Bunondol, 0,4 mg, tabletki podjęzykowe, 30 szt.
tabletka podjęzykowa
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
41,42 zł
Dostępny w 140 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
POLPHARMA SAPelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Producent
POLFA WARSZAWAKarolkowa 22/24
Warszawa
Opis
Bunondol to lek w postaci tabletek podjęzykowych, zawiera substancję czynną buprenorfinę, która należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi.
Skład
Substancją czynną leku jest buprenorfina (Buprenorphinum).
Każda tabletka podjęzykowa zawiera 0,4 mg buprenorfiny (Buprenorphinum) w postaci buprenorfiny chlorowodorku.
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, magnezu stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Tabletkę należy włożyć pod język i trzymać do momentu całkowitego rozpuszczenia. W przypadku suchości w jamie ustnej, przed włożeniem tabletki przepłukać usta wodą. U dzieci należy kontrolować, czy tabletka została prawidłowo umieszczona pod językiem.
Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać.
Działanie
Buprenorfina jest lekiem przeciwbólowym o bardzo silnym działaniu. Buprenorfina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi.
Wskazania
Lek Bunondol stosuje się w bólach różnego pochodzenia od umiarkowanego do silnego. Buprenorfina jest stosowana w bólu pooperacyjnym i przewlekłym, najczęściej pochodzenia nowotworowego.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli u pacjneta występują pierwsze objawy uczulenia należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zgłosić się do lekarza. Objawy uczulenia: obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, powodujący trudności w oddychaniu lub przełykaniu.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma depresję; ma zaburzenia czynności tarczycy; ma zmniejszoną czynność kory nadnerczy; ma astmę; ma przerost gruczołu krokowego; ma osłabienie mięśni (miastenię); jest osłabiony, wyniszczony chorobami, lub uzależniony od opioidów; ma nieprawidłowości w obrębie dróg żółciowych; ma zaburzenia czynności wątroby; ma zaburzenia czynności nerek; jest w podeszłym wieku; jest po urazach głowy; ma podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe (objawy, np. ból głowy, zaburzenia świadomości i równowagi, kłopoty z widzeniem); ma zaburzenia układu nerwowego, psychozę; cierpi na alkoholizm; ma skrzywienia kręgosłupa.
Należy poinformować lekarza, jeśli podczas stosowania leku u pacjenta wystąpi bezdech senny (spłycony oddech/brak oddechu podczas snu) oraz niedotlenienie podczas snu (obniżenie poziomu tlenu w krwi).
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjmuje lub planuje przyjmować: leki przeciwdepresyjne (takie jak moklobemid, tranylcypromina, cytalopram, escytalopram, fluoksetyna, fluwoksamina, paroksetyna, sertralina, duloksetyna, wenlafaksyna, amitryptylina, doksepina lub trimipramina); leki nasenne (np. fenobarbital); leki uspokajające, przeciwlękowe (np. diazepam); leki z grupy pochodnych fenotiazyny, np. promazyny, chloropromazyny; ryfampicyny, troleandomycyny (leki stosowane w zakażeniach bakteryjnych); środki antykoncepcyjne zawierające w składzie gestoden; leki na grzybicę (ketokonazolu); leki na AIDS/HIV, np. rytonawiru; leki na padaczkę, np. fenytoiny; leki, które zmniejszają wydzielanie śliny.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Decyzję o zastosowaniu buprenorfiny w ciąży oraz podczas karmienia piersią podjemuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek może powodować senność, więc podczas stosowania leku Bunondol nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria