Na receptę

Gynoflor, 50 mg + 0,03 mg, tabletki dopochwowe, 12 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

54,59 zł
Cena za szt.: 4,55 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
54,59 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 767 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o.
ul. Ks. J. Poniatowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Producent

MERCK
Jutrzenki 137
Warszawa

Opis

Gynoflor to lek w postaci tabletek dopochwowych, zawierający żywe bakterie Lactobacillus acidophilus wytwarzające kwas mlekowy i inne substancje o działaniu przeciwinfekcyjnym. Gynoflor zawiera rówinież estriol, który jest naturalnym żeńskim hormonem płciowym. Lek Gynoflor należy do grupy leków określanej jako Hormonalna Terapia Zastępcza (HTZ) do podawania dopochwowego. 

Skład

Substancjami czynnymi są: 50 miligramów liofilizatu bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus) i 30 mikrogramów estriolu (Estriolum).

Każda tabletka dopochwowa 50 miligramów liofilizatu bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus) i 30 mikrogramów estriolu (Estriolum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, disodu fosforan bezwodny magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki dopochwowe należy wprowadzać głęboko do pochwy wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Najlepiej zrobić to w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami.

W czasie menstruacji leczenie należy przerwać i włączyć je ponownie po zakończeniu krwawienia menstruacyjnego.

Działanie

Gynoflor należy do grupy leków określanej jako Hormonalna Terapia Zastępcza (HTZ) do podawania dopochwowego. Lek Gynoflor zawiera, dwie substancje czynne Lactobacillus acidophilus oraz Estriol. Gynoflor pomaga przywrócić naturalną florę w pochwie.

Lactobacillus acidophilusktóry wytwarza kwas mlekowy i inne substancje o działaniu przeciwinfekcyjnym. Wytwarzanie kwasu mlekowego prowadzi do powstania kwaśnego środowiska sprzyjającego wzrostowi pałeczek mlekowych i hamującego wzrost mikroorganizmów chorobotwórczych.

Estriol jest naturalnym żeńskim hormonem płciowym, powoduje regenerację nabłonka pochwy, zapewnia dobre ukrwienie nabłonka, jego odpowiednią grubość, elastyczność i wilgotność. Ma to znaczenie również dla wzrostu pałeczek kwasu mlekowego w pochwie.

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Gynoflor: przywrócenie flory Lactobacillus acidophilus po miejscowym i (lub) ogólnoustrojowym leczeniu środkami przeciwinfekcyjnymi lub chemioterapeutykami; Zanikowe zapalenie pochwy z powodu niedoboru estrogenów podczas menopauzy i po menopauzie lub jako leczenie wspomagające w ogólnoustrojowej hormonalnej terapii zastępczej; Leczenie wydzieliny z pochwy nieznanego pochodzenia (upławy) lub łagodnych do umiarkowanych przypadków bakteryjnego zapalenia i kandydozy pochwy, w których stosowanie terapii przeciwinfekcyjnej nie jest konieczne.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; rozpoznania lub podejrzewania rak piersi lub rozpoznania raka piersi w przeszłości; rozpoznania lub podejrzewania nowotworów złośliwych zależnie od estrogenów (np. rak endometrium); niezdiagnozowanego krwawienia z narządów płciowych; nieleczonej hiperplazji endometrium; żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna); znanej skłonności do zakrzepów (np. niedobór białka C, białka S lub antytrombiny); czynnego lub niedawno przebytego zaburzenia zakrzepowo-zatorowe tętnic (np. dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego); ostrej choroby wątroby lub choroby wątroby w wywiadzie, do czasu aż badania czynności wątroby powrócą do prawidłowych wartości; zapalenia żył lub zapalenia żył w wywiadzie; żółtaczki lub żółtaczki w okresie ciąży w wywiadzie; porfirii; zespołu Rotora, zespołu Dubin-Johnsona; choroby naczyń mózgowych lub naczyń wieńcowych; otosklerozy; endometriozy (podejrzewana lub zdiagnozowana); stosowania u młodych dziewcząt przed osiągnięciem dojrzałości płciowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bezpośrednio po zaaplikowaniu leku Gynoflor może być odczuwalne niewielkie pieczenie lub palenie (1% pacjentek). Nie ma konieczności przerywania leczenia w takich przypadkach. Jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać, należy jak najszybciej poradzić się lekarza.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy przestać przyjmować ten lek w przypadku: żółtego zabarwienia skóry i oczu (Mogą to być objawy choroby wątroby); obrzęku twarzy, języka i (lub) gardła i (lub) trudności w przełykaniu lub pokrzywka, łącznie z trudnościami w oddychaniu, które sugerują obrzęk naczynioruchowy; znacznego wzrostu ciśnienia krwi (objawy to np. ból głowy, uczucie zmęczenia i zawroty głowy); migrenowego bólu głowy, który pojawił się po raz pierwszy; ciąży; objawów zakrzepów krwi, takich jak: bolesny obrzęk i zaczerwienienie kończyn dolnych; nagłego bólu w klatce piersiowej; trudności w oddychaniu.

W przypadku pojawienia się bolesności piersi lub zwiększenia ilości wydzieliny pochwowej mogą wskazywać na to, że dawka estrogenu jest zbyt duża.

Podczas stosowania leku należy regularnie badać piersi. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku zauważenia którejkolwiek ze zmian: zapadanie się skóry, zmiany brodawki sutkowej, obecności guzków, które są widoczne lub wyczuwalne.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze od 2°C do 8°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje leki przeciwinfekcyjne.

Nie należy stosować dopochwowych irygacji lub płukanek podczas stosowania leku Gynoflor.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl