Refundowany

Apo-Atorva, 40 mg, tabletki powlekane, 30 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

32,04 zł
32,04 zł
0,00 zł
0,00 zł
20,24 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
32,04 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 192 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lokal 27
01-909 Warszawa

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Opis

Apo-Atorva to lek regulujący przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie. Stosowany jest w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz w profilaktyce zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Skład

Substancją czynną jest atorwastatyna (Atorvastatinum).

Każda tabletka powlekana zawiera atorwastatynę wapniową (solwat z glikolem propylenowym), co odpowiada 40 mg atorwastatyny (Atorvastatinum).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: wapnia octan; celuloza mikrokrystaliczna (PH102); krzemionka koloidalna bezwodna; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian; sodu węglan bezwodny. Otoczka tabletki: hydroksypropyloceluloza (typ LF); hypromeloza 2910E; makrogol 8000; tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przed rozpoczęciem leczenia pacjent powinien stosować standardową dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu i pozostawać na tej diecie podczas leczenia atorwastatyną.

Dawka jest ustalana indywidualnie w zależności od początkowych stężeń cholesterolu LDL, celu terapeutycznego i reakcji pacjenta.

Każdą dawkę dobową należy zażyć jednorazowo, bez względu na porę dnia, z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Działanie

Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu w osoczu i lipoprotein w surowicy krwi, zmniejsza wytwarzanie i ilość cząsteczek LDL.

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Apo-Atorva: Hipercholesterolemia (czyli zwiększone stężenie cholesterolu we krwi); Zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów z czynną chorobą wątroby lub niewyjaśnionym, utrzymującym się zwiększeniem aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczającym górną granicę wartości uznanych za prawidłowe).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku następujących działań niepożądanych lub objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala:  obrzęk twarzy, języka i dróg oddechowych, który może powodować duże trudności z oddychaniem;  obrzęk skóry, pęcherze na skórze, w okolicy ust, oczu i narządów płciowych oraz gorączka; wysypka z czerwono-różowymi plamami, szczególnie w okolicy dłoni i stóp, która może się zmieniać w pęcherze; osłabienie mięśniowe, tkliwość uciskowa, bóle mięśni, czerwonobrunatne zabarwienie moczu lub zerwanie mięśnia, zwłaszcza w połączeniu ze złym samopoczuciem lub wysoką gorączką.

Inne możliwe działania niepożądane  występujące często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): zapalenie przewodów nosowych, ból gardła, krwawienie z nosa; reakcje alergiczne; zwiększenie stężenia glukozy we krwi (u pacjentów z cukrzycą należy nadal uważnie monitorować stężenie glukozy we krwi), zwiększenie aktywności kinazy kreatynowej we krwi; bóle głowy; nudności, zaparcia, wzdęcia, niestrawność, biegunka; bóle stawów, bóle mięśni i ból pleców; wyniki badań krwi wskazujące na nieprawidłową czynność wątroby.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas leczenia lekiem Apo-Atorva należy ograniczyć ilość wypijanego soku grejpfrutowego do 1-2 małych szklanek. Nie należy też spożywać znacznych ilości alkoholu.  Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, chorobami nerek i/lub wątroby, po udarze mózgu, z niewyjaśnionymi bólami mięśniowymi (również u osób spokrewnionych) lub problemami z mięśniami po innych lekach zmniejszających stężenie lipidów, z ciężką niewydolnością oddechową, spożywających regularnie alkohol oraz u pacjentów powyżej 70 roku życia.

Podczas stosowania tego leku wskazana jest kontrola czy pacjent ma cukrzycę lub znajduje się w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy. Ryzyko rozwoju cukrzycy jest prawdopodobne, jeśli pacjent ma wysokie stężenie cukru i tłuszczów we krwi, nadwagę lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Apo-Atorva zawiera laktozę.

Nie należy spożywać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, ponieważ większa ilość soku grejpfrutowego może zmieniać działanie leku Apo-Atorva.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie Apo-Atorva jest przeciwwskazane jeśli pacjent jednocześnie stosuje glekaprewir z pibrentaswirem w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza gdy pacjent stosuje: leki modyfikujące działanie układu odpornościowego, np. cyklosporynę;  niektóre antybiotyki i leki przeciwgrzybicze,  inne leki regulujące stężenie lipidów; niektóre leki na na nadciśnienie i serce;  niektóre leki stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C; leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV; ezytynib; warfarynę; doustne leki antykoncepcyjne; styrypentol; cymetydynę; fenazon; kolchicynę oraz leki zobojętniające kwas żołądkowy z glinem i/lub magnezem i dziurawiec.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku Apo-Atorva w ciąży i okresie karmienia piersią.

Kobiety w wieku reprodukcyjnym stosujące Apo-Atorva powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Atorwastatyna nie jest wskazana do leczenia pacjentów w wieku poniżej 10 lat.

Stosowanie u dzieci i młodzieży powinno mieć miejsce wyłącznie pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu pacjentów pediatrycznych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych upośledzających sprawność psycho-ruchową nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl