
Encyklopedia leków
Arteoptic - Carteololi hydrochloridum
Podstawowe informacje
- Skład
-
chlorowodorek karteololu
- Postać
-
krople do oczu
- Kategoria
-
Narządy wzroku i słuchu
- Specjalności
-
Okulistyka
- Działanie
-
obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Jaskra z otwartym kątem przesączania.
Zakraplać do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.
Uwaga! Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zdejmować je w trakcie zakraplania leku i ponownie zakładać dopiero 15 minut później.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Gdy masz nadwrażliwość na karteorol, inne beta-blokery lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, choroby serca, cukrzycę.
Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne zalecane jest zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich.
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku jest ograniczone do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.
Bezpośrednio po zastosowaniu mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia. Obserwowano także objawy miejscowego podrażnienia w postaci przejściowego pieczenia, łzawienia, przekrwienia i obrzęku spojówek; sporadycznie występował światłowstręt, pogorszenie widzenia w nocy, stany zapalne brzegów powiek i spojówek. Ponadto nie można wykluczyć układowego działania w postaci zaburzeń rytmu serca, duszności, osłabienia, bólu i zawrotów głowy, bezsenności, skurczu oskrzeli.
W przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem