Refundowany

Serdolect, 12 mg, tabletki powlekane, 28 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

271,38 zł
271,38 zł
0,00 zł
3,20 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.
logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

Encyklopedia

Serdolect - Sertindolum - zastosowanie i działanie

Skład:

sertindol

Postać:

tabletki

Kategoria: :

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności: :

Psychiatria

Działanie :

przeciwpsychotyczne

Wskazania do stosowania:

Serdolect wskazany jest w leczeniu schizofrenii. Ze względu na bezpieczeństwo dotyczące układu krążenia, sertindol należy stosować wyłącznie u pacjentów, nietolerujących przynajmniej jednego innego leku przeciwpsychotycznego. Leku Serdolect nie należy stosować w sytuacjach nagłych, w celu szybkiego złagodzenia objawów, u pacjentów z ostrymi zaburzeniami.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek Serdolect można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Tabletki należy połykać popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Lekarz decyduje także o czasie trwania kuracji. Leczenie należy je kontynuować tak długo, jak to zaleci lekarz, nawet jeśli nastąpi poprawa samopoczucia. Choroba może utrzymywać się przez długi czas i jeśli leczenie zostanie przerwane za wcześnie, objawy mogą powrócić. Nie wolno zmieniać dawkowania bez zasięgnięcia porady u lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania leku Serdolect i w trakcie leczenia lekarz prowadzący wykona badania w celu ustalenia, czy stosowanie leku Serdolect jest bezpieczne. Wymagane może być: pobranie próbki krwi w celu oznaczenia stężenia potasu i magnezu we krwi, skontrolowanie ciśnienia tętniczego, wykonanie elektrokardiogramu (EKG), aby sprawdzić, czy odstęp QT nie jest wydłużony. Badanie zazwyczaj powtarza się po 3 tygodniach stosowania leku Serdolect. Badanie będzie powtarzane co 3 miesiące oraz przed każdym zwiększeniem dawki sertindolu i po jego dokonaniu lub w przypadku dodania lub zwiększenia dawki równocześnie stosowanego leku mogącego prowadzić do zwiększenia stężenia sertindolu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość (uczulenie) na sertindol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Serdolect, występują u Ciebie zaburzenia równowagi mineralnej (za małe stężenie potasu lub magnezu we krwi), chore serce (zastoinową niewydolność serca, przerost serca, zaburzenia rytmu serca, wydłużenie odstępu QT, będącego częścią zapisu EKG, stwierdzone podczas badania elektrokardiograficznego), schorzenia wątroby. Należy poinformować lekarza również o wystąpieniu napadów padaczkowych (drgawek), w przeszłości. Gdy przyjmujesz leki, które mogą powodować wydłużenie odstępu QT lub wpływać na stężenie leku Serdolect we krwi. Przykładowo lekami tymi są: leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (np. chinidyna, amiodaron), leki przeciwpsychotyczne (np. tiorydazyna), antybiotyki makrolidowe (np. erytromycyna, klarytromycyna), antybiotyki chinolowe (np. moksyfloksacyna), leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu alergicznego nieżytu nosa (kataru siennego) i innych alergii, lit (stosowany w leczeniu zaburzeń maniakalno-depresyjnych), cyzapryd (stosowany w leczeniu dolegliwości żołądkowych), leki przeciwgrzybicze z grupy „azoli” (np. ketokonazol, itrakonazol), indynawir (stosowany w leczeniu zakażeń HIV), leki zwane blokerami kanału wapniowego i stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub bólu w klatce piersiowej (np. diltiazem, werapamil), cymetydyna (stosowana w leczeniu wrzodów żołądka). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Serdolect w okresie ciąży. W związku z tym, lek Serdolect nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie wykonano badań z udziałem karmiących piersią kobiet, ale należy oczekiwać, że sertindol wydziela się do mleka kobiecego. W przypadku konieczności stosowania leku Serdolect, należy rozważyć przerwanie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Bardzo często nieżyt nosa ("zapchany nos"). Często zawroty głowy lub zawroty głowy podczas podnoszenia się do pozycji stojącej, uczucie suchości w jamie ustnej, zwiększenie masy ciała, duszność, obrzęki dłoni lub stóp, wrażenie mrowienia skóry, zaburzenia wytrysku, wydłużony odstęp QT (zmiana w zapisie EKG), występowanie czerwonych i białych krwinek w moczu. Niezbyt często: drgawki, nietypowe ruchy mięśni twarzy, warg lub języka, zaburzenia rytmu serca zwane "torsade de pointes". Serdolect nie wywołuje uspokojenia. Jednakże, tak jak w przypadku stosowania wszystkich nowych leków należy zachować wyjątkową ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn, zanim znana będzie indywidualna reakcja na lek.

Producent

LUNDBECK
Krzywickiego 34
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.