
Encyklopedia leków
Injectio Adrenalini WZF 0,1% - Epinephrinum
Podstawowe informacje
- Skład
-
epinefryna
- Postać
-
roztwór do wstrzykiwań
- Kategoria
-
Układ sercowo-naczyniowy
- Specjalności
-
Alergologia
- Działanie
-
rozszerza oskrzelaprzyspiesza akcję sercakurczy naczynia krwionośne
Oferta portalu DOZ.pl
Leczenie doraźne w nagłych przypadkach ostrych reakcji alergicznych wywołanych przez pokarmy, leki, ukąszenia i użądlenia owadów oraz inne alergeny, jak również w przypadku anafilakasji samoistnej.
Domięśniowo, podskórnie lub dożylnie (po rozcieńczeniu roztworu). Według zaleceń lekarza.
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadczynność tarczycy, dławicę piersiową, nadciśnienie, jaskrę, choroby nerek, raka gruczołu krokowego, cukrzycę.
Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, wenlafaksynę, subutraminę, milnacypran, hormony tarczycy, teofilinę, oksytocynę, difenhydraminę, chlorfeniraminę, lewodopę, glikozydy naparstnicy, chinidynę, insulinę.
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Stany niepokoju, dreszcze, bóle i zawroty głowy, bladość, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia oddychania, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Rzadko obserwowano nadwrażliwość na adrenalinę mogącą powodować zaburzenia oddychania do skurczu oskrzeli włącznie. Zatrucie lekiem prowadzi do częstoskurczu i w konsekwencji do migotania przedsionków i komór. Powtarzane wstrzyknięcia miejscowe mogą prowadzić do martwicy w miejscu wstrzyknięcia, która jest spowodowana zwężeniem naczyń.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem