Refundowany

Ursocam, 250 mg, tabletki, 100 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

0,00 zł
98,58 zł
98,58 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
36,10 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

ODBIERZ W 30 MINUT
od 0,00 zł

Dostępny w 87 aptekach .

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego rodzaju rezerwacji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier GLS
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Automaty i punkty odbioru GLS
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLFARMEX.
Józefów 9
99-300 Kutno
polfarmex@polfarmex.pl

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
99-300 Kutno
polfarmex@polfarmex.pl

Opis

Lek Ursocam zawiera substancję czynną kwas ursodeoksycholowy. Jest stosowany w celu rozpuszczania kamieni cholesterolowych w pęcherzyku żółciowym u chorych, u których istnieją przeciwwskazania do leczenia operacyjnego.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas ursodeoksycholowy (Acidum ursodeoxycholicum).

Jedna tabletka zawiera 250 mg kwasu ursodeoksycholowego (Acidum ursodeoxycholicum).

Substancje pomocnicze: cluloza mikrokrystaliczna (typ 102); hydroksypropyloceluloza; magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować doustnie.

Działanie

Kwas ursodeoksycholowy jest naturalnie występującym kwasem żółciowym, którego niewielkie ilości wykrywane są w organizmie człowieka w żółci. Po doustnym podaniu kwasu ursodeoksycholowego (UDCA) wysycenie żółci cholesterolem zmniejsza się w następstwie zahamowania wchłaniania cholesterolu w jelicie i zmniejszenia wydzielania cholesterolu do żółci. Złogi cholesterolowe stopniowo rozpuszczają się prawdopodobnie na skutek rozpraszania się cholesterolu i tworzenia ciekłych kryształów.

Wskazania

Lek Ursocam jest wskazany do:

Rozpuszczania kamieni cholesterolowych w pęcherzyku żółciowym u chorych, u których istnieją przeciwwskazania do leczenia operacyjnego. Średnica kamieni nie może przekraczać 15 mm, złogi muszą być przepuszczalne dla promieni rentgenowskich (cholecystografia – brak zacienienia na zdjęciu rentgenowskim), czynność pęcherzyka żółciowego powinna być zachowana pomimo obecności kamieni. 

Leczenia pierwotnej marskości żółciowej wątroby (PBC), która jest przewlekłym zapaleniem przewodów żółciowych powiązanym z marskością wątroby, pod warunkiem, że nie występuje niewyrównana marskość wątroby (ostra choroba wątroby w stadium, gdy pozostałe tkanki wątroby nie są już w stanie rekompensować ograniczonej czynności).

Zaburzeń dotyczących wątroby w przebiegu choroby zwanej zwłóknieniem torbielowatym (mukowiscydozy) u dzieci w wieku od 6 do 18 lat.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, niedrożności dróg żółciowych; częstych epizodów kolki żółciowej; zwapniałych kamieni żółciowych widocznych w rtg; osłabionej kurczliwości pęcherzyka żółciowego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów): jasne, luźne stolce lub biegunka.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Uroscam należy stosować pod kontrolą lekarza. W trakcie terapii lekarz może zalecić badanie czynności wątroby co 4 tygodnie przez pierwsze 3 miesiące leczenia, a następnie co 3 miesiące.

Produktu leczniczego nie należy stosować, jeśli: pęcherzyk żółciowy jest niewidoczny na zdjęciu rentgenowskim, w obrębie złogów występują zwapnienia, zaburzona jest czynność skurczowa pęcherzyka żółciowego lub często występuje kolka żółciowa.

W celu oceny skuteczności leczenia i wczesnego wykrycia ewentualnych zmian w obrębie dróg żółciowych lekarz może zlecić wykonanie badań radiologicznych pęcherzyka żółciowego (cholecystografii doustnej) po 6–10 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Zdjęcia należy wykonać zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Możliwe jest również monitorowanie za pomocą badania ultrasonograficznego.

W przypadku wystąpienia biegunki należy zmniejszyć dawkę leku, a jeśli dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: kolestyramina, kolestypol (leki zmniejszające stężenie cholesterolu we krwi) lub wodorotlenek glinu, tlenek glinu (leki wiążące kwas żołądkowy); cyklosporyna (lek zmniejszający aktywność układu immunologicznego). U pacjentów leczonych cyklosporyną lekarz może zalecić kontrolę jej stężenia we krwi oraz w razie konieczności zmniejszyć dawkę cyklosporyny; rozuwastatyna (lek stosowany do obniżania dużego stężenia cholesterolu we krwi.

Hormony estrogenowe oraz leki obniżające stężenie cholesterolu we krwi, takie jak klofibrat, nasilają wydzielanie cholesterolu z wątroby i w efekcie mogą stymulować powstawanie kamicy żółciowej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w ciąży i podczas karmienia piersią, podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl