Refundowany

Clopizam,100 mg, tabletki,100 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

47,93 zł
47,93 zł
0,00 zł
0,00 zł
5,80 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
47,93 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 91 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa

Opis

Tabletki Clopizam to lek przeciwpsychotyczny. Clopizam zawiera klozapinę z grupy neuroleptyków i stosuje się go w leczeniu zaburzeń psychicznych, psychozy, schizofrenia.

Skład

Substancją czynną leku jest klozapina.

1 tabletka zawiera 100 mg klozapiny.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K30, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i talk.

Dawkowanie

Clopizam należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Tabletki można dzielić na połowy. Dawkowanie leku Clopizam ustala lekarz, w zależności od stanu pacjenta i wskazania leczniczego. Bardzo ważne jest, aby nie zmieniać dawki lub nie przerywać stosowania tego leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy kontynuować leczenie tak długo, jak zaleci lekarz. W przypadku pacjentów w wieku 60 lat lub starszych, lekarz może rozpocząć leczenie od mniejszej dawki i bardziej powoli ją zwiększać, ponieważ w tej grupie pacjentów istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych działań niepożądanych.

Działanie

Clopizam zawiera klozapinę z grupy neroleptyków i działa przeciwpsychotycznie.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leku Clopizam jest leczenie swoistych zaburzeń psychicznych, takich jak psychozy oraz schizofrenii.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Clopizam u osób z nadwrażliwością klozapinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Bardziej szczegółowa lista przeciwwskazań do zastosowania leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Clopizam może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niektóre działania niepożądane mogą być ciężkie i wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Przed przyjęciem kolejnej tabletki leku Clopizam, należy natychmiast powiedzieć lekarzowi o działaniach wymienionych w tabeli poniżej. Bardziej szczegółowa lista działań niepożądanych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Bardzo często zaparcia
Często objawy przeziębienia, gorączka, objawy grypopodobne, ból gardła lub inne objawy zakażenia, napady drgawkowe
Niezbyt często nagłe zwiększenie temperatury ciała, sztywność mięśni, które mogą prowadzić do utraty przytomności
Rzadko objawy zakażenia układu oddechowego lub zapalenia płuc, takie jak gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu, świszczący oddech; nudności, wymioty i (lub) utrata apetytu
Bardzo rzadko długotrwały, bolesny wzwód członka, nazywany priapizmem
Częstość nieznana uciskający ból w klatce piersiowej, uczucie gniecenia w klatce piersiowej, ucisk lub nagły silny ból (ból w klatce piersiowej, który może promieniować do lewego ramienia, żuchwy, szyi i nadbrzusza), duszność, nasilone pocenie się, osłabienie, uczucie „pustki” w głowie, nudności, wymioty i kołatanie serca (objawy zawału serca); ucisk w klatce piersiowej, uczucie ciężkości, ucisk, nagły silny ból, pieczenie
lub uczucie zadławienia (objawy niedostatecznego dopływu krwi i tlenu do mięśnia sercowego); objawy świadczące o zakrzepach krwi w żyłach, szczególnie w nogach (objawy obejmują obrzęk, ból i zaczerwienienie nogi), które mogą przemieszczać się poprzez naczynia krwionośne do płuc, powodując ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu; obfite pocenie się, ból głowy, nudności, wymioty i biegunka (objawy zespołu cholinergicznego); znaczne zmniejszenie ilości wydalanego moczu (objaw niewydolności nerek); reakcja alergiczna (obrzęk głównie twarzy, błony śluzowej jamy ustnej i gardła, a także języka, któremu towarzyszyć może świąd lub ból).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek występował którykolwiek z poniższych stanów: zakrzepy lub zakrzepy w wywiadzie rodzinnym, ponieważ leki takie jak ten mogą powodować powstawanie zakrzepów krwi; jaskra (zwiększone ciśnienie w oku); cukrzyca (zwiększone, czasami znacznie, stężenie glukozy we krwi może wystąpić u pacjentów z cukrzycą lub bez cukrzycy w wywiadzie); zaburzenia gruczołu krokowego lub trudności w oddawaniu moczu; jakiekolwiek choroby serca, nerek lub wątroby; przewlekłe zaparcie lub stosowanie leków powodujących zaparcie (takich jak leki przeciwcholinergiczne); nietolerancja galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy; kontrolowana padaczka; choroby jelita grubego; przebyte jakiekolwiek operacje brzucha; zaburzenia przewodzenia w sercu, nazywane wydłużeniem odstępu QT u pacjenta lub w wywiadzienrodzinnym; zwiększone ryzyko udaru, np. na skutek wysokiego ciśnienia tętniczego, zaburzeń sercowonaczyniowych lub zaburzeń krążenia w mózgu.

Jeśli ten lek wywołuje u pacjenta uczucie „pustki” w głowie, zawroty głowy lub omdlenie, należy ostrożnie wstawać z pozycji siedzącej czy leżącej. Jeśli konieczny jest zabieg operacyjny lub pacjent pozostanie unieruchomiony przez dłuższy czas z innych przyczyn, należy skonsultować z lekarzem stosowanie tego leku. Istnieje ryzyko wystąpienia zakrzepicy (krzepnięcie krwi w żyłach).

Nie należy pić alkoholu w czasie stosowania leku Clopizam. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent pali tytoń i poinformować lekarza jak często pacjent pije napoje zawierające kofeinę (kawa, herbata, coca-cola). Nagłe zmiany w przyzwyczajeniach związanych z paleniem tytoniu lub piciem napojów zawierających kofeinę mogą także zmienić działanie tego leku.

Clopizam zawiera laktozę, dlatego jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję laktozy to przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku Clopizam u dzieci w wieku poniżej 16 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten lek może powodować zmęczenie, senność i napady drgawkowe, szczególnie w początkowym okresie leczenia. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli wystąpią takie objawy.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl