Neoparin Forte, 120 mg/0,8 ml, roztwór do wstrzyknięć, 10 ampułko-strzykawek
roztwór
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
235,06 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 95 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
SciencePharma spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąul. Chełmska 30/34
00-725 Warszawa
Producent
SCIENCEPHARMAOpis
Neoparin Forte jest to lek w postaci zastrzyku, stosowany w leczeniu zakrzepów już występujących we krwi pacjenta lub zapobieganiu ich tworzenia po zabiegach chirurgicznych, w przebiegu chorób uniemożliwiających poruszanie się, w niestabilnej dławicy piersiowej, po zawale serca.
Skład
Substancją czynną leku jest Enoksaparyna sodowa.
Każda ampułko-strzykawka zawiera enoksaparynę sodową (Enoxaparinum natricum) w ilości odpowiadającej 12 000 j.m. aktywności anty-Xa (co odpowiada 120 mg) w 0,8 ml wody do wstrzykiwań.
Substancja pomocnicza: woda do wstrzykiwań.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie leku Neoparin Forte jest uzależnione od wskazań i decyzji lekarza.
Produkt leczniczy podaje się zazwyczaj podskórnie, lekarz może zdecydować o podaniu dożylnym lub o wprowadzaniu do rurki dializacyjnej.
Jeżeli pacjent może samodzielnie podawać sobie ten lek, lekarz bądź pielęgniarka pokażą, jak to zrobić. Jeżeli pacjent nie wie jak to zrobić, powinien skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką.
Lek należy wstrzykiwać na przemiennie w prawą i lewą stronę brzucha, zmieniać stronę za każdym razem.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Działanie
Działanie leku Neoparin Forte polega na zapobieganiu powstawania nowych zakrzepów we krwi oraz zapobieganiu powiększania się już istniejących zakrzepów.
Działanie przeciwzakrzepowe jest związane z powinowactwem enoksaparyny do niektórych czynników krzepnięcia.
Wskazania
Leczenie zakrzepów już istniejących we krwi pacjenta.
Zapobieganie tworzenia się skrzepów w rurkach dializatora (u osób z ciężką niewydolnością nerek).
Zapobieganie tworzenia się zakrzepów we krwi pacjenta przed i po zabiegu chirurgicznym, w przebiegu ostrej chorób kiedy nie można się poruszać, w niestabilnej dławicy piersiowej (stan chorobowy, w którym do serca dostaje się za mała ilość krwi), po zawale mięśnia sercowego.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Neoparin Forte jeśli pacjent: ma uczulenie na którykolwiek składnik leku; ma uczulenie na heparynę lub inne heparyny drobnocząsteczkowe; ma nasilone krwawienie lub ryzyko nasilonego krwawienia (wrzody żołądka, stan po zabiegu chirurgicznym mózgu czy oka, udar krwotoczny); ma planowane wykonanie znieczulenia podpajęczynówkowego lub zewnątrzoponowego.
Działania niepożądane
Lek Neoparin Forte, jak każdy lek może powodować działania niepożądane lecz nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą dotyczyć więcej niż 1 na 10 pacjentów): krwawienie, podwyższona aktywność enzymów wątrobowych.
Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć do 1 na 10 pacjentów): większa niż zwykle skłonność do powstawania zasinień. Może to być spowodowane obniżeniem liczby płytek krwi; różowe plamy na skórze; wysypka skórna (pokrzywka); swędząca, zaczerwieniona skóra; zasinienie lub ból w miejscu wstrzyknięcia; obniżona liczba krwinek czerwonych; podwyższona liczba płytek krwi; bóle głowy.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed użyciem leku Neoparin Forte należy omówić z lekarzem, jeśli pacjent: kiedykolwiek miał stwierdzoną reakcję na heparynę, która spowodowała duży spadek liczby płytek krwi; ma planowane znieczulenie podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe lub nakłucie lędźwiowe; ma wszczepioną zastawkę serca; ma zapalenia wsierdzia; ma lub miał wrzody żołądka; niedawno przebył udar mózgu; ma nadciśnienie tętnicze; ma cukrzycę; ma problemy dotyczące naczyń krwionośnych w oku; niedawno przebył zabieg chirurgiczny oka lub mózgu; jest w podeszłym wieku; ma choroby nerek; ma choroby wątroby; ma niedowagę lub nadwagę; ma podwyższone stężenie potasu we krwi.
Leku nie wolno podawać domięśniowo.
Nie należy wstrzykiwać leku w miejsca położone w odległości mniej niż 5 cm od pępka lub wokół blizn albo sińców.
Nie należy naciskać na tłoczek przed wstrzyknięciem leku w celu usunięcia pęcherzyków powietrza. Może to spowodować utratę części leku. Po zdjęciu osłonki nie należy dopuszczać do zetknięcia się igły z jakimkolwiek przedmiotem. Ma to na celu zapewnienie czystości igły.
Należy pamiętać o trzymaniu fałdu skórnego w taki sposób przez cały czas podawania zastrzyku.
Aby uniknąć powstawania sińca, nie należy pocierać miejsca wstrzyknięcia po jego podaniu.
Sprawdzić czy ampułko-strzykawka nie jest uszkodzona i czy lek ma postać przezroczystego roztworu. Jeśli nie, należy użyć innej ampułko-strzykawki. Nie stosować tego leku, jeżeli pacjent zauważy jakiekolwiek zmiany w wyglądzie produktu.
Przed podaniem leku należy upewnić się, że planowana dawka leku do podania jest znana.
Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C. Lek można również przechowywać w lodówce (2˚C - 8˚C) jednak nie dłużej niż 1 miesiąc. Nie zamrażać.
Stosowanie innych leków
Przed rozpoczęciem stosowania leku Neoparin Forte należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich używanych lekach, także o tych które pacjent planuje stosować.
Szczególnie ważne jest by powiedzieć lekarzowi jeżeli stosowane są: warfaryna, aspiryna, klopidogrel, wstrzyknięcia dekstranu, ibuprofen, diklofenak lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, prednizolon, deksametazon, leki stosowane w leczeniu astmy, reumatoidalnego zapalenia stawów, leki zwiększające stężenie potasu, leki moczopędne, niektóre leki stosowane w chorobach serca.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
U kobiet w ciąży i z mechaniczną zastawką serca może występować podwyższone ryzyko powstawania zakrzepów krwi.
Decyzję o stosowaniu leku w okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie oceniano bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku Neoparin Forte u dzieci i młodzieży.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Sposób aplikacji
- RX kategoria