Na receptę

Pylera, 140 mg + 125 mg + 125 mg, kapsułki twarde, 120 szt.

kapsułki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

374,99 zł
Cena za szt.: 3,12 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
374,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 548 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Producent

APTALIS PHARMA SAS

Opis

Pylera to lek stosowany u dorosłych w leczeniu wrzodów żołądka wywołanych bakterią Helicobacter pylori (H. pylori). Lek ma formę kapsułek twardych, które zawierają 3 substancje czynne. Dwa z nich - tertacyklina oraz metronidazol - są antybiotykami, których działanie przeciwbakteryjne wspomaga cytrynian potasowo-bizmutowy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: cytrynian potasowo-bizmutowy (Bismuthi kalii subcitras), metronidazol (Metronidazolum) oraz chlorowodorek tetracykliny (Tetracyclini hydrochloridum).

1 kapsułka twarda zawiera 140 mg bizmutu potasu cytrynianu zasadowego (co odpowiada 40 mg bizmutu tlenku), 125 mg metronidazolu oraz 125 mg chlorowodorku tetracykliny.

Substancje pomocnicze: magnezu stearynian (E572), laktoza jednowodna, talk (E553b), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna oraz tusz do nadruku zawierający szelak, glikol propylenowy i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Pylera zawiera laktozę oraz sód.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Pyrela należy stosować razem z inhibitorem pompy protonowej, czyli np. omeprazolem.

Dawkowanie leku ustala lekarz. W przypadku osób dorosłych zwykle stosuje się 4 razy dziennie po 3 kapsułki - po śniadaniu, obiedzie, kolacji oraz przed snem (po przekąsce). Po śniadaniu i kolacji razem z lekiem Pyrela zaleca się przyjąć również po 20 mg omeprazolu.

Istotne jest, aby stosować całą 10 dniową terapię.

Kapsułki twarde należy połykać w całości, w pozycji siedzącej, popijając pełną szklanką (250 ml) wody, co zapobiega podrażnieniu gardła. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie należy kłaść się.

Działanie

Pyrela to jeden z produktów leczniczych stosowanych w terapii czterolekowej. Cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i chlorowodorek tetracykliny, wywierają efekt przeciwbakteryjny. W tym połączeniu substancji czynnych bizmut wspiera działanie antybiotyków (metronidazolu i tetracykliny). Czwartym składnikiem terapii czterolekowej jest omeprazol, należący do inhibitorów pompy protonowej (IPP). Działanie tej grupy leków polega na zmniejszeniu ilości wydzielanego kwasu w żołądku. Połączenie substancji czynnych zawartych w leku Pyrela oraz omeprazolu leczy zakażenie Helicobacter pylori a także łagodzi stan zapalny błony śluzowej żołądka.

Wskazania

Lek Pyrela stosuje się u osób dorosłych w leczeniu zakażeń bakterią Helicobacter pylori, którzy chorowali lub chorują na wrzody żołądka.
 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pylera:

  • jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią,
  • u pacjentów w wieku poniżej 12 lat,
  • jeżeli u pacjenta występują zaburzenia dotyczące nerek, wątroby,
  • jeżeli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol lub inne pochodne nitroimidazolowe, tetracyklinę lub na jakikolwiek inny składnik leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznej, opisanych w ulotce dołączonej do opakowania, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do najbliższego szpitala.

Bardzo rzadkim działaniem niepożądanym po zastosowaniu leku jest encefalopatia, czyli choroba mózgu. Objawia się ona w różny sposób, ale może charakteryzować się gorączką, sztywnością karku, bólem głowy, widzeniem lub słyszeniem nieistniejących rzeczy. Możliwe są również problemy z poruszaniem ramionami i nogami, mową albo uczucie splątania. W przypadku wystąpienia tego typu objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Pylera może powodować także inne działania niepożądane z różną częstotliwością występowania.

Bardzo często występujące działania niepożądane: zmiany w kolorze i konsystencji stolca (może wystąpić nawet czarne zabarwienie), biegunka, nudności, nietypowy lub metaliczny smak w ustach.

Często występujące działania niepożądane: ból brzucha, głowy, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wymioty, wiatry/wzdęcia, uczucie osłabienia, braku energii i zmęczenia, ogólne złe samopoczucie, zakażenia pochwy – objawy obejmujące swędzenie i podrażnienie w okolicy genitaliów, pieczenie lub żółtawa/biała wydzielina z pochwy, testy krwi mogą wskazywać podwyższoną aktywność enzymów wątrobowych (aminotransferaz), ciemne zabarwienie moczu, utrata lub zmniejszenie łaknienia, zawroty głowy, uczucie senności, problemy dotyczące skóry, takie jak zaczerwienienie (wysypka).

 Niezbyt często występujące działania niepożądane: reakcja alergiczna na lek (objawy obejmują obrzęk twarzy, ust, język lub przełyku, który może utrudniać połykanie lub oddychanie; swędząca wypukła wysypka lub pokrzywka, czkawka lub odbijanie, otwarte rany wewnątrz jamy ustnej / owrzodzenia jamy ustnej, zmiany zabarwienia języka (ciemny język), obrzęk języka; • ból w klatce piersiowej, zakażenie drożdżakami (kandydoza), które może obejmować jamę ustną (objawy to białe plamki wewnątrz jamy ustnej) lub genitalia (objawy to intensywne swędzenie, pieczenie, podrażnienie), drętwienie, mrowienie, drżenie, uczucie niepokoju, depresji lub trudności w zasypianiu; • zaburzenia pamięci.

Częstość nieznana: poważna choroba z występowaniem pęcherzy na skórze, w jamie ustnej, w okolicach oczu  i narządów płciowych (zespół Stevensa-Johnsona), poważna choroba z występowaniem pęcherzy na skórze (zespół Lyella, toksyczna martwica naskórka), objawy grypopodobne, wysypka na twarzy rozprzestrzeniająca się na całe ciało z wysoką temperaturą, zwiększona liczba pewnego rodzaju białych krwinek (eozynofilia) i powiększenie węzłów chłonnych (DRESS), pęcherze (bąble na skórze) i łuszczenie skóry, aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych: zespół objawów obejmujących gorączkę, nudności, wymioty, ból głowy, sztywność karku oraz skrajną wrażliwość na światło. Może to być spowodowane stanem zapalnym błon pokrywających mózg oraz rdzeń kręgowy (zapalenie opon mózgowych), uszkodzenie nerwów (neuropatia obwodowa), rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Donoszono o przypadkach ciężkiej hepatotoksyczności, ostrej niewydolności wątroby, a nawet śmierci u osób z bardzo nagłym przebiegiem Zespołu Cockayne’a po zastosowaniu metronidazolu o działaniu ogólnoustrojowym.

Należy natychmiast poinformować lekarza i przerwać przyjmowanie metronidazolu, jeśli wystąpią: ból brzucha, brak łaknienia, nudności, wymioty, gorączka, złe samopoczucie, zmęczenie, żółtaczka, ciemne zabarwienie moczu, ciemne zabarwienie stolca lub świąd.

Pylera może wpływać na wynik badań laboratoryjnych. Należy zachować ostrożność podczas prześwietlenia promieniami Roentgena, gdyż lek może wpływać na wynik.

Podczas terapii lekiem należy unikać ekspozycji na słońce i opalania w solarium, gdyż kapsułki Pylera nasilają działanie pomienieni słonecznych.

Zaleca się, aby lek przyjmować po posiłku, ale podczas stosowaniu kapsułek Pylera nie należy spożywać produktów mlecznych lub z dodatkiem wapnia. Podczas stosowania leku Pylera oraz przez 24 godziny po zakończeniu terapii nie należy spożywać alkoholu.

Lek zawiera laktozę i potas, więc jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów to przed zastosowaniem kapsułek Pylera należy skonsultować się z lekarzem. Pylera zawiera 96 mg potasu w jednej dawce (3 kapsułki, z których każda zawiera 32 mg potasu), co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Pylera może wchodzić w interakcje z:

  • Litem,
  • Lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryna),
  • Fenytoiną i fenobarbitalem,
  • Metoksyfluranem,
  • Innymi antybiotykami, zwłaszcza z penicylinami,
  • Suplementami diety, które zawierają w składzie: żelazo, cynka, wodorotlenek sodu,
  • Z innymi lekami zawierającymi bizmut – długotrwałe stosowanie może wpływać na układ nerwowy,
  • Busulfanem i fluorouracylem,
  • Cyklosporyną,
  • Disulfiramem,
  • Ranitydyną,
  • Retinoidami,
  • Atowakwonem,
  • Lekami zobojętniającymi sok żołądkowy, które zawierają: glin, wapń, magnez.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Pylera nie można stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. U młodzieży w wieku 12 do 18 lat nie zaleca się stosowania leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeżeli pojawią się zawroty głowy, senność, drgawki lub uczucie chwilowo zamazanego lub podwójnego widzenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl