Ibuprom Zatoki Sprint, 200 mg + 30 mg, kapsułki miękkie, 20 szt. - Portal DOZ.pl

Ibuprom Zatoki Sprint, 200 mg + 30 mg, kapsułki miękkie, 20 szt.

ibuprofen, pseudoefedryna, kapsułki, ból, gorączka, katar

23.59 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Opis

Ibuprom Zatoki Sprint to lek przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorosłych w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia - bólu, gorączki, niedrożności nosa i zatok przynosowych.

Skład

Substancją czynną jest ibuprofen (Ibuprofenum) oraz pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum).

1 kapsułka miękka zawiera:
Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg

Substancje pomocnicze: makrogol 600; potasu wodorotlenek; woda oczyszczona;  żelatyna; sorbitol, ciekły, częściowo odwodniony;  naturalny Beta Karoten 10% CWD, proszek, o składzie ( naturalny beta karoten (E160), skrobia spożywcza modyfikowana (E1450), dl-Alfa tokoferol (E307));  tusz drukarski, o składzie ( szelak, żelaza tlenek, czarny (E172), alkohol N-butylowy, glikol propylenowy, amonu wodorotlenek 28%).

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przyjmować tylko doustnie i krótkotrwale.

Należy stosować możliwie najmniejsze skuteczne dawki, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dzieci w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:

1 do 2 kapsułek co 4 do 6 godzin, maksymalna dawka to 6 kapsułek w ciągu doby.

Działanie

Produkt leczniczy Ibuprom Zatoki Sprint działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.

Wskazania

Ibuprom Zatoki Sprint stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem stawów i mięśni związanym z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania

Poza przeciwwskazaniami dotyczącymi stosowania z innym lekami leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Produkt leczniczy nie jest zalecany U pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, z czynnym lub nawracającym wrzodem trawiennym lub krwawieniami z przewodu pokarmowego, z udarem krwotocznym w wywiadzie, z ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA), niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby. Nie należy go stosować u Pacjentów, których występują choroby serca, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, rozrost gruczołu krokowego, choroby naczyń wieńcowych, dusznica bolesna, częstoskurcz lub skaza krwotoczna.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek):  Niestrawność, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, brak apetytu, nieznaczna utrata krwi z przewodu pokarmowego, w rzadkich przypadkach prowadząca do anemii.

Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):  Reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, świąd i napady astmy (ze spadkiem ciśnienia krwi), zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak: ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie,  zaburzenia widzenia, wrzód żołądka z krwawieniem i (lub) perforacją, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna,  wysypki skórne różnego rodzaju.

Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): szumy uszne,  Zaostrzenie astmy lub reakcje nadwrażliwości ze skurczem oskrzeli, Uszkodzenie tkanek nerek (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Ibuprom Zatoki Sprint należy stosować jedynie, jeśli występuje zablokowanie nosa wraz z bólem głowy, bólem i (lub) gorączką jednocześnie. Nie należy go stosować, jeśli występuje tylko jeden z wymienionych objawów.

Lek zawiera 63 mg sorbitolu w 1 kapsułce. Przyjęcie leku należy skonsultować z lekarzem w przypadku nietolerancji niektórych cukrów.

Jedna kapsułka leku Ibuprom Zatoki Sprint zawiera 21 mg potasu. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować tego leku w przypadku przyjmowania: innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); leków obkurczających błonę śluzową (donosowych lub doustnych); w przeszłości lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, leków przeciwdepresyjnych znanych jako
inhibitory monoaminooksydazy (MAO); trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (stosowanych w leczeniu depresji).

Należy powiadomić lekarza jeśli pacjent przyjmuje:

  •  leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak warfaryna, tyklopidyna, aspiryna/kwas acetylosalicylowy);
  •  leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak kaptopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II
  •  glikozydy nasercowe, takie jak digoksyna (digitalis) lub chinidyna stosowana w leczeniu chorób serca; − fenytoinę (lek stosowany w leczeniu padaczki);
  •  lit (stosowany w leczeniu zaburzeń nastroju);
  •  metotreksat (stosowany w leczeniu zapalenia stawów);
  •  leki zobojętniające (leki stosowane w leczeniu objawów wrzodu żołądka np. zgagi);
  •  cyklosporyny (stosowane w celu osłabienia układu odpornościowego organizmu np. po przeszczepie);
  •  mifepriston (stosowany do przerywania ciąży);
  •  antybiotyki chinolonowe (stosowane w leczeniu szerokiego zakresu zakażeń);
  •  takrolimus (lek stosowany po przeszczepie);
  •  leki znane jako pochodne sulfonylomocznika, takie jak glibenklamid (stosowany w leczeniu cukrzycy);
  •  kortykosteroidy (rodzaj leków przeciwzapalnych, np. hydrokortyzon);
  •  selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI, np. fluoksetyna) (leki stosowane w leczeniu depresji);
  •  aminoglikozydy (np. gentamycyny lub amikacyna) (leki stosowane w leczeniu zakażeń);
  •  lek antybakteryjny furazolidon (leki stosowane w leczeniu zakażeń);
  •  zydowudynę (stosowany w leczeniu zakażeń HIV);
  •  guanetydynę, rezerpinę lub metylodopę (leki stosowane w chorobach serca i układu krążenia);
  •  sulfinpyrazon i probenecyd (leki stosowane w leczeniu dny);
  •  leki moczopędne oszczędzające potas (leki stosowane w chorobach serca);
  •  pochodne sporyszu (leki stosowane w leczeniu migreny);
  •  agonistów receptora dopaminy (leki stosowane w leczeniu objawów choroby Parkinsona);
  •  heparynę, Ginkgo biloba (stosowane w leczeniu zakrzepów). 

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Zastosowanie produktu Ibuprom Zatoki Sprint jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na płodność

Jeśli występują problemy z zajściem w ciążę, należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt leczniczy Ibuprom Zatoki Sprint jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Produkt leczniczy ma niewielki lub umiarkowany wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij