Nicorette Classic Gum, 4 mg, guma do żucia, 105 szt (import równoległy, InPharm)
75.99 zł

Nicorette Classic Gum, 4 mg, guma do żucia, 105 szt (import równoległy, InPharm)

Nicorette Classic Gum, 4 mg, guma do żucia, 105 szt (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
75.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lecznicza guma do żucia Nicorette Classic Gum wskazana w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie palenia, poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych, występujących po zaprzestaniu palenia.
Import: InPharm
Kraj: Wielka Brytania
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

1 kostka zawiera: substancja czynna 4 mg nikotyny w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20%. Inne składniki leku: bezwodny węglan sodu, guma bazowa, sorbitol proszek, sorbitol (roztwór), aromat smakowy ZD-49284, aromat smakowy 84.6422, gliceryna 85%, żółcień chinolonowa.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież:
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować gumy do żucia Nicorette Classic Gum u osób poniżej 18 lat.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia - palenie <20 papierosów /dobę powinny rozpocząć leczenia od dawki 2 mg.
Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę

Zaprzestanie palenia:
gumę należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. następnie rozpocząć stopniowe odstawianie gumy. Leczenie powinno zostać zakończone, gdy zostanie zmniejszona do 1-2 gum na dobę.

Ograniczenie palenia mające prowadzić do zaprzestania palenia:
Lek Nicorette Classic Gum ułatwia ograniczenie ilości wypalanych dziennie papierosów podjęcie pierwszego kroku w rzucaniu palenia osobom, które chcą lub nie są w stanie rzucić nałogu w sposób nagły.

Aby wydłużyć odstępy pomiędzy paleniem oraz w celu maksymalnego zmniejszenia ilości wypalanych papierosów, gumę należy stosować w okresach pomiędzy wypalanymi papierosami w momencie pojawienia się chęci zapalenia papierosa. Jeśli po 6 tygodniach nie osiągnie się zmniejszenia ilości wypalanych papierosów w ciągu doby, należy skonsultować się z lekarzem.

Gumę nie należy żuć jak zwykłej gumy w sposób ciągły i energiczny, ponieważ nikotyna jest uwalniana zbyt intensywnie. Dlatego gumę leczniczą Nicorette Gum należy żuć wolno, robiąc regularne przerwy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Guma do żucia Nicorette Classic Gum może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu.
Większość zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem produktu występuje w ciągu pierwszych 3-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Podczas pierwszych dni stosowania najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są podrażnienia gardła oraz zwiększone wydzielanie śliny. Nadmierne połykanie uwolnionej nikotyny może początkowo wywoływać czkawkę.
Do innych bardzo często zgłaszanych objawów należą: ból głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka.
Często: zawroty głowy, nudności, wymioty.
Niezbyt często: palpitacje (kołatanie serca), rumień, pokrzywka.
Rzadko i bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, ból jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy, reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h