Na receptę

Oekolp forte, 0,5 mg, globulki, 10 szt. (import równoległy, InPharm)

globulki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Producent

INPHARM/DR.KADE
Genewska 6A
Warszawa

Opis

Oekolp forte to globulki dopochwowe zawierające żeński hormon płciowy estriol, czyli estrogen. Oekolp forte stosowany jest u kobiet po menopauzie, co najmniej 12 miesięcy po ustaniu naturalnych miesiączek.

Importer: InPharm

Kraj: Niemcy

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancją czynną leku jest estriol (Estriolum).

Jedna globulka zawiera 0,5 mg estriolu (Estriolum).

Substancje pomocnicze: tłuszcz twardy, makrogolu eter cetostearylowy, monorycynooleinian glicerolu (zawiera butylohydroksytoluen).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Globulkę należy wprowadzić głęboko do pochwy w pozycji półleżącej przed udaniem się na spoczynek nocny. Globulek nie należy stosować doodbytniczo.

Działanie

Produkt leczniczy Oekolp forte zawiera naturalny żeński hormon płciowy – estriol. Estriol może być stosowany jako substytut podawany w związku z zahamowaniem wytwarzania estrogenów. W przypadku zmian zanikowych dolnych dróg moczowo-płciowych estriol powoduje normalizację nabłonka dróg moczowo-płciowych i pomaga przywrócić prawidłową mikroflorę i fizjologiczne pH pochwy.

Wskazania

Lek Oekolp forte jest wskazany do: leczenia objawów podmiotowych zmian zanikowych pochwy spowodowanych niedoborem estrogenów u kobiet po menopauzie; leczenia przed- i pooperacyjnego u kobiet w okresie pomenopauzalnym, poddawanych zabiegom pochwowym; jako pomoc diagnostyczna w przypadku wątpliwego obrazu cytologicznego wymazu z szyjki macicy.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz jeśli pacjentka: ma bądź miała raka piersi, raka endometrium; ma krwawienia z dróg rodnych o nieznanym pochodzeniu; ma nieleczoną hiperplazję endometrium; ma zakrzepicę żył głębokich, zatorowość płucną; ma stwierdzone zaburzenia krzepnięcia; ma dławicę piersiową, zawał mięśnia sercowego; ostrą chorobę wątroby; ma porfirię. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W zależności od stosowanych dawek oraz wrażliwości pacjentki mogą wystąpić następujące działania niepożądane: obrzęk i zwiększona tkliwość piersi, niewielkie krwawienie z pochwy, zwiększona ilość wydzieliny z pochwy, nudności, zatrzymanie płynu w tkankach, zwykle objawiające się w postaci obrzęków kostek lub stóp, miejscowe podrażnienie lub świąd, objawy grypopodobne.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Oekolp forte należy zachować ostrożność i omówić z lekarzem jeśli pacjentka ma: mięśniaki macicy, endometrium, endometriozę, zakrzepice żylną, zwiększone ryzyko rozwoju nowotworu estrogenozależnego, nadciśnienie, zaburzenia wątroby, cukrzycę, kamicę żółciową, migrenę lub ciężkie bóle głowy, choroby układu immunulogicznego, padaczkę, astmę, chorobę atakującą błonę bębenkową i powodująca upośledzenie słuchu, zatrzymanie płynów w organizmie związane z chorobami serca lub nerek. 

Należy przerwać stosowanie leku Oekolp forte i niezwłocznie zwrócić się do lekarza, jeśli podczas stosowania HTZ wystąpi: zażółcenie skóry i twardówek oczu (żółtaczka), które może być objawem choroby wątroby, znaczący wzrost ciśnienia krwi, ból głowy o charakterze migrenowym występujący po raz pierwszy, ciąża, objawy świadczące o powstaniu zakrzepów krwi.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze od 2°C do 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki przeciwpadaczkowe (takie jak fenobarbital, fenytoina i karbamazepina); leki stosowane w leczeniu gruźlicy (takie jak ryfampicyna, ryfabutyna); leki stosowane w zakażeniu HIV (takie jak newirapina, efawirenz, rytonawir i nelfinawir); produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Oekolp forte jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u kobiet po menopauzie. W przypadku zajścia w ciążę należy przerwać stosowanie leku Oekolp forte i zgłosić się do lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci i młodzieży.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij