Vinpoven, 5 mg, tabletki, 200 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
37,99 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 109 aptekach.
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Polfarmex S.A.Józefów 9
99-300 Kutno
Producent
POLFARMEXJózefów 9
Kutno
Opis
Vinpoven to lek w postaci tabletek, zawierający w składzie substancję czynną winpocetynę. Winpocetyna jest związkiem stosowanym w leczeniu chorób lub łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami krążenia krwi w mózgu.
Skład
Substancją czynną leku jest winpocetyna (Vinpocetinum).
Każda tabletka zawiera 5 mg winpocetyny (Vinpocetinum).
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek Vinpoven należy przyjmować doustnie, po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
Działanie
Winpocetyna ma złożony mechanizm działania. Korzystnie wpływa na przepływ krwi w mózgu, metabolizm mózgowy i reologiczne właściwości krwi.
Wskazania
Wskazania do stosowania leku Vinpoven: leczenie przewlekłej niewydolności krążenia mózgowego, w tym stanów po udarze niedokrwiennym i otępienia naczyniopochodnego; łagodzenie psychicznych i neurologicznych objawów niewydolności krążenia mózgowego; leczenie przewlekłych zaburzeń krążenia w naczyniówce i siatkówce oka; leczenie zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu; ciężkiej choroby niedokrwiennej i zaburzeń rytmu serca; krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego (krwawienie wewnątrzmózgowe, ostra faza udaru krwotocznego); okresu ciąży i karmienia piersią; dzieci i młodzieży.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): zaburzenia snu (bezsenność, senność), zawroty i bóle głowy, osłabienie. Objawy te mogą być związane z chorobą podstawową; zmiany w zapisie EKG (obniżenie odcinka ST, wydłużenie odstępu QT), częstoskurcz i dodatkowy skurcz serca; zmiany ciśnienia krwi (głównie zmniejszenie ciśnienia krwi), uderzenia krwi do głowy; nudności, zgaga i suchość w jamie ustnej; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; alergiczne odczyny skórne.
Działania niepożądane występujące rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia); bóle brzucha.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku niektórych chorób serca, lekarz zaleci wykonanie kontrolnych badań EKG (badanie elektrokardiologiczne - badanie czynności serca). Jest to szczególnie ważne u pacjentów, u których stwierdzono wydłużenie odstępu QT lub u pacjentów jednocześnie przyjmujących leki, które powodują wydłużenie odstępu QT.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: alfa metylodopa (lek stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi); leki przeciwzakrzepowe (leki stosowane w zapobieganiu nadmiernej krzepliwości krwi); leki przeciwarytmiczne (leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca); leki działające na ośrodkowy układ nerwowy.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku Vinpoven jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Vinpoven u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 roku życia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria