Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
UPJOHN EESVRivium Westlaan 142
2909 LD Capelle aan den IJssel Holandia
Producent
UPJOHN EESVOpis
Neurontin to lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną gabapentynę, która jest stosowana w leczeniu padaczki i obwodowego bólu neuropatycznego.
Skład
Substancją czynną jest gabapentyna (Gabapentinum).
Każda tabletka powlekana zawiera 800 mg gabapentyny.
Substancje pomocnicze:
Każda tabletka powlekana zawiera następujące substancje pomocnicze: Poloksamer 407, Kopowidon, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.
Skład otoczki: Opadry White YS-1-18111 (hydroksypropyloceluloza, talk).
Środek wygładzający: wosk Candelila.
Tusz (WB NS-78-13007): Żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), hypromeloza, glikol propylenowy.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek Neurontin stosuje się doustnie. Tabletki należy połykać popijając dużą ilością wody. Neurontin należy przyjmować tak długo, aż lekarz zaleci przerwanie leczenia.
Działanie
Lek działa przeciwpadaczkowo oraz przeciwbólowo. Gabapentyna łatwo przenika do mózgu i zapobiega występowaniu napadów drgawkowych.
Wskazania
Lek Neurontin jest wskazany do stosowania jako lek wspomagający w leczeniu napadów częściowych, z lub bez napadów wtórnie uogólnionych, u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.
Neurontin wskazany jest w monoterapii napadów częściowych, z lub bez napadów wtórnie uogólnionych, u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych.
Produkt leczniczy Neurontin wskazany jest w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, takiego jak bolesna neuropatia cukrzycowa i nerwoból po przebytym półpaścu u dorosłych.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działanie niepożądane bardzo często (mogą występować częściej niż u 1 na 10 osób): zakażenia wirusowe; senność, zawroty głowy, brak koordynacji; uczucie zmęczenia, gorączka.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent: ma choroby nerek, lekarz może zalecić inny schemat dawkowania; jest poddawany hemodializie (w celu usunięcia produktów przemiany materii ze względu na niewydolność nerek), należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią bóle mięśni i (lub) osłabienie; ma utrzymujące się bóle brzucha, uczucie nudności, wymioty, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą to być objawy ostrego zapalenia trzustki; ma choroby układu nerwowego, układu oddechowego lub jest w wieku powyżej 65 lat.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki zawierające opioidy, takie jak morfina; leki zobojętniające sok żołądkowy w niestrawności.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy przyjmować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek może powodować zawroty głowy, senność i uczucie zmęczenia. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów, obsługiwać skomplikowanych maszyn lub wykonywać innych potencjalnie niebezpiecznych czynności do momentu aż pozna, czy lek nie wpływa na zdolność wykonywania tych czynności.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria