Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Delfarma Sp. z o.oŚw. Teresy od Dzieciątka Jezus 111
91-222 Łódź
Producent
DELFARMA/GSKOpis
Bisacodyl GSK to lek przeczyszczający w postaci czopków. Bisacodyl GSK pobudza ruchy przewodu pokarmowego oraz zwiększa wydzielanie wody i elektrolitów do światła jelita. Powoduje rozluźnienie mas kałowych i ułatwia oddanie stolca. Wypróżnienie następuje ok. 20–45 minut po podaniu leku. Czopki można stosować w krótkotrwałym leczeniu zaparć oraz w stanach wymagających ułatwionego wypróżniania (np. przed badaniami diagnostycznymi lub po operacjach).
Import:Delfarma
Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.
Skład
Substancją czynną leku jest bisakodyl (Bisacodylum).
1 czopek zawiera 10 mg bisakodylu (Bisacodylum).
Substancje pomocnicze: mikrowosk; tłuszcz stały.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek należy stosować doodbytniczo.
Działanie
Lek Bisacodyl GSK ma działanie przeczyszczające. Pobudza ruchy przewodu pokarmowego oraz zwiększa wydzielanie wody i elektrolitów do światła jelita. Powoduje rozluźnienie mas kałowych i ułatwia oddanie stolca.
Wskazania
Czopki Bisacodyl GSK stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów w tym zaparć nawykowych i przewlekłych, zaparć atonicznych (np. u pacjentów obłożnie chorych oraz u pacjentów w podeszłym wieku) oraz w przygotowaniu do badań diagnostycznych, zabiegów chirurgicznych oraz położniczych i w okresie okołooperacyjnym.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Bisacodyl GSK u osób z nadwrażliwością na bisakodyl lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania produktu leczniczego są: niedrożność jelit; ostre stany chorobowe w jamie brzusznej, w tym zapalenie wyrostka robaczkowego lub ostre zapalne choroby jelit; odwodnienie lub inne zaburzenia równowagi elektrolitowej; silny ból brzucha z nudnościami i wymiotami.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (częściej niż u 1 na 100 osób, ale rzadziej niż u 1 na 10 osób): bóle brzucha, bolesne skurcze jelit, nudności, biegunka (mogą doprowadzić do nadmiernej utraty wody i elektrolitów, głównie potasu, szczególnie jako następstwo przewlekłego stosowania lub przedawkowania).
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Jeśli u pacjenta wystąpi zwiększone pragnienie lub zmniejszenie produkcji moczu, co może być objawem odwodnienia i może być niebezpieczne dla osób w podeszłym wieku lub pacjentów
z chorobami nerek, pacjent powinien zaprzestać stosowania leku Bisacodyl GSK i skontaktować się z lekarzem.
Pacjenci mogą również zaobserwować obecność krwi w kale, ale na ogół objaw ten ma charakter łagodny i ustępuje samoistnie.
Stosowanie czopków może prowadzić do wystąpienia bolesności oraz miejscowego podrażnienia, zwłaszcza u pacjentów ze szczeliną odbytu oraz zapaleniem odbytnicy lub odbytu z towarzyszącym owrzodzeniem.
Leki przeczyszczające, w tym Bisacodyl GSK, nie wpływają na utratę masy ciała.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Czopki Bisacodyl GSK mogą wchodzić w interakcje z: lekami moczopędnymi; steroidami; glikozydami nasercowymi; innymi środkami przeczyszczającymi.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Bisacodyl GSK w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Należy pamiętać, że ze względu na skurcze w obrębie jamy brzusznej związane z zaparciami mogą wystąpić zawroty głowy i/lub omdlenia. Jeśli wystąpią skurcze w obrębie jamy brzusznej należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności takich jak prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn.
Cechy produktu
- Typ produktu
- Postać
- Główny składnik
- Sposób aplikacji
- RX kategoria