Refundowany

Vizidor Duo, (20 mg + 5 mg)/ml, krople do oczu, 5 ml

krople

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

26,39 zł
26,39 zł
0,00 zł
0,00 zł
3,20 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
26,39 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 29 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bausch+Lomb Ireland Limited
3013 Lake Drive
Citywest Business Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Producent

BAUSCH & LOMB GMBH

Opis

Vizidor Duo to krople do oczu zawierające dwie substancje czynne dorzolamid i tymolol, są stosowane w leczeniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego i leczenia jaskry.

Skład

Substancją czynną leku jest dorzolamid i tymolol.

Każdy ml roztworu zawiera 20 mg dorzolamidu (w postaci dorzolamidu chlorowodorku) i 5 mg tymololu (w postaci tymololu maleinianu).

Substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, mannitol (E421), sodu cytrynian (E331), sodu wodorotlenek (E524), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek Vizidor Duo przeznaczony jest wyłącznie do podawania do oczu.

Działanie

Substancja czynna leku dorzolamid należy do grupy leków zwanych inhibitorami anhydrazy węglanowej, działa przeciwjaskrowo i zwęża źrenicę. Druga substancja czynna tymolol, czyli nieselektywny inhibitor receptorów beta-adrenergicznych, obniża podwyższone ciśnienie śródgałkowe.

Wskazania

Vizidor Duo jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji), gdy monoterapia lekiem beta-adrenolitycznym jest niewystarczająca.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów: nadreaktywnością dróg oddechowych, astmą oskrzelową, ciężką przewleką obturcyjną chorobą płuc, bradykardią zatokową, zespołem chorego węzła zatokowego, blokiem zatokowo-przedsionkowym,  blokiem przedsionkowo-komorowym drugiego lub trzeciego stopnia niekontrolowanym przy użyciu rozrusznika, jawną niewydolnością krążenia, wstrząsem kardiogennym, ciężką niewydolnością nerek, kwasicą hiperchloremiczną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (występują częściej niż u 1 na 10 pacjentów): uczucie palenia i kłucia w oku, zmiana odczuwania smaku.

Działania niepożądane występujące często (występują rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): zaczerwienienie oka (oczu) i skóry wokół oka (oczu), łzawienie lub swędzenie oka (oczu), nadżerki rogówki (uszkodzenia przedniej warstwy gałki ocznej), obrzęk i (lub) podrażnienie oka (oczu) i skóry wokół oka (oczu), uczucie ciała obcego w oku, zmniejszenie wrażliwości rogówki (nie odczuwanie ciała obcego w oku oraz nie odczuwanie bólu), ból oka, suchość oka, niewyraźne widzenie, ból głowy, zapalenie zatok (uczucie napięcia lub wypełnienia nosa), nudności (mdłości), osłabienie i uczucie zmęczenia.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują obecnie lub występowały w przeszłości: problemy z płucami i oddychaniem, astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc; problemy z sercem, takie jak choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, niskie ciśnienie krwi; zaburzenia częstości akcji serca, takie jak zwolnienie akcji serca; choroby związane ze słabym krążeniem krwi; cukrzyca; problemy z tarczycą, tj. nadczynność tarczycy; problemy z wątrobą; uczulenie lub reakcje alergiczne, w tym pokrzywka, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą spowodować trudności w oddychaniu lub przełykaniu; osłabienie mięśni lub stwierdzona miastenia (myasthenia gravis); uraz oka.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C. Nie wolno stosować kropli do oczu dłużej niż 28 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Należy skonsultować się z lekarzem jeżeli pacjent nosi soczewki kontaktowe Vizidor Duo. Przed zakropleniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i założyć je ponownie po upływie co najmniej 15 minut od jego zakroplenia.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja, że pacjent przyjmuje: leki zmniejszające ciśnienie tętnicze krwi lub stosowane w chorobach serca (takie, jak leki blokujące kanał wapniowy, leki beta-adrenolityczne lub digoksyna); leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca lub przywracające regularny rytm serca takie; inne krople do oczu zawierające leki beta-adrenolityczne; inne inhibitory anhydrazy węglanowej; inhibitory monoaminooksydazy (MAOI); leki o działaniu parasympatykomimetycznym; leki opioidowe, takie jak morfina; leki przeciwcukrzycowe; leki przeciwdepresyjne, takie jak fluoksetyna, paroksetyna; sulfonamidy; chinidynę (stosowaną w leczeniu chorób serca i niektórych rodzajów malarii).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować tego leku podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Vizidor Duo u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas leczenia tym lekiem mogą wystąpić zawroty głowy i zaburzenia widzenia, co może utrudniać prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Przed kontynuacją prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn należy odczekać do powrotu wyraźnego widzenia.

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij