Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie, 1 fiolka + rozpuszczalnik 0,5 ml w strzykawce
140.49 zł

Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie, 1 fiolka + rozpuszczalnik 0,5 ml w strzykawce

Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie, 1 fiolka + rozpuszczalnik 0,5 ml w strzykawce
Ostatnia cena produktu
140.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Verorab - Vaccinum rabiei ex cellulis ad usum humanum - zastosowanie i działanie

Skład:

inaktywowany wirus wścieklizny

Postać:

proszek i zawiesina do przygotowania zawiesiny do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Działanie :

zapobieganie wściekliźnie

Wskazania:

Zapobieganie wściekliźnie u dzieci i dorosłych. Szczepionka może być stosowana przed i po ekspozycji, jako szczepienie pierwotne lub jako dawka przypominająca.

Dawkowanie:

Domięśniowo, u dorosłych w mięsień naramienny, u niemowląt i małych dzieci w przednio-boczną część uda. Schemat szczepienia powinien być dostosowany do okoliczności wskazania do szczepienia oraz stanu uodpornienia osoby przeciw wściekliźnie.   Szczepienie przed ekspozycją - tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Verorab nie powinna być podawana osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Szczepienie po ekspozycji - nie istnieją żadne przeciwwskazania do szczepienia po ekspozycji.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Łagodne działania niepożądane w miejscu podania: ból, zaczerwienie, obrzęk, świąd oraz stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia. Ogólne działania niepożądane: gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, ból stawów i mięśni, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha). Ponadto reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, wysypka. U niemowląt przedwcześnie urodzonych (w 28 tygodniu  ciąży lub wcześniej), w ciągu 2-3 dni po szczepieniu mogą pojawić się dłuższe przerwy pomiędzy oddechami.   Po szczepieniu , często zgłaszano zawroty głowy co może przejściowo wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną , którykolwiek ze składników szczepionki, polimyksynę B, streptomycynę lub neomycynę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Leki wpływające na aktywność układu immunologicznego mogą niekorzystnie wpływać na wytwarzanie przeciwciał i spowodować, że szczepienie będzie nieskuteczne. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Z powodu ciężkości choroby, schemat szczepienia nie może być zmieniony w powodu ciąży. W przypadku zajścia w ciążę podczas cyklu szczepienia należy szybko zasięgnąć porady lekarza. Szczepionka może być stosowana podczas karmienia piersią.
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji