Na receptę

Anapran EC, 250 mg, tabletki dojelitowe, 20 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

15,99 zł
Cena za szt.: 0,80 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
15,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 210 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.
logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Producent

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Opis

Anapran EC to lek w postaci tabletek dojelitowych, zawiera substancję czynną naproksen. Lek Anapran EC należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

Substancją czynną jest naproksen (Naproxenum).

Każda tabletka dojelitowa zawiera 250 mg naproksenu (Naproxenum).

Substancja pomocnicza: Rdzeń tabletki: powidon K 90; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian. Otoczka tabletki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%; trietylu cytrynian; talk; symetykon emulsja.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta. 

Lek należy stosować doustnie, popijając niewielką ilością wody, podczas lub po posiłku.

Nie należy rozgniatać ani rozgryzać tabletek.

Działanie

Anapran EC należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Anapran EC jest wskazany w leczeniu: Reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych (choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów); Ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania i ostrej dny moczanowej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej lub krwotok z żołądka i/lub dwunastnicy (dwa lub więcej wyraźnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia) w wywiadzie; krwawienia z przewodu pokarmowego w wywiadzie lub perforacji związanej z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi; pacjentów, u których w wywiadzie wystąpiły reakcje nadwrażliwości (np. astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) po zastosowaniu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ciężkiej niewydolności serca, niewydolność wątroby i niewydolności nerek; ostatniego trymestru ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie leku Anapran EC i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane. Pacjent może wymagać pilnej pomocy medycznej:
Ciężkie zaburzenia żołądka i jelit, objawy obejmują: Krwawienie z żołądka, obserwowane jako wymioty z krwią lub ciemne, fusowate wymioty przypominające fusy od kawy; Krwawienie z odbytu, obserwowane jako przemijające czarne, smoliste stolce lub krwawa biegunka; Owrzodzenia lub perforacje żołądka lub jelit. Objawy mogą obejmować niestrawność, ból
żołądka, gorączkę, nudności lub wymioty;  Problemy z trzustką. Objawy mogą obejmować silny ból żołądka promieniujący w kierunku pleców; Zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna, objawiające się bólem, biegunką, wymiotami i utratą masy ciała.
Reakcje alergiczne, objawy obejmują: Nagły obrzęk gardła, twarzy, dłoni lub stóp; Trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej; Wysypki skórne, pęcherze lub świąd.
Ciężkie wysypki skórne, objawy obejmują: Ciężka wysypka, która rozwija się szybko, z pęcherzami lub łuszczeniem skóry, możliwe także pęcherze w jamie ustnej, gardle lub oczach. Jednocześnie może wystąpić gorączka, ból głowy, kaszel i tkliwość całego ciała; Pęcherze na skórze po ekspozycji na światło słoneczne (porfiria skórna późna) szczególnie w okolicach ramion, twarzy i dłoni.
Zaburzenia wątroby, objawy obejmują: Zażółcenie skóry lub białkówek oczu (żółtaczka); Uczucie zmęczenia, utrata apetytu, nudności lub wymioty, jasno zabarwione stolce (zapalenie wątroby) oraz zaburzenia widoczne w wynikach badania krwi (w tym zapalenie wątroby).
Zawał serca, objawy obejmują: Ból w klatce piersiowej, który może promieniować do szyi, barków i w dół lewej ręki.
Udar, objawy obejmują: Osłabienie mięśni i drętwienie. Może występować tylko po jednej stronie ciała; Nagła zmiana węchu, smaku, słuchu lub wzroku, splątanie.
Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, objawy obejmują: Gorączka, złe samopoczucie, sztywność karku, ból głowy, nadwrażliwość na jasne światło i splątanie (bardziej prawdopodobne u osób z zaburzeniami immunologicznymi, jak toczeń rumieniowaty układowy).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli u pacjent: ma występujące reakcje alergiczne; ma choroby nerek, wątroby lub serca; ma choroby żołądka lub jelit; ma astmę; ma zaburzenia układu krwiotwórczego; wykonywał badanie czynności wątroby lub nadnerczy.

Ryzyko zawału serca: leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak Anapran EC,, mogą nieznacznie nasilać ryzyko zawału serca lub udaru. Ryzyko to zwiększa się, gdy lek stosuje się w dużych dawkach i długotrwale. Nie należy przekraczać zalecanej dawki lub przedłużać czasu leczenia.

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności serca, pacjent przebył udar lub jest w grupie zwiększonego ryzyka ze względu na np.: nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, duże stężenie cholesterolu we krwi lub palenie papierosów, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja, jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane w leczeniu ostrej dny moczanowej, takie jak probenecid; leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak pochodne hydantoiny; leki stosowane w leczeniu zwiększonego krzepnięcia krwi, takie jak leki przeciwzakrzepowe; leki stosowane w leczeniu zakażeń, takie jak sulfonoamidy lub fluorochinolony; leki stosowane w leczeniu niewydolności serca, takie jak furosemid, inne leki moczopędne lub glikozydy nasercowe; leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak sole litu; leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, takie jak propranolol i inne β-adrenolityki oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE); leki stosowane w leczeniu łuszczycy, takie jak metotreksat; leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, takie jak kortykosteroidy; leki przeciwdziałające odrzuceniu przeszczepu, takie jak cyklosporyna; inne leki z grupy NLPZ lub leki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy; mifepryston, który jest zazwyczaj stosowany w leczeniu szpitalnym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w czasie ciąży, podejmuje lekarz.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci i młodzieży, podejmuje lekarz.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych takich jak zawroty głowy, senność, zmęczenie i zaburzenia widzenia. W takim przypadku, nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.