Fix senes, 1g, 25 szt
5.39 zł

Fix senes, 1g, 25 szt

Fix senes, 1g, 25 szt
Ostatnia cena produktu
5.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Liść Senesu Fix - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

1 saszetka zawiera 1,0 g Cassia angustifolia Vahl i/lub Cassia senna L. (Cassia acutifolia Delile) folium (liść senesu), co odpowiada 25-30 mg związków antranoidowych w/p na sennozyd B.

Dawkowanie

Maksymalna dawka dobowa związków antranoidowych wynosi 30 mg, co odpowiada 1 szklance naparu sporządzonego z 1 saszetki. Właściwą dawką indywidualną jest najmniejsza dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca.

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli, osoby starsze: 1 saszetkę (1g) zalać 1 szklanką (ok. 200ml) wrzącej wody, odstawić na 10 minut. Tak przygotowany ciepły napar pić 1 raz dziennie przed snem. Efekt przeczyszczający powinien wystąpić po około 8 godzinach tzn. rano po przebudzeniu.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Wskazania

Do krótkotrwałego stosowania w zaparciach występujących sporadycznie, jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania

  • Stany zapalne wyrostka robaczkowego, niewydolność nerek, krwawienia miesiączkowe, bóle brzucha o nieznanej etiologii, niedrożność jelit, schorzenia zapalne jelit (np. choroba Crohna, owrzodzenie jelit), odwodnienie organizmu i utrata elektrolitów (główna hipokaliemia).
  • Nadwrażliwość na surowiec.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na senes (świąd, pokrzywka, miejscowa lub ogólna wysypka). Liść senesu może powodować bóle i skurcze w obrębie brzucha oraz pasaż płynnych stolców szczególnie u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Powyższe objawy mogą wystąpić również w konsekwencji przedawkowania. W takich przypadkach konieczne jest obniżenie dawki. Długotrwałe stosowanie może powodować zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, a także białkomocz i krwiomocz. Przy przewlekłym stosowaniu może także wystąpić odkładanie pigmentów w błonie śluzowej jelita (pseudomelanosis coli), które zwykle zanika po odstawieniu leku. W okresie leczenia może wystąpić zabarwienie moczu na żółty lub brunatno-czerwony kolor (zależne od PH), które nie jest istotne klinicznie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h