
Encyklopedia leków
Galpent (Pentaerythritol 100) - Pentaerithrityli tetranitras
Podstawowe informacje
- Skład
-
tetraazotan pentaerytrytolu
- Postać
-
tabletki
- Kategoria
-
Układ sercowo-naczyniowy
- Specjalności
-
Kardiologia
- Działanie
-
rozszerza naczynia krwionośne
Oferta portalu DOZ.pl
Choroba wieńcowa, wspomagająco w niewydolności krążenia, w zaburzeniach krążenia, takich jak chromanie przestankowe (bóle niedokrwionych mięśni nóg podczas wysiłku), choroba Buergera, odmrożenia.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować co najmniej pół godziny przed lub 1 godzinę po posiłku.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Gdy masz nadwrażliwość na lek, niedociśnienie, niedokrwistość, choroby serca, nadczynność tarczycy, chorby wątroby i/lub nerek, jaskrę.
Gdy przyjmujesz sildenafil i leki obniżające ciśnienie krwi. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.
Nagły spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, odczyny alergiczne, osłabienie, poty, zawroty i bóle głowy, zaczerwienienie skóry, wzrost ciśnienia śródgałkowego i śródczaszkowego, nudności, wymioty, bóle brzucha, przyspieszenie akcji serca.
Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem