Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Dr. Falk Pharma GmbHLeinenweberstrasse 5
79108 Freiburg Niemcy
Opis
Jorveza to lek w postaci tabletek ulegających rozpuszczeniu w jamie ustnej, zawierający substancję czynną budezonid, który jest kortykosteroidem łagodzącym stan zapalny. Lek Jorveza stosuje się w leczeniu eozynofilowego zapalenia przełyku.
Skład
Substancją czynną leku jest budezonid.
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 1 mg budezonidu.
Substancje pomocnicze: disodu wodorocytrynian; sodu dokuzynian; makrogol 6000; magnezu stearynian; mannitol; sodu diwodorocytrynian, bezwodny; powidon K25; wodorowęglan sodowy; sukraloza.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy umieścić na koniuszku języka i zamknąć usta. Delikatnie oprzeć ją językiem o podniebienie i przytrzymać do czasu, aż całkowicie się rozpuści (zazwyczaj trwa to około dwóch minut). Rozpuszczony materiał tabletki należy powoli połykać razem ze śliną w miarę rozpuszczania się tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej. Nie przyjmować żadnych płynów razem z tabletką ulegającą rozpadowi w jamie ustnej.
Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy przyjmować po posiłku
Działanie
Budezonid to kortykosteroid łagodzący stan zapalny.
Wskazania
Lek Jorveza jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu eozynofilowego zapalenia przełyku, które jest chorobą zapalną przełyku powodującą trudności z połykaniem pokarmów.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 osób): zakażenia grzybicze przełyku (które mogą powodować ból lub dyskomfort podczas przełykania).
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent ma: gruźlicę, wysokie ciśnienie tętnicze, cukrzycę lub któryś z członków rodziny ma cukrzycę, osłabienie kości (osteoporoza), wrzody żołądka lub owrzodzenie jelita cienkiego (wrzody trawienne), podwyższone ciśnienie w gałce ocznej (które może powodować jaskrę) lub problemy z oczami, takie jak zamglenie soczewek (zaćma) lub któryś z członków rodziny ma zaćmę, chorobę wątroby.
W przypadku niewyraźnego widzenia lub innych problemów ze wzrokiem, należy skontaktować się z lekarzem.
Należy stosować następujące środki ostrożności, ponieważ ż układ immunologiczny pacjenta może być osłabiony:
Pacjent powinien poinformować lekarza, jeśli podczas stosowania tego leku wystąpiło zakażenie grzybicze jamy ustnej, gardła i przełyku lub jeśli pacjent podejrzewa wystąpienie jakiegoś zakażenia. Objawy zakażenia grzybiczego to: białe krostki w jamie ustnej i w gardle oraz trudności z przełykaniem. Objawy niektórych zakażeń mogą być nietypowe lub mniej zauważalne;
Pacjent powinien unikać osób chorujących na ospę wietrzną lub półpasiec, jeśli nie miał wcześniej tych zakażeń. Podczas stosowania tego leku przebieg powyższych chorób może być znacznie cięższy;
Pacjent powinien powiadomić lekarza, jeśli pacjent miał kontakt z osobami chorymi na ospę wietrzną lub półpasiec. Należy również poinformować lekarza, czy pacjent jest zaszczepiony.
Należy powiadomić lekarza, jeśli pacjent nie chorował wcześniej na odrę i/lub czy i kiedy otrzymał ostatnie szczepienie przeciwko tej chorobie.
W przypadku szczepienia należy wcześniej skonsultować się z lekarzem.
W przypadku planowego zabiegu chirurgicznego należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Jorveza.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25˚C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, również tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: ketokonazol lub itrakonazol (stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych); klarytromycynę, która jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń; rytonawir i kobicystat (leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV); estrogeny (stosowane w hormonalnej terapii zastępczej lub w zapobieganiu ciąży); glikozydy nasercowe, takie jak digoksyna (leki stosowane w leczeniu chorób serca); leki moczopędne (usuwające nadmiar płynów z organizmu).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Decyzję o zastosowaniu leku w ciąży lub okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Część ciała
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria