×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Skinoren Rosacea, 150 mg/g, żel, 30 g (tuba)
Skinoren Rosacea, 150 mg/g, żel, 30 g (tuba)
44.99 zł

Skinoren Rosacea, 150 mg/g, żel, 30 g (tuba)

Skinoren Rosacea, 150 mg/g, żel, 30 g (tuba)
44.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Skinoren Rosacea - Acidum azelaicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas azelainowy

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne hamuje nadmierne rogowacenie naskórka zmniejsza tworzenie się zaskórników

Wskazania do stosowania:

Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek Skinoren Rosacea nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem) i delikatnie wciera w skórę. Około 2,5cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy. Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Skinoren Rosacea w ciągu całego okresu leczenia. W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Skinoren Rosacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie. Jeżeli jest to konieczne należy przerwać leczenie na kilka dni. Przed zastosowaniem leku Skinoren Rosacea należy dokładnie oczyścić skórę woda i wysuszyć. Można użyć łagodnego środka do oczyszczania skóry. Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych oraz opatrunków osłaniających. Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią to lekarz decyduje, czy mogą stosować lek Skinoren Rosacea.

Skutki uboczne:

Może wystąpić podrażnienie skóry (np. pieczenie i swędzenie). W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się w miarę długości leczenia. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to swędzenie (świąd), pieczenie i ból w miejscu podania.

Opis

Skinoren Rosacea to produkt leczniczy w postaci żelu przeznaczony do miejscowego stosowania w przypadku trądziku różowatego grudkowo-krostkowego.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas azelainowy (Acidum azelaicum)

1 g leku zawiera 150 mg kwasu azelainowego.

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy (E210) i woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli powyżej 18 lat: Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

 • Przed zastosowaniem leku należy dokładnie oczyścić skórę wodą (z łagodnym środkiem myjącym) i wysuszyć.
 • Żel nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem) i delikatnie wciera w skórę.
 • Około 2,5 cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5 g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy.
 • Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.

Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Skinoren Rosacea w ciągu całego okresu leczenia.

W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Skinoren Rosacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie. Jeżeli jest to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni. Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych (okluzyjnych) oraz opatrunków osłaniających.

Lek Skinoren Rosacea można stosować przez kilka miesięcy. Wyraźną poprawę można zauważyć po 4. tygodniu leczenia. W przypadku braku poprawy po 2. miesiącach leczenia lub zaostrzenia trądziku różowatego, należy przerwać stosowanie leku Skinoren Rosacea i skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Lek Skinoren Rosacea jest stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Wskazania

Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony do miejscowego leczenie trądziku różowatego grudkowo-krostkowego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Skinoren Rosacea:

 • jeśli występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Może wystąpić podrażnienie skóry (np. pieczenie i swędzenie). W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się w miarę długości leczenia.
Najczęściej obserwowane działania niepożądane to swędzenie (świąd), pieczenie i ból w miejscu podania.

Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób):

 • pieczenie, ból, swędzenie (świąd) w miejscu podania;

Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób):

 • uczucie mrowienia lub drętwienia (parestezje), suchość skóry, wysypka, opuchnięcie (obrzęk) w miejscu podania;

Niezbyt często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 100 osób):

 • trądzik, reakcja skórna na czynnik zewnętrzny (kontaktowe zapalenie skóry), nienaturalne zaczerwienienie twarzy (rumień), pokrzywka, uczucie dyskomfortu w miejscu podania;

Rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 osób):

 • nadwrażliwość, która może wystąpić z jednym lub więcej z następujących działań niepożądanych: obrzęk naczynioruchowy, obrzęk oka, obrzęk twarzy, duszność
 • podrażnienie skóry, pokrzywka, pogorszenie objawów astmy

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek jest przeznaczony tylko do stosowania miejscowego na skórę.
 • Należy unikać kontaktu leku z oczami, jamą ustną i innymi błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, jamą ustną i (lub) błonami śluzowymi należy je przepłukać dużą ilością wody. Jeśli podrażnienie oczu nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
 • Po każdym nałożeniu leku Skinoren Rosacea należy umyć ręce.
 • Podczas leczenia lekiem Skinoren Rosacea wskazane jest powstrzymanie się od używania innych leków do stosowania miejscowego, a także produktów do pielęgnacji skóry, które mogłyby wywołać miejscowe podrażnienie.
 • Po wprowadzeniu leku na rynek rzadko zgłaszano zaostrzenie astmy u pacjentów leczonych kwasem azelainowym.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych dotyczących stosowania kwasu azelainowego u kobiet w ciąży. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią to lekarz decyduje, czy mogą stosować lek Skinoren Rosacea.

Nie wolno dopuścić do styczności niemowlęcia z leczoną tym lekiem skórą lub piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Skinoren Rosacea nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności w leczeniu trądziku różowatego.

Producent

BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Rodzaj skóry
Sposób aplikacji