O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
POLFA WARSZAWAKarolkowa 22/24
Warszawa
Producent
POLFA WARSZAWAKarolkowa 22/24
Warszawa
Opis
Betadrin to lek w postaci kropli do oczu, zawierający w składzie dwie substancje czynne difenhydraminę (działającą przeciwalergicznie) i nafazolinę (obkurczającą rozszerzone naczynia krwionośne). Betadrin jest lekiem, który usuwa miejscowe objawy zapalne spojówek (zaczerwienienie, ból, łzawienie), zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie.
Skład
Substancjami czynnymi leku są difenhydramina i nafazolina.
Każdy ml roztworu zawiera jako substancje czynne: 1 mg difenhydraminy chlorowodorku (Diphenhydramini hydrochloridum) oraz 0,33 mg nafazoliny azotanu (Naphazolini nitras).
Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; disodu edetynian; kwas borowy; sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH); woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Zaleca się: 1-2 krople do worka spojówkowego w razie potrzeby co 6-8 godzin. Bez zalecenia lekarza, leku nie należy stosować dłużej niż przez 3-5 dni.
Lek jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego - miejscowo do worka spojówkowego.
Nie należy dotykać końcówki kroplomierza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.
Działanie
Lek ma działanie przeciwalergiczne/przeciwhistaminowe, obkurczające rozszerzone naczynia krwionośne.
Wskazania
Krople do oczu Betadrin stosuje się: w ostrych stanach zapalnych spojówek w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia oczu; w stanach zapalnych związanych z podrażnieniem spojówek wskutek stosowania soczewek kontaktowych, działania słońca, dymu papierosowego, kontaktu z wodą na pływalni itp.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Najczęściej występują przemijające objawy, takie jak: pieczenie; świąd; przekrwienie spojówki; ból oczu; zaburzenia widzenia.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje: nadciśnienie; zaburzenie rytmu serca; nadczynność tarczycy; przerost gruczołu krokowego.
Utrzymywanie się objawów podrażnienia lub bólu oka dłużej niż 72 godziny jest wskazaniem do odstawienia leku.
Leku nie należy stosować w przypadku przewlekłego zapalenia spojówek. Może on być stosowany krótko w przypadku zaostrzenia przewlekłego zapalenia spojówek.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 4 tygodnie. Po tym czasie butelkę należy wyrzucić i zacząć używać następną butelkę leku.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje leki przeciwdepresyjne należące do grupy tzw. inhibitorów monoaminooksydazy (np. selegilina) lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (np. imipramina, amitryptylina).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku w okresie ciąży
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Stosowanie kropli do oczu może wiązać się z krótkotrwałym niewyraźnym widzeniem. Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn dopóki nie odzyska się normalnej ostrości widzenia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Główny składnik
- Sposób aplikacji
- RX kategoria