Microlife NC 400, termometr bezkontaktowy, 1 szt.

sprzęt medyczny, wyrób medyczny, gorączka

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

104,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MICROLIFE

Producent

MICROLIFE
Biesiadna 7
Rzeszów

Opis

Microlife NC 400, termometr bezkontaktowy to wyrób medyczny przeznaczony głównie dla dzieci. Posiada unikalny design w kształcie delfina, który powstał z myślą o dzieciach, aby pomiar był dla nich przyjemniejszy. W higieniczny sposób pozwala zbadać temperaturę nawet w trakcie snu.

Zawartość opakowania

Termometr bezkontaktowy Microlife NC 400, etui.

Wskazania

Przeznaczony jest do regularnych pomiarów temperatury ciała ludzkiego a także obiektów i otoczenia.

Charakterystyka produktu

Termometr bezkontaktowy, Microlife NC 400 wykonuje pomiar już w 3 sekundy. Wyposażony w niebieskie światło śledzące przez co ułatwia użycie w nocy oraz podświetlany alarm gorączkowy „Technologia Silent Glow™”. Posiada opcję trybu cichego do pomiarów w nocy, duży podświetlany wyświetlacz z datą i godziną oraz funkcję automatycznego przechowywania 30 ostatnich wartości pomiarowych z datą i godziną.

Dane techniczne:

Model: NC 400

Rozmiar: 167 x 46 x 44 mm

Waga: 104 g (z baterią), 81 g (bez baterii)

Zakres pomiarowy: 0 - 100,0 °C

Dokładność pomiaru: ±0,2 °C między 36,0 a 39,0 °C

Baterie: 2 baterie alkaliczne 1,5 V, rozmiar AAA

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy używać dokładnie tak, jak to opisano w instrukcji obsługi dołączonej do opakowania. W skrócie:

Pomiar temperatury ciała: Przed użyciem zawsze zdejmij pokrywę ochronną. Wciśnij przycisk START/IO, a wyświetlacz uaktywni się i pokaże wszystkie elementy. Termometr jest gotowy do wykonania pomiaru AT kiedy zaczną migać symbole «°C» lub «°F» i zabrzmi sygnał dźwiękowy.   Należy odgarnąć włosy, wytrzeć pot i brud z czoła przed pomiarem w celu lepszej dokładności. Wyceluj termometr w środek czoła w odległości nie
większej niż 5 cm. Naciśnij przycisk START/IO i upewnij się, że niebieski wskaźnik świetlny jest wycelowany w środek czoła. Po 3 sekundach długi sygnał dźwiękowy potwierdzi dokonanie pomiaru. Odczytaj z wyświetlacza ciekłokrystalicznego zapisaną wartość temperatury. W celu wykonania kolejnego pomiaru odsuń termometr z czoła i poczekaj, aż zacznie migać ikona «°C»/«°F». Powtórz kroki 4-5 jeszcze raz. Naciśnij i przytrzymaj przycisk START/IO przez 3 sekundy, aby wyłączyć urządzenie; W przeciwnym razie urządzenie automatycznie wyłączy się po ok. 30 sekundach.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Ostrzeżenia dotyczące pomiaru temperatury:

Pacjent razem z termometrem powinien znajdować się w pomieszczeniu zamkniętym, w stałej temperaturze otoczenia przez co najmniej 30 minut. Nie należy mierzyć temperatury u dziecka podczas lub zaraz po zakończeniu karmienia. Nie używaj termometru w środowisku o dużej wilgotności. Przed pomiarem temperatury lub w jego trakcie pacjentowi nie wolno pić, jeść oraz wykonywać gwałtownych ruchów. 10 krótkich sygnałów dźwiękowych oraz czerwone podświetlenie na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym ostrzega pacjenta o temperaturze równej lub wyższej od 37,5 °C. Należy zawsze dokonywać pomiaru temperatury w tym samym miejscu. Różne obszary ciała mogą dawać odmienne wyniki. U noworodków oraz dzieci do 6-go miesiąca życia lekarze zalecają odbytniczą metodę pomiaru. Pozostałe metody pomiaru mogą dawać niejednoznaczne wyniki. Jeżeli używasz termometru bezkontaktowego u ww dzieci zawsze weryfikuj wyniki z odczytami uzyskanymi w sposób odbytniczy.

W następujących sytuacjach zaleca się trzykrotne wykonanie temperatury, a jako wielkość reprezentatywną przyjęcie wartości najwyższej: U dzieci do trzech lat z zaburzeniami systemu odporności organizmu, dla których występowanie gorączki lub jej brak jest wskaźnikiem krytycznym. Kiedy uczysz się posługiwania termometrem, zanim przyswoisz sobie jego funkcje i nauczysz się otrzymywać właściwe pomiary. Pomiar jest wyraźnie zaniżony.

Uwagi i środki ostrożności

Urządzenie może być wykorzystywane do celów określonych w instrukcji obsługi. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Nigdy nie zanurzaj termometru w wodzie lub innych cieczach. Termometr NIE jest wodoszczelny! NIGDY nie zanurzaj go w płynie. Czyść wacikiem zwilżonym w alkoholu. Nie używać urządzenia jeżeli wskazuje na jego uszkodzenie. Nie otwierać urządzenia. To unieważnia gwarancję. Ponieważ we wczesnym etapie gorączki może wystąpić zwężenie naczyń krwionośnych, powodując ochłodzenie skóry, wynik temperatury na czole może być zaniżony. Jeżeli wynik pomiaru nie jest zgodny ze spodziewanym wynikiem pomiaru pacjenta lub jest nietypowo niski, powtarzaj pomiar co 15 minut lub porównaj wynik z pomiarem temperatury wewnętrznej ciała przeprowadzonym za pomocą innego termometru. Urządzenie zbudowane jest z delikatnych podzespołów i dlatego musi być używane ostrożnie. Prosimy o przestrzeganie wskazówek dotyczących przechowywania i użytkowania. Dopilnuj, aby dzieci nie używały przyrządu bez nadzoru; jego niektóre niewielkie części mogą zostać łatwo połknięte. Chroń urządzenie przed: ekstremalnymi temperaturami, wstrząsami i upadkiem, zanieczyszczeniem i kurzem, światłem słonecznym, upałem i zimnem. Jeżeli urządzenie nie będzie używane przez dłuższy okres czasu, należy wyjąć baterie. UWAGA: Pomiar temperatury nie może zastąpić konsultacji u lekarza.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij