Skinoren Rosacea, 150 mg/g, żel, 30 g (tuba)

kwas azelainowy, żel, trądzik, przebarwienia

56,79 zł
189,30 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SKINOREN

Podmiot odpowiedzialny

LEO Pharma A/S
Industriparken 55
DK-2750 Dania, Ballerup

Opis

Skinoren Rosacea to lek w postaci żelu przeciwtrądzikowego. Żel zawiera kwas azelainowy, który zmniejsza zapalne grudki oraz krosty na twarzy. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas azelainowy (Acidum azelaicum).

1 g leku zawiera 150 mg kwasu azelainowego.

Substancje pomocnicze: kwas benzoesowy (E210), karbomer 980, disodu edetynian, lecytyna, polisorbat 80, glikol propylenowy, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony od stosowania miejscowego na skórę. Przed użyciem żelu należy dokładnie oczyścić skórę, a następnie wysuszyć. Po aplikacji leku należy dokładnie umyć ręce. Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych (okluzyjnych) oraz opatrunków osłaniających.

Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych żelu Skinoren Rosacea to nakładanie i delikatne wcieranie w chorobowo zmienione miejsca leku 2 razy dziennie. Około 2,5 cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5 g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy. W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Skinoren Rosacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie. Jeżeli jest to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Skinoren Rosacea w ciągu całego okresu leczenia. Lek Skinoren Rosacea można stosować przez kilka miesięcy. Wyraźną poprawę można zauważyć po 4. tygodniu leczenia. W przypadku braku poprawy po 2. miesiącach leczenia lub zaostrzenia trądziku różowatego, należy przerwać stosowanie leku Skinoren Rosacea i skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Działanie kwasu azelainowego zawartego w żelu Skinoren Rosacea polega na zmniejszeniu zapalnych grudek i krost na twarzy.

Wskazania

Lek Skinoren Rosacea stosuje się do miejscowego leczenia trądziku różowatego.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Skinoren Rosacea u osób uczulonych na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Może wystąpić podrażnienie skóry (np. pieczenie i swędzenie). W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się w miarę długości leczenia.
Najczęściej obserwowane działania niepożądane to swędzenie (świąd), pieczenie i ból w miejscu podania.

Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): pieczenie, ból, swędzenie (świąd) w miejscu podania.

Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): uczucie mrowienia lub drętwienia (parestezje), suchość skóry, wysypka, opuchnięcie (obrzęk) w miejscu podania.

Niezbyt często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 100 osób): trądzik, reakcja skórna na czynnik zewnętrzny (kontaktowe zapalenie skóry), nienaturalne zaczerwienienie twarzy (rumień), pokrzywka, uczucie dyskomfortu w miejscu podania.

Rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 osób): nadwrażliwość, która może wystąpić z jednym lub więcej z następujących działań niepożądanych: obrzęk naczynioruchowy, obrzęk oka, obrzęk twarzy, duszność; podrażnienie skóry, pokrzywka, pogorszenie objawów astmy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy unikać kontaktu leku z oczami, jamą ustną i innymi błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, jamą ustną i (lub) błonami śluzowymi należy je przepłukać dużą ilością wody. Jeśli podrażnienie oczu nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Podczas leczenia lekiem Skinoren Rosacea wskazane jest powstrzymanie się od używania innych leków do stosowania miejscowego, a także produktów do pielęgnacji skóry, które mogłyby wywołać miejscowe podrażnienie, np. mydło, preparaty do czyszczenia twarzy zawierające alkohol, nalewki lecznicze, środki ściągające oraz złuszczające.

Po wprowadzeniu leku na rynek rzadko zgłaszano zaostrzenie astmy u pacjentów leczonych kwasem azelainowym.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno dopuścić do styczności niemowlęcia ze skórą lub piersią leczoną Skinorenem Rosacea.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Skinoren Rosacea nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl