O produkcie
Producent
USP ZDROWIE SP.ZO.O.Poleczki 35
02-822 Warszawa
Opis
Tabletki są stosowane w krótkotrwałym leczeniu ostrej biegunki z takimi objawami, jak kurcze brzucha, wzdęcia i oddawanie nadmiernej ilości gazów.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: loperamidu chlorowodorek (2 mg w każdej tabletce) i symetykon (wymierzony jako 125 mg dimetykonu w każdej tabletce).
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, powidon, wapnia fosforan, mannitol i magnezu stearynian.
Dawkowanie
Przyjmować doustnie.
Potykać w całości, popijając płynem.
Stosowanie u dorosłych w wieku powyżej 18 lat:
Początkowo należy zażyć dwie tabletki, a następnie 1 tabletkę po każdym luźnym stolcu (wypróżnieniu).
Nie należy stosować więcej, niż 4 tabletki na dobę.
Stosowanie u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat:
Początkowo należy zażyć jedną tabletkę, a następnie 1 tabletkę po każdym luźnym stolcu (wypróżnieniu).
Nie należy stosować więcej, niż 4 tabletki na dobę.
Jeśli nie ma poprawy po dwóch dniach, należy przerwać stosowanie tabletek i skontaktować się z lekarzem.
Działanie
Tabletki zawierają loperamidu chlorowodorek, który pomaga zmniejszyć biegunkę poprzez zwolnienie nadmiernej aktywności jelita. Lek ułatwia także wchłanianie większej ilości wody i soli mineralnych przez organizm. Lek zawiera także symetykon, który rozbija i rozprasza nagromadzone gazy, które powodują kurcze brzucha i wzdęcia.
Wskazania
Ostra biegunka z takimi objawami, jak kurcze brzucha, wzdęcia i oddawanie nadmiernej ilości gazów.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Stoperan Plus:
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na loperamidu chlorowodorek, symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (patrz punkt 6),
- jeśli pacjent ma wysoką gorączkę (powyżej 38°C) lub występuje krew w kale,
- jeśli pacjent ma ostry rzut choroby zapalnej jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie jelit,
- jeśli pacjent ma ciężką biegunkę po przyjmowaniu
- jeśli pacjent ma zaparcie lub wzdęty brzuch.
- jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Działania niepożądane
Lek Stoperan Plus może powodować zawroty głowy, zmęczenie lub senność. Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn jeśli wystąpią takie objawy.
Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie poszukać pomocy medycznej: reakcje alergiczne, obejmujące obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z potykaniem, świszczący oddech bez wyjaśnionej przyczyny, skrócenie oddechu, którym może towarzyszyć wysypka lub pokrzywka.
Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i porozumieć się z lekarzem: trudności z oddawaniem moczu, ból lub wzdęcie brzucha, ciężkie zaparcie.
Inne możliwe działania niepożądane mogą obejmować:
Często zgłaszane działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 osób):
- Nudności lub zmiany odczuwania niektórych smaków
Niezbyt często zgłaszane działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 osób):
- Senność, zaparcie, wysypka
Inne działania niepożądane:
- Wymioty, niestrawność, zatwardzenie, wiatry, zawroty głowy, utrata lub zmniejszenie świadomości
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Część ciała
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji