Refundowany

Trixeo Aerosphere, 5mcg+7,2mcg+160mcg, aerozol inhalacyjny, 120 dawek

aerozol

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

259,48 zł
259,48 zł
0,00 zł
115,79 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
259,48 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 97 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AstraZeneca AB.
SE-151 85 Södertälje Szwecja

Producent

ASTRAZENECA
Postępu 18
Warszawa

Opis

Trixeo Aerosphere to lek w postaci aerozolu do inhalacji, zawierający trzy substancję czynne: formoterolu fumaran dwuwodny, glikopironium i budezonid. Lek Trixeo Aerosphere stosuje się u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (lPOChP). Stosowanie leku Trixeo Aerosphere ułatwia oddychanie oraz łagodzi objawy POChP, takie jak duszność, świszczący oddech i kaszel.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: formoterolu fumaran dwuwodny, glikopironium i budezonid.

Każda pojedyncza dawka inhalacyjna (dawka dostarczona, która wydostaje się z dozownika) zawiera 5 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego, 9 mikrogramów glikopironiowego bromku, co odpowiada 7,2 mikrogramom glikopironium i 160 mikrogramów budezonidu.

Odpowiada to dawce odmierzonej zawierającej 5,3 mikrograma formoterolu fumaranu dwuwodnego, 9,6 mikrograma glikopironiowego bromku, co odpowiada 7,7 mikrogramom glikopironium, i 170 mikrogramów budezonidu.

Substancje pomocnicze: Norfluran; 1,2-distearoilo-sn-glicero-3-fosfocholina; Wapnia chlorek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Do podawania wziewnego. Dokładna "instrukcja obsługi" znajduje się w ulotce dołączonej do leku.

Należy zawsze przepłukać jamę ustną wodą po przyjęciu leku Trixeo Aerosphere. Ma to na celu usunięcie leku, który pozostał w jamie ustnej. Należy wypluć tę wodę – nie należy jej połykać.

Działanie

Produkt leczniczy Trixeo Aerosphere zawiera w składzie trzy substancje czynne: formoterolu fumaran dwuwodny, glikopironium i budezonid.
Formoterolu fumaran dwuwodny i glikopironium należą do grupy leków zwanych „lekami rozszerzającymi oskrzela”. Działają one w różny sposób, aby zapobiec zaciskaniu się mięśni wokół dróg oddechowych, ułatwiając przepływ powietrza do płuc i z płuc.
Budezonid należy do grupy leków zwanych „kortykosteroidami”. Działają one przez zmniejszanie stanu zapalnego w płucach.

Wskazania

Produkt leczniczy Trixeo Aerosphere jest stosowany w leczeniu podtrzymującym u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Produkt leczniczy Trixeo Aerosphere stosuje się w celu ułatwienia oddychania i złagodzenia takich objawów POChP, jak duszność, świszczący oddech i kaszel. Lek Trixeo Aerosphere może także zapobiegać zaostrzeniom POChP.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działaniami niepożądane występujące często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób): pleśniawki w jamie ustnej (zakażenie grzybicze). Wypłukanie jamy ustnej wodą bezpośrednio po przyjęciu leku Trixeo Aerosphere może pomóc temu zapobiec; uczucie niepokoj; trudności ze snem; nudności; ból głowy; kaszel lub chrypka; skurcze mięśni; odczucie bicia serca (kołatania); duże stężenie cukru we krwi (wykazane w badaniach); bolesne i częste oddawanie moczu (mogą to być objawy zakażenia układu moczowego); zapalenie płuc (zakażenie płuc). Jeśli podczas stosowania leku Trixeo Aerosphere wystąpi którykolwiek z podanych niżej objawów, należy powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu. Mogą to być objawy zakażenia płuc: gorączka lub dreszcze; zwiększone wydzielanie plwociny, zmiana zabarwienia plwociny; nasilenie kaszlu lub nasilenie trudności w oddychaniu.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Trixeo Aerosphere należy omówić z lekarzem jeśli pacjent: ma wysokie ciśnienie krwi lub problemy z sercem; ma cukrzycę; ma zakażenie płuc; ma zaburzenia czynności tarczycy; ma małe stężenia potasu we krwi; ma problemy z prostatą lub trudności w oddawaniu moczu; ma chorobę oczu zwaną „jaskrą zamykającego się kąta”; ma zaburzenia czynności nerek lub wątroby.

Lek Trixeo Aerosphere jest stosowany w długotrwałym leczeniu podtrzymującym POChP. Nie należy stosować tego leku w leczeniu nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu.

Jeśli bezpośrednio po zastosowaniu leku wystąpią nagłe trudności w oddychaniu, należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Natomiast jeśli po dłuższym stosowaniu leku pojawią się nasilające duszności, ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel, należy kontynuować stosowanie leku Trixeo Aerosphere, ale jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, ponieważ może być konieczne dodatkowe leczenie.

Lek należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, w temperaturze poniżej 30°C.

Po otwarciu torebki, inhalator można używać przez 3 miesiące.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Zwłaszcza należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent stosuje: leki beta-adrenolityczne (atenolol lub propranolol), również w kroplach do oczu (takie jak tymolol stosowany w leczeniu jaskry), leki stosowane w leczeniu przyspieszonego lub niemiarowego rytmu serca (takie jak chinidyna, dyzopiramid, prokainamid); leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (ketokonazol lub itrakonazol); leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV (rytonawir lub kobicystat); leki, które zmniejszają stężenie potasu we krwi (kortykosteroidy przyjmowane doustnie takie jak prednizolon); leki moczopędne (takie jak furosemid lub hydrochlorotiazyd); niektóre leki stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego (takie jak teofilina); wszelkie leki, które działają w taki sam sposób, jak lek Trixeo Aerosphere – takie jak tiotropium, ipratropium, aklidyna, umeklidyna lub salmeterol, arformoterol, wilanterol, olodaterol lub indakaterol. Nie należy stosować leku Trixeo Aerosphere, jeśli pacjent już przyjmuje te leki; leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (takie jak amiodaron); leki, które mogą zmieniać pewną aktywność elektryczną serca (zwaną „odstępem QT”); leki stosowane w leczeniu depresji (takie jak inhibitory monoaminooksydazy lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne); leki stosowane w zakażeniach bakteryjnych (takie jak erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna); leki przeciwhistaminowe.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij