Refundowany

Clindanea, 600 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

0,00 zł
31,15 zł
31,15 zł
0,00 zł
0,00 zł
15,58 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

ODBIERZ W 30 MINUT
od 0,00 zł

Dostępny w 283 aptekach .

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier GLS
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Automaty i punkty odbioru GLS
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Opis

Clindanea to antybiotyk w postaci tabletek powlekanych, zawierający chlorowodorek klindamycyny, który należy do grupy linkozamidów. Clindanea jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. 

Skład

Substancją czynną leku jest klindamycyna.

Jedna tabletka powlekana zawiera 600 mg klindamycyny (Clindamycinum) w postaci klindamycyny chlorowodorku

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon typ A, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk. Otoczka Opadry OY-L-28900 White o składzie: laktoza jednowodna, hypromeloza 15cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 4000.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta. 

Lek należy stosować doustnie.

Działanie

Clindanea wykazuje działanie bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Klindamycyna działa na takie drobnoustroje, jak gronkowce (Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis), Streptococcus pneumoniae (u pneumokoków odpornych na penicylinę wykryto częściową oporność na klindamycynę), Streptococcus pyogenes z grupy A, Streptococcus viridans, Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Actinomycetes spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Propionibacterium, Mycoplasma hominis.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku Clindanea, są zakażenia bakteryjne spowodowane szczepami wrażliwymi na klindamycynę: zakażenia kości i stawów; zapalenie ucha środkowego, gardła, zatok; zakażenia zębów i jamy ustnej; zakażenia dolnych dróg oddechowych; zakażenia w obrębie miednicy i jamy brzusznej; zakażenia żeńskich narządów płciowych; zakażenia skóry i tkanek miękkich; płonica; posocznica i zapalenie wsierdzia.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): bóle brzucha, nudności, wymioty lub biegunka o lekkim przebiegu. Wszystkie te objawy zależą od dawki i ustępują w trakcie terapii lub po jej zakończeniu. Może również dojść do zapalenia przełyku, języka lub błony śluzowej jamy ustnej.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): odropodobna wysypka, swędzenie i pokrzywka; małopłytkowość (zmniejszenie liczby krwinek płytkowych), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), eozynofilia (zwiększenie liczby granulocytów kwasochłonnych), neutropenia (zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych) lub granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów); przemijające niewielkie podwyższenie aktywności aminotransferaz w surowicy; - blokada nerwowo-mięśniowa.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy zachować ostrożność i omówić z lekarzem jeśli pacjent: miał w przeszłości reakcje alergiczne, zwłaszcza ciężkie; ma uczulenie na penicylinę; stosuje Klimicin przez długi czas, a u pacjenta występuje biegunka lub zmiany w obrębie błon śluzowych jamy ustnej i (lub) pochwy, co może wskazywać na nadkażenie drobnoustrojami opornymi na ten lek; ma stwierdzoną chorobę żołądka i jelit (celiakia, uchyłkowatość jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie jelita grubego) lub AIDS; w czasie leczenia lub po jego zakończeniu ma biegunkę (stosowanie prawie każdego z antybiotyków może spowodować rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego i biegunkę wywołaną przez Clostridium difficile, o nasileniu od lekkiej biegunki do zagrażającego życiu zapalenia jelita grubego, nie należy wówczas stosować leków hamujących perystaltykę jelit; ma stwierdzone zapalenie opon mózgowych; ma ciężkie zaburzenia czynności nerek lub chorobę wątroby; ma stwierdzoną chorobę przebiegającą z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo0mięśniowego (np. miastenię, chorobę Parkinsona).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: antybiotyki makrolidowe (np. erytromycyna) lub chloramfenikol; leki hamujące ruchy jelit (perystaltykę); gentamycynę (lek przeciwbakteryjny); prymachinę (lek stosowany w leczeniu malarii); trowafloksacynę (lek przeciwbakteryjny); lewofloksacynę (lek przeciwbakteryjny); warfarynę i podobne leki stosowane w celu rozcieńczenia krwi. Jednoczesne ich stosowanie z klindamycyną może spowodować większą skłonność do krwawienia. Lekarz może uznać za konieczne regularne wykonywanie badań w celu skontrolowania krzepnięcia krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w ciąży podejmuje lekarz.

Podczas stosowania leku nie należy karmić piersią, ponieważ Klindamycyna przenika do mleka ludzkiego.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosować leku u dzieci w wieku poniżej 5-6 lat, które mogą mieć trudności w połknięciu leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl