Ticatrom, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.
Ticatrom, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
89,99 zł
Dostępny w 616 aptekach .
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego rodzaju rezerwacji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
POLPHARMA SAPelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
https://polpharma.pl/en/about-us/contact/
Opis
Ticatrom to lek przeciwpłytkowy zawierający tikagrelor, stosowany w celu zapobiegania nawrotom zawału serca, udaru mózgu oraz zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych. Lek działa poprzez hamowanie agregacji płytek krwi, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów. Stosowany jest wyłącznie u dorosłych pacjentów, którzy przebyli zawał serca co najmniej rok wcześniej i jednocześnie przyjmują kwas acetylosalicylowy.
Skład
Substancją czynną jest tikagrelor.
Każda tabletka powlekana zawiera 90 mg tikagreloru.
Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: mannitol (E421), wapnia wodorofosforan dwuwodny, hypromeloza 2910 (5 mPa·s), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian. Skład otoczki: hypromeloza 2910 (6 mPa·s), tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 8000, żelaza tlenek żółty (E172).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Pacjenci przyjmujący produkt leczniczy Ticatrom powinni codziennie przyjmować również małą dawkę podtrzymującą kwasu acetylosalicylowego (ASA) 75-150 mg, jeśli nie jest to indywidualnie przeciwwskazane.
Podanie doustne.
Produkt Ticatrom może być stosowany podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.
W przypadku pacjentów, którzy mają trudność z połknięciem tabletki/tabletek w całości, tabletki można rozgnieść na drobny proszek, zmieszać z połową szklanki wody i natychmiast wypić. Szklankę należy następnie przepłukać wodą (kolejne pół szklanki wody) i ponownie wypić zawartość.
Działanie
Ticatrom wywiera wpływ na komórki nazywane płytkami krwi (także trombocytami). Mogą one tworzyć zakrzepy wewnątrz zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych w sercu i w mózgu. Ticatrom pomaga hamować skupianie się płytek krwi, zmniejszając prawdopodobieństwo powstania zakrzepu, który może zmniejszyć przepływ krwi.
Wskazania
Lek Ticatrom, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ASA), jest wskazany w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów: z ostrym zespołem wieńcowym (OZW) lub z zawałem mięśnia sercowego (zawał serca) w wywiadzie i wysokim ryzykiem zdarzeń sercowo-naczyniowych.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz jeśli u pacjenta stwierdzono czynne krwawienia patologiczne, krwotok śródczaszkowy w wywiadzie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Najczęstszymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi u pacjentów leczonych tikagrelorem były krwawienie i duszność.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność i poinformować lekarza jeśli: u pacjenta występuje zwiększone ryzyko krwawień (z powodu poważnego urazu, niedawnych zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych, z żołądka lub jelit); pacjent będzie poddawany zabiegom chirurgicznym (w tym stomatologicznym); u pacjenta występuje zbyt wolna czynność serca; u pacjenta stwierdzono astmę lub inne choroby płuc albo trudności z oddychaniem; u pacjenta rozwiną się zaburzenia oddychania takie jak przyspieszenie oddechu, spowolnienie oddechu lub bezdech; pacjent ma jakiekolwiek zaburzenia wątroby lub przebył w przeszłości chorobę, która mogła uszkodzić wątrobę; badanie krwi u pacjenta wykazało zawartość kwasu moczowego powyżej normy.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Nie wolno stosować leku Ticatrom, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z następujących leków: ketokonazol, klarytromycyna, nefazodon, rytonawir, atazanawir.
Należy zachować ostrożność przy równoległym stosowaniu z heparyną. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o stosowaniu któregokolwiek z następujących leków: rosuwastatyna, symwastatyna lub lowastatyna, ryfampicyna, fenytoina, karbamazepina i fenobarbital, digoksyna, cyklosporyna, chinidyna i diltiazem, beta-adrenolityki i werapamil, morfina i inne opioidy, doustne leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku Ticatrom podczas ciąży lub w przypadku możliwości zajścia w ciążę. Podczas stosowania leku kobiety powinny używać odpowiednich środków antykoncepcyjnych, aby nie zajść w ciążę.
Decyzję o zastosowaniu leku w okresie karmienia piersią może podjąć wyłącznie lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Ticatrom u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub dezorientacji podczas stosowania leku, należy zachować ostrożność.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Sposób aplikacji
- RX kategoria