Refundowany

Valtap, 80 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

9,75 zł
9,75 zł
0,00 zł
0,00 zł
2,93 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
9,75 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 36 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat INPOST
    Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa

Opis

Tabletki powlekane Valtap to lek ułatwiający kontrolowanie wysokiego ciśnienia krwi. Zawiera on hipotonizującą substancję - walsartan z grupy antagonistów receptorów angiotensyny II, powodując obniżenie ciśnienia. Valtap stosuje się w leczeniu nadciśnienia u dorosłych i dzieci oraz w przypadku terapii po niedawno przebytym zawale serca.

Skład

Substancją czynną leku jest walsartan.

1 tabletka powlekana zawiera 80 mg walsartanu.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sorbitol (E 420), magnezu węglan, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K-25, sodu stearylofumaran, sodu laurylosiarczan, krospowidon (typ A); w otoczce tabletki: laktoza jednowodna, hypromeloza, talk, makrogol 6000 oraz czerwony tlenek żelaza (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie Valtapu jest ustalane przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta.

Lek Valtap można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.
Produkt leczniczy należy zażywać codziennie mniej więcej o tej samej porze. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Działanie

Działanie leku walsartan związane jest z zahamowaniem aktywności naturalnie występującej w organizmie angiotensyny II, która odpowiada za zwężanie naczyń krwionośnych. W efekcie lek rozszerza naczynia i wywołuje obniżenie ciśnienia krwi. Substancja czynna leku Valtap, czyli walsartan, należy do grupy leków nazywanej antagonistami receptorów angiotensyny II.

Wskazania

Valtap podaje się w terapii 3 chorób: w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów oraz dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat; u osób dorosłych po niedawno (od 12 godzin do 10 dni) przebytym zawale mięśnia sercowego (serca) lub u tej samej grupy wiekowej w objawowej niewydolności serca (gdy nie możliwe jest zastosowanie inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli tzw. ACE, ewentualnie jako dodatkowy lek przy przyjmowaniu ACE).

Przeciwwskazania

Nie stosować Valtapu u pacjentów z ciężką chorobą wątroby, cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek i jest leczony lekiem obniżającym ciśnienie krwi zawierającym aliskiren. Przeciwwskazanie do użycia leku stanowi również drugi i trzeci trymestr ciąży. Nie podawać osobom z uczuleniem na walsartan lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niektóre działania niepożądane mogą być poważne i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, są to objawy obrzęku naczynioruchowego (specyficznej reakcji alergicznej), takie jak: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła; trudności w oddychaniu lub połykaniu; pokrzywka, swędzenie.

Częstość występowania niektórych działań niepożądanych może różnić się w zależności od choroby. Na przykład takie działania niepożądane, jak zawroty głowy i zaburzenia czynności nerek, obserwowano rzadziej u dorosłych pacjentów leczonych z powodu wysokiego ciśnienia krwi niż u dorosłych pacjentów leczonych z powodu niewydolności serca lub po świeżo przebytym zawale serca. Działania niepożądane obserwowane u dzieci i młodzieży są podobne do występujących u dorosłych pacjentów.
Możliwe działania niepożądane po zastosowaniu Valtapu oraz częstotliwość ich występowania dostępne są na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza jeśli u pacjenta występuje: choroba wątroby; ciężka  choroba nerek lub jest on poddawany dializoterapii; zwężenie tętnicy nerkowej; przeszczepiono niedawno nerkę (pacjent otrzymał nową nerkę); ciężka choroba serca inna niż niewydolność serca lub zawał serca; hiperaldosteronizm (chorobę, w której nadnercza wytwarzają zbyt duże ilości hormonu o nazwie aldosteron); znaczna utrata płynów (odwodnienie).
Należy również poinformować lekarza, jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpił obrzęk języka i twarzy, spowodowany reakcją alergiczną, nazywaną obrzękiem naczynioruchowym, po przyjęciu innego leku (w tym inhibitorów ACE). Jeśli takie objawy wystąpią podczas stosowania leku Valtap, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Valtap i nigdy więcej go nie stosować.

Valtap zawiera laktozę jednowodną i sorbitol (E420), które są cukrami, z tego powodu jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera 9,25 mg sorbitolu w każdej tabletce i mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w jednej tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci,  w temperaturze poniżej 25°C oraz w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Valtap może wchodzić w interakcje z:

  • innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze, szczególnie lekami moczopędnymi (diuretykami),
  • inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE) (np. enalapryl, lizynopryl, i innych) lub aliskirenem,
  • inhibitorami ACE jednocześnie z stosowanymi z pewnymi innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, nazywanymi antagonistami receptorów mineralokortykoidowych (np. spironolakton, eplerenon) lub beta-adrenolitykami (np. metoprolol),
  • lekami, które zwiększają stężenie potasu we krwi, w tym suplementów potasu lub substytutów soli kuchennej zawierających potas, lekami oszczędzającymi potas i heparynami,
  • pewnymi lekami przeciwbólowymi, tzw. niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • niektórymi antybiotykami (z grupy ryfamycyny), lekami zapobiegającymi odrzuceniu przeszczepionego narządu (cyklosporyna) lub lekami przeciwretrowirusowymi, podawanymi w terapii zakażeń HIV/AIDS (rytonawir),
  • litem (stosowanym w leczeniu niektórych chorób psychicznych).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka podejrzewa, że jest w ciąży (lub planuje ciążę). Nie zaleca się stosowania leku Valtap we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek powyżej 3. miesiąca ciąży, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli zostanie zastosowany powyżej trzeciego miesiąca ciąży.

W przypadku laktacji, nie zaleca się stosowania leku Valtap u matek karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu, używania narzędzi, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych czynności wymagających koncentracji pacjent powinien upewnić się, jak lek Valtap na niego wpływa. Podobnie jak wiele innych leków stosowanych w leczeniu wysokiego
ciśnienia tętniczego, Valtap może powodować zawroty głowy i wpływać na zdolność koncentracji.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij