Lactulosum, syrop, (7,5 g/15 ml), (Aflofarm), 150 ml

laktuloza, syrop, zaparcia

12,99 zł
8,66 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Lek Lactulosum Aflofarm w postaci syropu o smaku truskawkowym ma działanie przeczyszczające i przeznaczony jest do leczenia zaparć oraz w encefalopatii wątrobowej.

Skład

Substancją czynną leku jest laktuloza (Lactulosum).

15 ml syropu zawiera 7,5 g laktulozy ciekłej (Lactulosum liquidum)

Substancje pomocnicze: substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa AR 0012/F (zawiera alkohol etylowy, alkohol benzylowy) , benzoesan sodu (E211) , kwas cytrynowy  (E330) , woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: doustnie,  zwykle stosowaną początkową dawką dobową (pierwsze trzy dni) jest 45 ml przed śniadaniem lub 15 ml 3 razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu efektu należy stosować dawkę podtrzymującą 15 ml syropu na czczo.

Dzieci powyżej 3 lat: doustnie, początkowo 5 do 15 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania właściwego efektu działania.

Dzieci do 3 lat: doustnie, początkowo 5 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowego wypróżnienia.

Niemowlęta: doustnie, początkowo 2,5 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowego wypróżnienia.

Jeżeli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko.

Encefalopatia wątrobowa (dorośli): 120 ml do 180 ml syropu na dobę w 3 do 4 dawkach podzielonych. Duże dawki leku stosowane w encefalopatii wątrobowej mogą wywoływać biegunkę. Dawkę należy dostosować tak, aby liczba luźnych stolców nie przekraczała 2 do 3 w ciągu dnia.

Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie.

Działanie

Lek Lactulosum ma działanie przeczyszczające.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania Lactulosum są przewlekłe zaparcia, encefalopatia wątrobowa.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeżeli występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz u osób z niedrożnością jelit, a także u osób z galaktozemią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (mogą dotyczyć do 1 osoby na 10): wzdęcia z oddawaniem wiatrów, skurcze jelit, odbijanie, dyskomfort w jamie brzusznej,nudności i wymioty.

Rzadko (mogą dotyczyć do 1 osoby na 1000): zaburzenia równowagi elektrolitowej w wyniku biegunki (duże dawki laktulozy wywołują biegunkę prowadzącą do utraty płynów, hypernatremii, hypokaliemii, a w skrajnych przypadkach do zaburzeń gospodarki kwasowo – zasadowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W czasie leczenia lekami przeczyszczającymi należy pić odpowiednią ilość płynów. Wskazana jest okresowa kontrola poziomu elektrolitów. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lactulosum Aflofarm zawiera fruktozę, galaktozę, laktozę, sodu benzoesan, sód, alkohol etylowy i alkohol benzylowy.

Lek należy przechować w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25oC. Nie przechowywać w lodówce, ani nie zamrażać.

Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania - 28 dni.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Działanie niektórych leków może ulec zmianie, jeśli są stosowane jednocześnie z lekiem Lactulosum Aflofarm. Pewne leki mogą nasilać działanie Laculosum (np. neomycyna). Poprzez wpływ na stężenie potasu Laculosum może nasilać działanie glikozydów nasercowych.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek może być podawany z wodą, sokami owocowymi lub mlekiem.

W trakcie stosowania leku należy przyjmować większą ilość płynów.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij