Refundowany

Suliqua, (100 j.m./ml + 50 mcg/ml); 3 ml, roztwór do wstrzykiwań, 3 wstrzykiwacze

roztwór

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

405,16 zł
405,16 zł
0,00 zł
129,30 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
405,16 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 82 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

sanofi-aventis groupe
54 rue La Boétie, F - 75008
Paris, Francja

Producent

SANOFI AVENTIS
Bonifraterska 17
Warszawa

Opis

Lek Suliqua jest stosowany w leczeniu dorosłych z cukrzycą typu 2. Lek zawiera dwie substancje czynne insulinę oraz liksysenatyd. Suliqua ma postać roztworu do wstrzykiwań. 

Skład

Substancjami czynnymi są insulina glargine i liksysenatyd.

Każdy wstrzykiwacz zawiera 300 jednostek insuliny glargine* i 150 mikrogramów liksysenatydu w 3 ml roztworu.
Każdy ml zawiera 100 jednostek insuliny glargine i 50 mikrogramów liksysenatydu.
Każda dawka jednostkowa zawiera 1 jednostkę insuliny glargine i 0,5 mikrograma liksysenatydu.

Substancje pomocnicze: glicerol 85%; metionina; metakrezol; cynku chlorek; stężony kwas solny (do ustalenia pH); sodu wodorotlenek (do ustalenia pH); woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek Suliqua należy wstrzykiwać pod skórę. Wstrzyknięcie należy wykonać w przednią część uda, w ramię lub w przednią część brzucha. Kolejne miejsca wstrzyknięcia należy zmieniać każdego dnia w obrębie określonego pola wstrzykiwania leku. Zredukuje to ryzyko zmniejszenia lub zwiększenia grubości podskórnej tkanki tłuszczowej.

Do każdego wstrzyknięcia należy zawsze używać nowej igły. Ponowne użycie igieł zwiększa ryzyko ich zatkania, co może spowodować podanie za małej lub zbyt dużej dawki. Należy używać wyłącznie igieł, które są odpowiednie do stosowania ze wstrzykiwaczem leku Suliqua. Jeśli pacjentowi wydaje się, że wstrzykiwacz jest uszkodzony, nie powinien go używać. Należy nabyć nowy wstrzykiwacz. Nie należy próbować naprawiać wstrzykiwacza. Zużytą igłę należy usunąć do pojemnika na odpady medyczne ostre lub zgodnie z zaleceniami farmaceuty lub miejscowych władz.

Działanie

Suliqua to lek wywierający działanie przeciwcukrzycowe. Zawiera dwie substancje czynne insulinę oraz liksysenatyd. Insulina glargine: długo działający rodzaj insuliny, który pomaga w kontrolowaniu stężenia cukru (glukozy) we krwi przez cały dzień. Liksysenatyd: „analog GLP-1”, pomaga organizmowi w wytwarzaniu własnej, dodatkowej insuliny w odpowiedzi na zwiększenie stężenia cukru we krwi oraz spowalnia wchłanianie cukru z pokarmów.

Wskazania

Produkt leczniczy Suliqua jest wskazany w leczeniu dorosłych pacjentów z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2 w celu poprawy kontroli glikemii, wspomagająco z dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Jest podawany z metforminą, gdy inne leki nie wystarczają do kontroli stężenia cukru we krwi.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zmiany skórne w miejscu wstrzyknięcia: Jeśli wstrzyknięcia insuliny zbyt często będą wykonywane w to samo miejsce, może to spowodować albo zmniejszenie (lipoatrofia) albo zwiększenie (lipohipertrofia) grubości podskórnej tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia. Mogą również pojawić się grudki pod skórą w wyniku nagromadzenia białka zwanego amyloidem (amyloidoza skórna). Częstość występowania tych działań niepożądanych nie jest znana. Insulina może nie działać prawidłowo. Zmienianie miejsca wstrzykiwania insuliny przy każdym wstrzyknięciu może zapobiec takim zmianom skórnym.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób): uczucie zawrotów głowy, mdłości (nudności), wymioty, biegunka.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: choruje na cukrzycę typu 1; ma cukrzycową kwasicę ketonową; ma ciężkie zaburzenia żołądkowe lub jelitowe; ma ciężką chorobę nerek lub jest dializowany; ma małe stężenie cukru we krwi (hipoglikemia); ma zbyt duże stężenie cukru we krwi (hiperglikemia); ma słaby wzrok. 

W trakcie stosowania leku należy zwrócić uwagę na następujące objawy: silny i uporczywy ból w okolicy brzucha, który nie ustępuje (może to być objaw ostrego zapalenia trzustki); utrata płynów z organizmu (odwodnienie), np. w razie wymiotów i biegunki. Ważne jest, aby unikać odwodnienia poprzez wypijanie dużych ilości płynów, zwłaszcza w trakcie pierwszych tygodni stosowania leku Suliqua.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed pierwszym użyciem: Przechowywać w lodówce (2°C-8°C).

Po pierwszym użyciu lub w przypadku noszenia jako produkt zapasowy: Wstrzykiwacz można przechowywać maksymalnie 28 dni poza lodówką, jednak w temperaturze poniżej 25°C. Po tym czasie wstrzykiwacz należy wyrzucić. Nie należy z powrotem wkładać wstrzykiwacza do lodówki i nie można go zamrażać. Przechowywać wstrzykiwacz z dala od bezpośredniego źródła ciepła lub światła.

Nie przechowywać wstrzykiwacza z zamocowaną igłą.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: niektóre leki obniżające ciśnienie; antybiotyki; doustne leki antykoncjepcyjne; statyny; tabletki lub kapsułki odporne na działanie soku żołądkowego, które nie powinny znajdować się zbyt długo w żołądku, konieczne może być ich przyjmowanie co najmniej godzinę przed wstrzyknięciem lub cztery godziny po wstrzyknięciu leku Suliqua.

Leki, które mogą powodować zmniejszenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemia):jakiekolwiek inne leki stosowane w leczeniu cukrzycy. dyzopiramid, stosowany w leczeniu niektórych chorób serca; fluoksetyna, stosowana w leczeniu depresji; antybiotyki sulfonamidowe, stosowane w leczeniu zakażeń; fibraty, stosowane w celu zmniejszenia dużego stężenia tłuszczów we krwi; inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona; inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE), stosowane w leczeniu niektórych chorób serca lub wysokiego ciśnienia tętniczego; leki stosowane w łagodzeniu bólu i obniżaniu gorączki, takie jak pentoksyfilina, propoksyfen i salicylany (takie jak kwas acetylosalicylowy); pentamidyna, stosowana w leczeniu niektórych zakażeń wywołanych przez pasożyty. Może spowodować za małe stężenie cukru we krwi, po którym niekiedy może wystąpić zbyt duże stężenie cukru we krwi.

Leki, które mogą powodować zwiększenie stężenia cukru we krwi (hiperglikemia): kortykosteroidy, takie jak prednizolon, stosowane w leczeniu stanów zapalnych; danazol, stosowany w leczeniu endometriozy; diazoksyd, stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego; inhibitory proteazy, stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV; leki moczopędne, stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego lub zatrzymania płynów; glukagon, stosowany w leczeniu bardzo małego stężenia cukru we krwi; izoniazyd, stosowany w leczeniu gruźlicy; somatropina, hormon wzrostu; hormony tarczycy, stosowane w leczeniu nieprawidłowej czynności tarczycy; estrogeny i progestageny, takie jak leki antykoncepcyjne stosowane do kontroli urodzeń lub stosowanie estrogenów z powodu zmniejszenia masy kostnej (osteoporozy); klozapina, olanzapina i pochodne fenotiazyny, stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych; leki sympatykomimetyczne takie jak epinefryna (adrenalina), salbutamol, terbutalina, stosowane w leczeniu astmy.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Suliqua u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady, czy prowadzenie pojazdów jest wskazane, jeśli: często występuje u nich za małe stężenie cukru we krwi; pacjentowi trudno jest rozpoznać za małe stężenie cukru we krwi.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij