Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Pokaż wszystkie produkty HASCOSEPT
Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław
Opis
Hascosept smak miętowy to lek stosowany w leczeniu objawów zapalenia gardła oraz jamy ustnej, zaczerwienienie czy ból gardła. Produkt ma formę pastylek twardych do ssania, które zawierają benzydaminę o działaniu przeciwzapalnym oraz miejscowo znieczulającym i odkażającym. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Smak miętowy.
Skład
Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum).
1 pastylka twarda zawiera 3 mg chlorowodorku bezydaminy.
Substancje pomocnicze: izomalt (E 953), acesulfam potasowy (E 950), kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat miętowy, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy V (E 131).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy stosować doustnie, pastylki należy powoli ssać, nie żuć ani połykać. Dawkowanie Hascoseptu smak miętowy u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat to 1 pastylka 3 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 7 dni.
Działanie
Hascosept smak miętowy zmniejsza stan zapalny i miejscowo znieczula oraz odkaża. Lek zawiera benzydaminę z grupy indolowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) stosowanych miejscowo i ogólnie.
Wskazania
Pastylki Hascosept smak miętowy podaje się miejscowo w leczeniu objawów stanu zapalnego gardła i jamy ustnej, np. obrzęk, zaczerwienienie lub ból.
Przeciwwskazania
Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Z nieznaną częstotliwością mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne, objawiające się: nagłym obrzękiem gardła lub jamy ustnej, trudnościami w oddychaniu, wysypką czy świądem (zwłaszcza całego ciała). W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast poinformować lekarza.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 osób): reakcje skórne jako nadwrażliwość na światło.
Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 osób): pieczenie lub suchość w jamie ustnej. W razie wystąpienia tych objawów, można je zmniejszyć wypijając szklankę wody powoli, małymi łykami.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): skurcz oskrzeli.
Częstość nieznana: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z objawami takimi jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i (lub) uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła; reakcja taka może zagrażać życiu, niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Nie zaleca się stosowania leku, jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występowała astma oskrzelowa, gdyż może on spowodować duszność.
U niektórych pacjentów owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być jedynie objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. W przypadku gdyby objawy nasilały się lub nie ustępowały po 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.
Hascosept smak miętowy zawiera izomalt, dlatego w przypadku osób z nietolerancją niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Przechowywać w blistrze w oryginalnym opakowaniu zewnętrznym, w celu ochrony przed światłem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie stosować leku w czasie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat ze względu na postać pastylek do ssania. Dzieci poniżej 11 lat mogą przyjmować lek pod nadzorem osób dorosłych.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Pora stosowania
- Smak
- Sposób aplikacji