
Encyklopedia leków
Mupirox - Mupirocinum
Podstawowe informacje
- Skład
-
mupirocyna
- Postać
-
maść
- Kategoria
-
Dermatologia
- Specjalności
-
Dermatologia i wenerologia
- Działanie
-
bakteriobójcze
Oferta portalu DOZ.pl
Miejscowe leczenie liszajca, zapalenia mieszków włosowych, czyraczności.
Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas leczenia ustala lekarz. Maść nanosi się na skórę zmienioną chorobowo, w razie potrzeby można zastosować opatrunek uszczelniający. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania do nosa i uszu. Nie stosować na rozległe rany i oparzenia ani dospojówkowo, należy także unikać kontaktu ze spojówkami w przypadku stosowania na skórę twarzy.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Gdy masz nadwrażliwość na mupirocynę i/lub składniki podłoża (glikol polietylenowy), zaburzenia czynności nerek.
Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty.
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Może wystąpić pieczenie, świąd i wysypka w miejscu stosowania. Rzadziej obserwowano suchość i kontaktowe zapalenie skóry oraz zwiększony wysięk.
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem