluzowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować lek na duże powierzchnie skóry i unikać kontaktu z oczami.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Dotychczas nie odnotowano interakcji Wody utlenionej z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek u dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Woda utleniona, czyli inaczej nadtlenek wodoru, stosuje się najczęściej w postaci 3% roztworu. Ma ona głównie właściwości bakteriobójcze, oczyszczające rany i zmiękczające strupy. Wskazaniem do zastosowania wody utlenionej mogą być także m.in. łagodne infekcje jamy ustnej i gardła. Jak właściwie stosować wodę utlenioną, czy można nią wybielać zęby i czyścić uszy?

  • Higiena rąk należy do głównych środków ochronnych podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Dokładne i systematyczne mycie dłoni pomaga w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa z Wuhan, a także zmniejsza szanse na jego wniknięcie do organizmu. Jak przygotować samodzielnie w domu żel antybakteryjny lub płyn do dezynfekcji? Podpowiadamy. 

  • Dla większości z nas woda utleniona to preparat, którego należy użyć do odkażenia rany oraz jej późniejszej pielęgnacji. Czy jednak jest to prawidłowe postępowanie? Dlaczego podczas kontaktu rany z wodą utlenioną powstaje piana? Jakie inne zastosowania może mieć ten preparat? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.