Ginetta, wkładka wewnątrzmaciczna, 1 szt.

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

7 MED Industrie
Le BioParc
03270 Hauterive, Francja

Dystrybutor

Meringer Sp. z o.o.
ul. Dobrzecka 95/8a
62-800 Kalisz

Opis

Wkładka wewnątrzmaciczna Ginetta to wyrób medyczny stosowany w celach antykoncepcji. 375 mm2 miedzi medycznej zapewnia pacjentkom do 5 lat ochrony przed zajściem w nieplanowaną ciążę. 

Skład

Miedź, polietylen, siarczan baru, poliamid 6.

Wkładka posiada 375 mm2 Cu. 

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 1 wkładka wewnątrzmaciczna o długości 35,5 mm i szerokości 19,6 mm, sonda mierząca głębokość macicy, instrukcja dla pacjentki oraz instrukcja dla lekarza. 

Działanie

Ginetta wykazuje się działaniem antykoncepcyjnym dzięki plemnikobójczemu działaniu jonów miedzi. Po utlenieniu rozpraszają się one lokalnie na poziomie śluzu szyjki macicy i śluzówki macicy. 

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest dla dorosłych kobiet, chcących zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą. Może być z powodzeniem stosowany przez panie, które nie mogą skorzystać z antykoncepcji hormonalnej. 

Charakterystyka produktu

Produkt o długości 35,5 mm i szerokości ramion równej 19,6 mm posiada elastyczne ramiona z dodatkowymi wypustkami, które zapewniają idealne dopasowanie wkładki do kształtu macicy, jednocześnie zmniejszając ryzyko jej przemieszczania się. Okres działania wynosi 5 lat i zapewnia 99% skuteczności.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Produkt należy zakładać w ostatnich dniach miesiączkowania lub zaraz po nich. Aplikacja oraz wyjęcie wyrobu powinno zostać przeprowadzone przez lekarza za pomocą odpowiednich instrumentów na sterylnym podłożu. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania wkładki wewnątrzmacicznej są: ciąża, okres 48 godzin - 4 tygodni po porodzie, posocznica poporodowa, okres natychmiast po poronieniu septycznym, poważne zaburzenia miesiączkowania podczas inicjacji, krwotok miesięczny i niewyjaśnione krwawienia z pochwy, schorzenia trofoblastyczne, nowotwory o charakterze ginekologicznym (rak szyjki macicy, błony śluzowej macicy, jajników) lub podejrzewane guzy nowotworowe, chłoniaki, nieprawidłowości morfologiczne/anatomiczne (nieprawidłowości macicy, malformacje, włókniaki z dystorsją jamy macicy, polipy, blizny macicy), zapalenie miednicy mniejszej, zakażenia/zapalenia, gruźlica miednicowa, stwierdzona choroba AIDS, choroba Wilsona, alergia na miedź. 
Nie zaleca się stosowania wkładki, jeśli u pacjentki występują: choroby serca z powikłaniami (np. zapalenie wsierdzia), talasemia, anemia, niewyjaśnione krwawienia z pochwy, występujące podczas użytkowania wkładki, obfite lub długotrwałe krwawienia z pochwy, poważne zaburzenia miesiączkowania, endometrioza, nieprawidłowości anatomiczne bez dystorsji jamy macicy (zwężenie lub rozdarcie szyjki macicy), nowotwory o charakterze ginekologicznym w trakcie użytkowania produktu, zapalenie miednicy mniejszej podczas użytkowania, historia choroby wskazująca na wcześniejsze zapalenie miednicy mniejszej, zapalenia lub zakażenia występujące w trakcie użytkowania (leczone antybiotykami), choroby przenoszone drogą płciową i poważne ryzyko zakażenia tego rodzaju chorobami, zakażenie HIV o wysokim stopniu ryzyka, zapalenie pochwy, terapia przeciwretrowirusowa. 
Elektroterapia za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości (elektronizacja lub terapia falami krótkimi) i radioterapia, szczególnie stosowane w dolnej części miednicy są przeciwwskazane u pacjentek z założoną miedzianą wkładką domaciczną. Stosowanie prądu stałego lub o niskiej częstotliwości (jonizacja) nie wywołuje widocznego szkodliwego efektu na wkładkę. 
Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentek przechodzących terapię antykrzepliwą lub cierpiących na zaburzenia krzepliwości. 

Uwagi i środki ostrożności

W przypadku kobiet, które wcześniej nie rodziły należy zbilansować oczekiwane korzyści wraz z ewentualnym ryzykiem. 
Zaleca się wykonanie konsultacji kontrolnej po pierwszej menstruacji po założeniu, a następnie w regularnych odstępach czasu. 
Produkt nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 
Po zakończeniu każdej miesiączki należy skontrolować obecność wkładki poprzez wyczucie nici u szczytu pochwy. 
Produkt jednorazowego użytku. 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Ryzyko wystąpienia komplikacji jest niskie. 
Możliwe jest wystąpienie infekcji lub chorób zapalnych miednicy (zapalenie śluzówki macicy, jajowodu), które mogą prowadzić do bezpłodności. Ponadto może dojść do skurczy macicy (szczególnie bezpośrednio po aplikacji), nieregularnego plamienia, obfitych, przedłużających się lub bardziej bolesnych miesiączek lub wystąpienia reakcji zapalnych.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do wydalenia wkładki i jest to częściowo związane z nieprawidłowa techniką założenia. 
W trakcie zakładania wkładki lub później może dojść do perforacji macicy, która może prowadzić do ciąży. Największe ryzyko wystąpienia perforacji występuje, gdy wkładka umieszczona jest w okresie karmienia piersią lub do 36 tygodnia po porodzie, w przypadku niedbałej aplikacji lub aplikacji przed zakończeniem normalnej inwolucji macicy. W przypadku podejrzewanej perforacji należy zlokalizować wkładkę i rozważyć jej wyjęcie. 
Ryzyko ciąży pozamacicznej jest bardzo niewielkie, jednak zwiększa się w przypadku zajścia w ciążę kobiety noszącej wkładkę wewnątrzmaciczną. 

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Niesteroidowe leki przeciwzapalne należy stosować tylko w krótkich seriach, gdyż tylko tak przyjmowane nie wpłyną na skuteczność wyrobu. 
Jeśli lekarz planuje przepisać pacjentce leki przeciwzakrzepowe należ zgłosić fakt posiadania wkładki wewnątrzmacicznej. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij