Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Shire Services BVBArue Montoyer 47 1000 Brussels
Belgia
Opis
Buccolam to lek w postaci roztworu do stosowania w jamie ustnej, zawierający w składzie substancję czynną o nazwie midazolam. Należy on do grupy leków nazywanej benzodiazepinami, jest stosowany w celu zatrzymania nagłych, przedłużonych napadów drgawkowych.
Skład
Substancją czynną leku jest midazolam (Midazolam).
Każda ampułko-strzykawka doustna zawiera 7,5 mg midazolamu (w postaci chlorowodorku) w 1,5 ml roztworu
Substancje pomocnicze: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, kwas chlorowodorowy (do ustalenia pH oraz przekształcenia midazolamu w sól w postaci chlorowodorku), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki, aby pokazali, jak przyjmować lub podawać ten lek. W razie wątpliwości należy zawsze zwrócić się do nich o poradę.
Informacja, jak podawać ten lek, znajduje się również na etykiecie tuby i w ulotce.
Produkt Buccolam mogą podawać rodzice/opiekunowie pacjentom, u których rozpoznano padaczkę.
U niemowląt w wieku od 3 miesięcy do poniżej 6 miesięcy lek ten wolno stosować jedynie w szpitalu, gdzie możliwe jest monitorowanie stanu pacjenta oraz dostępny jest sprzęt do reanimacji.
Działanie
Midazolam ma działanie przeciwdrgawkowe.
Wskazania
Lek Buccolam jest wskazany w leczeniu przedłużonych, ostrych napadów drgawkowych u niemowląt, małych dzieci, dzieci i młodzieży (od 3 miesięcy do 18 lat).
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz jeśli pacjent ma: Miastenia gravis (nużliwość mięśniowa), ciężką niewydolność oddechową, zespół bezdechu sennego, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 osób): mdłości i wymioty, senność i utrata przytomności.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy zachować ostrożność i omówić z lekarzem jeśli pacjent ma: problemy z nerkami, wątrobą lub sercem; chorobę płuc, która powoduje stale występujące trudności z oddychaniem.
Należy unikać stosowania leku u pacjentów, którzy nadużywają alkoholu lub leków.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki przeciwpadaczkowe (stosowane w leczeniu padaczki), np. fenytoina; antybiotyki, np. erytromycyna, klarytromycyna; leki przeciwgrzybiczne, np. ketokonazol, worikonazol, flukonazol, itrakonazol, posakonazol; leki stosowane w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, np. cymetydyna, ranitydyna i omeprazol; leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi, np. diltiazem, werapamil; niektóre leki stosowane w leczeniu HIV i AIDS, np. sakwinawir, połączenie lopinawir/rytonawir; narkotyczne leki przeciwbólowe (bardzo silne środki przeciwbólowe), np. fentanyl; leki stosowane do zmniejszenia ilości tłuszczów we krwi, np. atorwastatyna; leki stosowane w leczeniu nudności, np. nabilon; leki nasenne; leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym (leki stosowane w leczeniu depresji wywołujące senność); leki uspokajające; leki znieczulające (stosowane w celu złagodzenia bólu); leki przeciwhistaminowe (stosowane w leczeniu alergii.
Działanie leku Buccolam mogą osłabiać leki takie jak: ryfampicyna (stosowana w leczeniu gruźlicy); ksantyny (stosowane w leczeniu astmy); dziurawiec (lek roślinny). Należy go unikać u pacjentów przyjmujących lek Buccolam.
Lek Buccolam może też nasilać działanie niektórych leków zwiotczających mięśnie, np. baklofenu (powodując wzmożoną senność). Lek Buccolam może również zahamować właściwe działanie niektórych leków, np. lewodopy (lek stosowany w leczeniu choroby Parkinsona)
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku poniżej 3 miesiąca życia.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Po przyjęciu leku pacjent nie powinien prowadzić pojazdów, jeździć na rowerze ani obsługiwać maszyn do czasu całkowitego powrotu sprawności. Lek Buccolam może powodować u pacjenta senność, zapominanie lub osłabiać koncentrację i koordynację.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji
- RX kategoria