Super Seni Plus, pieluchomajtki dla dorosłych, rozmiar XL, 30 szt.

nietrzymanie moczu

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

91,50 zł
Cena za szt.: 3,05 zł

Ten produkt możesz kupić na wniosek NFZ

Zrealizuj wniosek NFZ

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SENI

Producent

TZMO-SENI
Żółkiewskiego 20/26
Toruń

Opis

Wyrób medyczny Super Seni Plus to pieluchomajtki w rozmiarze XL, przeznaczone do użytku dla osób mobilnych i leżących, cierpiących z powodu nietrzymania moczu i/lub inkontynencji kałowej średniego i ciężkiego stopnia.

Skład

Produkt wykonany został z miękkich i oddychających materiałów, nie zawiera lateksu.

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera 30 sztuk pieluchomajtek w rozmiarze XL. 

Działanie

Super Seni Plus zapewniają długotrwałe uczucie suchości dzięki szybkiemu i równomiernemu rozprowadzeniu wilgoci wewnątrz wkładu superchłonnego wkładu. Właściwości antybakteryjne superabsorbentu hamują rozwój drobnoustrojów i niwelują powstawanie nieprzyjemnego zapachu, natomiast specjalne osłonki boczne dodatkowo chronią przed przeciekaniem. Struktura wyroby umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstania odparzeń, odleżyn i podrażnień delikatnej skóry. Elementy wykonane z elastycznej przędzy minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, co sprawia, że produkt jest odpowiedni także dla osób o wrażliwej skórze. Ponadto produkt zawiera wbudowany indykator wilgoci informujący o konieczności wymiany. 
Elastyczny ściągacz taliowy i przylepce umożliwiają dokładne dopasowanie pieluchomajtek do ciała, co zwiększa komfort i zapewnia dyskrecję użytkowania. 

Charakterystyka produktu

Pieluchomajtki Super Seni Plus posiadają drugi z czterech stopni chłonności (tzw. chłonność dzienna) i rozmiar L: 130 - 170 cm obwodu.
Produkt testowany dermatologicznie i rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Gerontologiczne.

Wskazania

Wyrób medyczny polecany jest zarówno osobom mobilnym, jak i leżącym, cierpiącym z powodu nietrzymania moczu i/lub inkontynencji o średnim i ciężkim stopniu nasilenia. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed założeniem pieluchy należy ją aktywować, czyli w 2 krokach przygotować do użycia. Dzięki tym czynnościom chłonność wyrobu zostanie maksymalnie wykorzystana.

1. Rozłóż pieluchę, chwyć ją za dwa końce i lekko pociągnij.
2. Złóż pieluchę wzdłuż na pół. Uwaga: Nie skręcaj wyrobu!
 

Zakładanie na stojąco – samodzielnie lub z pomocą opiekuna:

3. Aktywowane pieluchomajtki włóż między nogi trzymając produkt ułożony w formie łódki.
4. Dopasuj pieluchomajtki z tyłu i z przodu tak, aby dokładnie przylegały do ciała.
5. Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii.
6. Upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało.

Zakładanie na osobę leżącą:

3. Stań z brzegu łóżka i zegnij w kolanie jedną z nóg chorego. Jeśli stoisz po prawej stronie chorego, zegnij jego lewą nogę, jeśli stoisz po jego lewej stronie – zegnij nogę prawą.
4. Obróć chorego na bok i po dokonaniu czynności pielęgnacyjnych podłóż z tyłu pod chorego aktywowane wcześniej pieluchomajtki.
5. Połóż chorego na plecach, wyprostuj jego nogi i wyciągnij podwinięte skrzydło pieluchomajtek.
6. Wyciągnij przednią część pieluchomajtek i dopasuj ją do krocza.
7. Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii.
8. Po zapięciu pieluchomajtek upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało.

Uwagi i środki ostrożności

Produkt jednorazowego użytku, po wykorzystaniu pieluchomajtki zwiń i wyrzuć do kosza na śmieci.
Nie wyrzucaj zużytego wyrobu do toalety!

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Nietrzymanie moczu, znane także jako inkontynencja, to powszechny problem zdrowotny, który może znacząco wpływać na jakość życia osób dotkniętych tym schorzeniem, zwłaszcza osób starszych. Jest to stan, w którym osoba traci kontrolę nad oddawaniem moczu, co może prowadzić do mimowolnego wydalania moczu. Istnieje wiele przyczyn nietrzymania moczu, a ich zrozumienie jest kluczowe dla właściwego poradzenia sobie z tym problemem.

  • Nietrzymanie moczu lub kału dotyka wielu chorych, głównie osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz chorobami nowotworowymi. Opieka nad pacjentem z tymi dolegliwościami generuje wysokie koszty. Dlatego warto znać zasady refundacji pieluchomajtek i innych wyrobów chłonnych: komu przysługuje, jak pozyskać zlecenie i gdzie je zrealizować. W artykule przedstawiamy najnowsze wytyczne.

  • Rehabilitacja po udarze jest integralną i niezwykle istotną częścią leczenia osób po udarze (zarówno niedokrwiennym, jak i krwotocznym). Powinna być rozpoczęta tak szybko, jak to tylko możliwe, od niej zależy bowiem kiedy i w jakim stopniu pacjent powróci do dawnej sprawności. Rehabilitacja osób po udarze mózgu polega m. in. na szybkiej pionizacji, zapobieganiu odleżynom i przykurczom oraz terapii logopedycznej. Jakie są główne zasady rehabilitacji poudarowej? W jakich ośrodkach rehabilitacyjnych się ją przeprowadza? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl