Dutafin, 0,5 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
kapsułki
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
31,99 zł
Dostępny w 181 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
+pharma arzneimittel gmbh.Hafnerstraße 211
8054 Graz, Austria
Producent
+PHARMA ARZNEIMITTEL GMBHHafnerstrasse 211
Graz, Austria
Opis
Dutafin to lek w postaci kapsułek miękkich, zawierający substancję czynną duasteryd. Lek Dutafin jest stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym.
Skład
Substancją czynną leku jest duasteryd.
Każda kapsułka miękka zawiera 0,5 mg dutasterydu.
Pozostałe składniki: Zawartość kapsułki: butylohydroksytoluen (E 321); glikolu propylenowego monokaprylan, typ II. Otoczka kapsułki: żelatyna; glicerol; tytanu dwutlenek (E171); triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha; lecytyna sojowa.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie leku ustalane jest indywidualnie przez lekarza.
Wskazania
Lek Dutafin stosuje się u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku jeśli pacjen ma uczulenie na dutasteryd i inne inhibitowy 5α-reduktazy, soję, orzeszki ziemne lub którykolwiek z posotałych składników tego leku oraz jeżeli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 mężczyzn): niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu (impotencja), która może się utrzymywać po zakończeniu przyjmowania leku Dutafin - zmniejszenie popędu płciowego (libido), które może się utrzymywać po zakończeniu przyjmowania leku Dutafin - trudności z wytryskiem nasienia, w tym zmniejszenie ilości nasienia w trakcie wytrysku, które mogą się utrzymywać po zakończeniu przyjmowania leku DUTAFIN - powiększenie lub bolesność gruczołów piersiowych (ginekomastia) - zawroty głowy podczas stosowania z tamsulozyną.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do opakowania.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Ten lek zawiera lecytynę sojową (może zawierać olej sojowy). Lek nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na orzeszki ziemne lub soję.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Niektóre leki mogą oddziaływać z lekiem Dutafin i zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Do tych leków należą: werapamil lub diltiazem (stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi); rytonawir lub indynawir (stosowane w leczeniu zakażenia HIV); itrakonazol lub ketokonazol (stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych); nefazodon (stosowany w leczeniu depresji); leki blokujące receptory alfa (stosowane w leczeniu powiększenia gruczołu krokowego lub wysokiego ciśnienia krwi).
Ciąża i karmienie piersią
Kobietom w ciąży (lub mogącym być w ciąży) nie wolno dotykać uszkodzonych kapsułek. Dutasteryd jest wchłaniany przez skórę i może zaburzyć rozwój dziecka płci męskiej. Szczególne ryzyko istnieje w trakcie pierwszych 16 tygodni ciąży.
Należy stosować prezerwatywę podczas stosunku płciowego. Stwierdzono obecność dutasterydu w nasieniu mężczyzn stosujących lek Dutafin. Jeśli partnerka jest w ciąży lub może być w ciąży należy unikać narażenia jej na kontakt z nasieniem.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety, dzieci i młodzież nie powinni mieć styczności z uszkodzonymi kapsułkami.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria