Captopril Polfarmex, 50 mg, tabletki, 30 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
14,99 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 213 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
POLFARMEX.Józefów 9
99-300 Kutno
polfarmex@polfarmex.pl
Producent
POLFARMEXJózefów 9
99-300 Kutno
polfarmex@polfarmex.pl
Opis
Captopril Polfarmex to lek w postaci tabletek, zawierający substancję czynną kaptopryl. Lek Captopril Polfarmex jest wskazany do stosowania w przypadku nadciśnienia, niewydolności serca oraz nefropatii cukrzycowej.
Skład
Substancją czynną leku jest kaptopryl (Captoprilum).
Jedna tabletka zawiera 50 mg kaptoprylu (Captoprilum).
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102); laktoza jednowodna; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidulanie dla pacjenta.
Kaptopryl można podawać przed, podczas i po posiłku.
Działanie
Kaptopryl hamuje on enzym przekształcający angiotensynę I w angiotensynę II, substancję o silnych właściwościach zwężających naczynia (tzw. inhibitor konwertazy angiotensyny, inaczej - inhibitor ACE).
Wskazania
Wskazania do stosowania leku Captopril Polfarmex: Nadciśnienie tętnicze; Przewlekła niewydolność serca z osłabieniem czynności skurczowej komór, w skojarzeniu z lekami moczopędnymi i, jeśli jest to właściwe, z glikozydami naparstnicy (pobudzającymi pracę serca) i lekami beta-adrenolitycznymi (stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego); Zawał mięśnia sercowego; Nefropatia (choroba nerek) w przebiegu cukrzycy typu I: leczenie nefropatii cukrzycowej przebiegającej z białkomoczem u chorych na cukrzycę typu I.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; obrzęku naczynioruchowego związanego ze stosowaniem inhibitora ACE w wywiadzie; drugiego i trzeciego trymestru ciąży; jednoczesnego stosowania z produktami zawierającymi aliskiren oraz z produktami zawierającymi sakubitryl i walsartan.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (u co najmniej 1 pacjenta na 100, ale mniej niż 1 na 10): zaburzenia snu; zaburzenie odczuwania smaku; zawroty głowy; mdłości; wymioty; podrażnienia żołądkowe; bóle brzucha; biegunka; zaparcia; suchość w ustach; świąd z wysypką lub bez wysypki; wysypka i łysienie.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza jeśli: ma zaburzenia wodno-elektrolitowe (odwodnienie lub przewodnienie organizmu), ciężkie nadciśnienie tętnicze renino-zależne lub objawową niewydolność serca; pacjent ma zaburzenie czynności nerek, obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki; pacjent poddawany jest dializoterapii; pacjenta ma lub będzie miał prowadzone leczenie odczulające; u pacjenta jest lub ma być prowadzone leczenie za pomocą aferezy lipoprotein o małej gęstości (usuwanie cholesterolu z krwi); pacjent ma zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej (zastawki serca) lub kardiomiopatię przerostową (choroba mięśnia sercowego); pacjent ma zaburzenia czynności wątroby; pacjent ma kolagenozę naczyń (choroba tkanki łącznej) lub pacjent jest leczony lekami immunosupresyjnymi, np. azatiopryną; pacjent ma dnę moczową (choroba związana z nadmiarem kwasu moczowego) i pacjent jest leczony allopurynolem; pacjent ma zaburzenia rytmu serca i jest leczony prokainamidem; pacjent ma planowany zabieg chirurgiczny i (lub) podanie znieczulenia z zastosowaniem leków powodujących niedociśnienie; pacjent ma cukrzycę; pacjentka jest w ciąży, podejrzewa lub planuje ciążę.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane najczęściej, aby zapobiegać odrzuceniu przeszczepionego narządu (syrolimus, ewerolimus i inne leki należące do grupy inhibitorów mTOR); suplementy potasu (w tym substytuty soli kuchennej), leki moczopędne oszczędzające potas (spironolakton, amiloryd, triamteren) i inne leki zwiększające stężenie potasu we krwi (np. trimetoprim i kotrimoksazol, stosowane w zakażeniach wywołanych przez bakterie; cyklosporynę (lek immunosupresyjny stosowany, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepionego narządu oraz heparyna, lek stosowany w celu rozrzedzenia krwi, aby zapobiec zakrzepom); lit (stosowany w leczeniu manii i depresji); leki o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym (tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), diklofenak, piroksykam, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, w dawce większej niż 3 g na dobę); leki przeciwnadciśnieniowe i leki rozszerzające naczynia, takie jak azotany; leki przeciwcukrzycowe; leki trombolityczne (rozpuszczające zakrzep krwi i udrażniające naczynia), np. streptokinazę; trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne; leki zwężające naczynia krwionośne, tzw. sympatykomimetyki, np. adrenalinę; allopurynol (stosowany w leczeniu dny moczanowej); prokainamid (stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); cytostatyki (leki stosowane w chorobach nowotworowych); leki immunosupresyjne.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku Captopril Polfarmex we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu leku u dzieci podejmuje lekarz.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek, w zależności od tego, jak jest tolerowany, może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Należy zachować szczególną ostrożność na początku leczenia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria