Na receptę

Helides, 40 mg, kapsułki dojelitowe, twarde, 14 szt

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Encyklopedia

Helides - Esomeprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

esomeprazol

Postać:

kapsułki dojelitowe

Kategoria: :

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności: :

Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania do stosowania:

Choroba refluksowa przełyku (występuje ona, gdy kwas z żołądka przedostaje się do przełyku, powodując ból, stan zapalny i zgagę). Wrzody żołądka lub dwunastnicy współistniejące z zakażeniem Helicobacter pylori. Wrzody żołądka wywołane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek może być również stosowany w celu zatrzymania procesu tworzenia się wrzodów żołądka podczas stosowania leków z grupy NLPZ. Zbyt duża ilość kwasu w żołądku spowodowane przez gruczolaka trzustki (zepół Zollingera-Ellisona). Jako przedłużenie leczenia po zastosowanym dożylnie esomeprazolu w celu zapobiegania nawrotów krwawienia z wrzodów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki mogą być zażywane na czczo lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie należy żuć ani kruszyć kapsułek lub ich zawartości, ponieważ kapsułki zawierają granulki leku chronione specjalną otoczką przed uszkodzeniem w wyniku działania soku żołądkowego. Ważne jest, aby nie uszkodzić zawartości kapsułek. W razie trudności z połknięciem kapsułki można ostrożnie otworzyć kapsułkę nad szklanką z niegazowaną wodą i wsypać do niej zawartość kapsułki (granulki). Nie należy stosować innych płynów. Zamieszać. Roztwór należy wypić od razu lub w ciągu 30 minut od przygotowania. Zawsze należy zamieszać roztwór bezpośrednio przed wypiciem. Aby upewnić się, że cały lek został zażyty, należy napełnić szklankę wodą do połowy, zamieszać i wypić płyn. Nierozpuszczone cząstki zawierają lek, nie należy ich żuć ani kruszyć.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ezomeprazol, inne leki należące do grupy inhibitorów pompy protonowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, znaczny, niezamierzony spadek masy ciała, zaburzenia przełykania, bóle brzucha, objawy niestrawności, wymioty lub wymioty z domieszką krwi, czarne, smoliste stolce (ze śladami krwi) lub biegunkę, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz atazanawir (stosowany w leczeniu zakażenia HIV); ketokonazol, itrakonazol lub worykonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych); cytalopram, imipraminę lub klomipraminę (leki stosowane w leczeniu depresji); diazepam (lek stosowany w leczeniu niepokoju, padaczki lub w celu rozluźnienia mięśni); fenytoinę (lek stosowany w leczeniu padaczki); leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna; cyzapryd (lek stosowany w leczeniu niestrawności lub zgagi). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W przypadku ciąży , planowania ciąży lub karmienia piersią należy powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz zdecyduje, czy można stosować lek Helides w tym czasie.

Skutki uboczne:

Często: ból głowy, objawy ze strony układu pokarmowego (bóle brzucha, zaparcia, biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty). Niezbyt często: obrzęki stóp i wokół kostek, zaburzenia snu (bezsenność), zawroty głowy, uczucie kłucia, mrowienia i drętwienia (parestezje), senność, suchość w jamie ustnej, zmiany w badaniach krwi oceniających czynność wątroby, wysypka skórna, pokrzywka i świąd. Rzadko: zmiany obrazu krwi, małe stężenie sodu we krwi (może się objawiać przez osłabienie, wymioty i skurcze), uczucie pobudzenia, dezorientacja lub depresja, zmiany odczuwania smaku, niewyraźne widzenie, nagle występująca duszność, trudności w oddychaniu, stan zapalny w jamie ustnej, zakażenie przewodu pokarmowego wywołane przez grzyby, zaburzenia czynności wątroby, łysienie, wysypka skórna po przebywaniu na słońcu, bóle stawów lub mięśni, ogólne złe samopoczucie, brak energii, zwiększona potliwość. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij