Refundowany

Eliquis, 5 mg, tabletki powlekane, 56 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

275,11 zł
275,11 zł
0,00 zł
140,42 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
275,11 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 798 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bristol-Myers Squibb S.r.l
Loc. Fontana del Ceraso
03012 Anagni (FR) Włochy

Producent

BRISTOL-MYERS SQUIBB/PFIZER

Opis

Eliquis to lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną apiksaban. Eliquis należy do grupy tzw. leków przeciwzakrzepowych.

Skład

Substancją czynną leku jest apiksaban.

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg apiksabanu.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna (E460), kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian (E470b). Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza (E464), tytanu dwutlenek (E171), triacetyna (E1518), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletkę należy połknąć popijając wodą. Lek Eliquis można przyjmować niezależnie od posiłków. W celu uzyskania najlepszych wyników leczenia zaleca się przyjmowanie tabletek każdego dnia o tych samych porach.

Jeśli pacjent ma problemy z połykaniem tabletek w całości, należy porozmawiać z lekarzem o innych sposobach przyjmowania leku Eliquis. Tabletkę można bezpośrednio przed zażyciem rozkruszyć i wymieszać z wodą lub 5% wodnym roztworem dekstrozy, sokiem lub musem jabłkowym.

Działanie

Lek Eliquis działa przeciwzakrzepowo. Pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi przez blokowanie czynnika Xa, który jest ważnym czynnikiem krzepnięcia.

Wskazania

Eliquis jest stosowany w celu zapobiegania powstawania zakrzepów krwi (zakrzepica żył głębokich) po operacji protezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego oraz w celu zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w sercu u pacjentów z nieregularnym rytmem serca (migotaniem przedsionków) i co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka. Eliquis stosuje się również w leczeniu zakrzepów krwi w żyłach kończyn dolnych (zakrzepica żył głębokich) oraz w naczyniach krwionośnych płuc (zatorowość płucna), a także w zapobieganiu ponownemu powstawaniu zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych kończyn dolnych i (lub) płuc.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; czynnych, istotnych klinicznie krwawień; chorób wątroby; zmian chorobowych stanowiących czynnik ryzyka wystąpienia poważnego krwawienia (np. owrzodzenie przewodu pokarmowego, obecność nowotworu złośliwego obarczonego wysokim ryzykiem krwawienia, niedawno przebyty uraz mózgu lub rdzenia kręgowego, operacja mózgu, kręgosłupa lub operacja okulistyczna, niedawno przebyte krwawienie śródczaszkowe, potwierdzona lub podejrzewana obecność żylaków przełyku, wady rozwojowe układu tętniczo-żylnego, tętniaki naczyniowe lub poważne nieprawidłowości naczyń krwionośnych w obrębie rdzenia kręgowego lub mózgu).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): Niedokrwistość, która może powodować zmęczenie lub bladość; Krwawienia obejmujące: krew w moczu (która nadaje moczowi kolor różowy lub czerwony), wylewy podskórne i obrzęki, krwawienie z pochwy; Nudności (mdłości).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: ma zwiększone ryzyko krwawień (zaburzenia przebiegające z krwawieniem, bardzo wysokie ciśnienie krwi, niewyrównane za pomocą leków, jeśli pacjent jest w wieku powyżej 75 lat, jeśli pacjent waży 60 kg lub mniej); ma ciężką chorobę nerek lub jeśli pacjent jest dializowany; ma problemy z wątrobą; ma protezę zastawki serca. 

W przypadku konieczności poddania się operacji lub zabiegowi, które mogą być związane z krwawieniem, lekarz może poprosić pacjenta o tymczasowe zaprzestanie przyjmowania tego leku na krótki czas.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (ketokonazol); niektóre leki przeciwwirusowe stosowane w leczeniu zakażenia HIV / AIDS (rytonawir); inne leki stosowane w celu zmniejszenia krzepnięcia krwi (enoksaparyna); leki przeciwzapalne lub przeciwbólowe (np. kwas acetylosalicylowy lub naproksen); leki stosowane w przypadku wysokiego ciśnienia krwi lub problemów z sercem (np. diltiazem); leki zapobiegające padaczce lub napadom drgawkowym (np. fenytoina i inne); ziele dziurawca (suplement ziołowy stosowany w depresji); leki stosowane w leczeniu gruźlicy lub innych zakażeń (np. ryfampicyna).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Eliquis u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij