Zentel, zawiesina doustna, (400 mg / 20 ml), 20 ml
zawiesina
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
17,99 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 303 aptekach.
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline (Ireland) Limited12 Riverwalk Citywest Business Campus
Dublin 24 Irlandia
Producent
GLAXOSMITHKLINE (IRELAND) LIMITEDOpis
Zentel w zawiesinie doustnej działa przeciwpasożytniczo. Substancja czynna Albendazol działa na pasożyty (robaki) i ich larwy oraz na jaja pasożytów.
Skład
Substancją czynną leku jest albendazol (Albendazolum).
20 ml zawiesiny zawiera 400 mg albendazolu (Albendazolum).
Substancje pomocnicze: krzemian magnezowo-glinowy, karboksymetylocelulozy sól sodowa, gliceryna, polisorbat 80, monolaurynian sorbitu, sorbonian potasu, kwas benzoesowy, kwas sorbowy, emulsja antypieniąca Q7-2587, sacharyny sól sodowa, zapach pomarańczowy, zapach waniliowy (zawiera alkohol benzylowy, alkohol anyżowy i balsam peruwiański), zapach owocowy z passiflory, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Wstrząsnąć przed użyciem. Lek Zentel można przyjmować z jedzeniem lub bez. Nie jest konieczne podawanie leku na czczo ani po przeczyszczeniu przewodu pokarmowego.
Działanie
Lek Zentel zawiera substancję czynną Albendazol, która działa na pasożyty (robaki) i ich larwy oraz na jaja pasożytów, uniemożliwiając im wchłanianie cukrów (glukozy), przez co tracą one energię i giną.
Wskazania
Zentel jest stosowany w leczeniu chorób powodowanych przez pasożyty (robaki), takich jak: zarażenie owsikiem ludzkim (owsica); zarażenie tęgoryjcem dwunastniczym (ankylostomatoza); zarażenie tęgoryjcem amerykańskim (nekatorioza); zarażenie węgorkiem jelitowym (strongyloidoza); zarażenie glistą ludzką (glistnica); zarażenie włosogłówką ludzką (trichuroza); zarażenie tasiemcem (tasiemczyca).
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz w czasie ciąży lub gdy podejrzewa się, że pacjentka jest w ciąży.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić u 1 do 10 na 1000 pacjentów): ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, ból brzucha, biegunka.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność i poinformować lekarza jeśli: pacjentka karmi piersią; u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby; jeśli pacjent jest w podeszłym wieku.
Należy natychmiast zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia co najmniej dwóch z następujących objawów: bóle głowy (które mogą być silne), drgawki, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: cymetydynę (stosowaną w leczeniu wrzodów żołądka); prazykwantel (stosowany w leczeniu zarażeń robakami); deksametazon (stosowany w leczeniu stanów zapalnych i alergii); rytonawir (stosowany w leczeniu zakażenia HIV); fenytoinę (stosowaną w leczeniu padaczki); karbamazepinę (stosowaną w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej); fenobarbital (stosowany jako lek przeciwdrgawkowy, uspokajający i nasenny).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku w ciąży jest przeciwskazane. Decyzję o stosowaniu leku w okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 2 roku życia.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Jeśli u pacjenta wystąpią zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Sposób aplikacji
- RX kategoria