Na receptę

PolaRing, (0,120mg+0,015mg)/24 h, system terapeutyczny dopochwowy, 3 szt.

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

118,99 zł
Cena za szt.: 39,66 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
118,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 160 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat INPOST
    Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

System terapeutyczny dopochwowy PolaRing to lek antykoncepcyjny. PolaRing to złożony środek antykoncepcyjny, zawierający 2 żeńskie hormony płciowe, czyli etonogestrel i etynyloestradiol. W odróżnieniu do tabletek antykoncepcyjnych, które należy przyjmować codziennie, system dopochwowy po zastosowaniu działa przez 3 tygodnie z rzędu.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: etonogestrel i etynyloestradiol.

W ciągu doby przez 3 tygodnie z systemu terapeutycznego dopochwowego uwalnia się 0,120 mg etonogestrelu oraz 0,015 mg etynyloestradiolu.

Substancje pomocnicze: etylenu i octanu winylu kopolimer (28% octanu winylu), poliuretan (rodzaj tworzywa sztucznego, które nie rozpuszcza się w organizmie).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować dopochwowo. PolaRing pacjentka może zakładać i usuwać samodzielnie, przy czym kiedy po raz pierwszy można zastosować lek decyduje lekarz, gdyż musi to być odpowiedni dzień cyklu miesiączkowego. Po założeniu systemu terapeutycznego musi on pozostać na 3 tygodnie z rzędu. W tym czasie zaleca się regularne sprawdzanie, czy PolaRing znajduje się w pochwie (zwłaszcza przed i po stosunku), aby upewnić się, że pacjentka jest zabezpieczona przed ciążą. Po upływie trzech tygodni należy usunąć PolaRing i zrobić tygodniową przerwę. Zwykle w czasie przerwy w stosowaniu leku pojawia się krwawienie miesięczne. Szczegółowe informacje odnośnie stosowania leku dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Działanie

Działanie PolaRing polega na uwalnianiu do krwioobiegu przez całą dobę w czasie 3 kolejnych tygodni małych ilości dwóch hormonów płciowych, czyli etonogestrelu i etynyloestradiolu. W efekcie uwalnianie komórek jajowych z jajników jest hamowane co zapobiega ciąży. Ze względu na małą ilość oraz na zawartość dwóch hormonów PolaRing to złożonych środek antykoncepcyjny o małej dawce hormonów.

Wskazania

PolaRing to system terapeutyczny dopochwowy zapobiegający ciąży.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować jeśli pacjentka jest uczulona na etynyloestradiol lub drospirenon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jednym z głównych przeciwwskazań do stosowania systemu PolaRing  jest występowanie obecnie lub w przeszłości zakrzepów krwi, szczególnie jeśli pacjentka przeszła zawał serca albo udar mózgu. Leku nie należy stosować u pacjentek, które wymagają zabiegu chirurgicznego lub nie będą mogły chodzić przez długi czas. Wśród przeciwwskazań do stosowania leku PolaRing są choroby takie jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężka cukrzyca przebiegająca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, bardzo wysokie ciśnienie krwi, bardzo wysokie stężenie tłuszczów we krwi (cholesterolu lub triglicerydów), stan zwany hiperhomocysteinemią, choroby wątroby, zapalenie wątroby typu C, zaburzenia czynności nerek, guz wątroby (także w przeszłości), rozpoznany lub podejrzewany rak piersi lub rak narządów płciowych, krwawienia z pochwy o niewyjaśnionej przyczynie.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, kiedy nie stosować leku, znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów krwi w żyłach (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa) lub zakrzepów krwi w tętnicach (tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe).

Często występujące działania niepożądane bóle brzucha, mdłości (nudności); zakażenia pochwy przez drożdżaki (takie jak „pleśniawka”); dyskomfort spowodowany obecnością systemu w pochwie; świąd narządów płciowych; upławy; bóle głowy lub migrenowe bóle głowy; nastrój depresyjny; zmniejszenie popędu płciowego; ból piersi; ból miednicy; bolesne miesiączki; trądzik; zwiększenie masy ciała; wypadnięcie systemu.
Niezbyt często występujące działania niepożądane zaburzenia widzenia; zawroty głowy; wzdęcia; wymioty, biegunka lub zaparcia; uczucie zmęczenia, złe samopoczucie lub pobudliwość; zmiany nastroju; nagłe zmiany nastroju; obrzęki; zakażenia pęcherza moczowego lub dróg moczowych; problemy lub ból podczas oddawania moczu; parcie na mocz lub potrzeba oddawania moczu; częste oddawanie moczu; dyskomfort w czasie stosunku, w tym ból, krwawienie, niedogodności związane z obecnością systemu, odczuwane przez partnera; zwiększenie ciśnienia tętniczego; zwiększenie apetytu; bóle pleców; kurcze mięśni; ból kończyn dolnych lub górnych; zmniejszenie wrażliwości skóry; bolesność lub powiększenie piersi; dysplazja włóknisto-torbielowata piersi (torbiele, które mogą powodować puchnięcie lub ból piersi); zapalenie szyjki macicy; polipy szyjki macicy; wywinięcie ujścia zewnętrznego szyjki macicy; zmiany w krwawieniu miesiączkowym (np. obfite, długie, nieregularne lub całkowity brak miesiączki); dyskomfort w obrębie miednicy; zespół napięcia przedmiesiączkowego; skurcz macicy; zakażenia pochwy (grzybicze lub bakteryjne); uczucie pieczenia, nieprzyjemna woń, ból, dyskomfort czy suchość pochwy lub sromu; wypadanie włosów, wyprysk, świąd, wysypka lub uderzenia gorąca; uszkodzenie systemu.
Rzadko występujące działania niepożądane szkodliwe zakrzepy krwi w żyle lub tętnicy, na przykład: w nodze lub stopie (np. zakrzepica żył głębokich), w płucach (np. zatorowość płucna), zawał serca, udar, miniudar lub przejściowe objawy udaru, znane jako przemijający napad niedokrwienny ,zakrzepy krwi w wątrobie, żołądku, jelicie, nerkach lub oku; wydzielina z piersi
Częstość nieznana ostuda, dolegliwości prącia partnera

Ostrzeżenia i środki ostrożności

PolaRing, tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, ale ostateczną decyzję o możliwości jego stosowania podejmuje lekarz na podstawie wywiadu.

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych należy systematycznie badać piersi, a jeśli pacjentka wyczuje jakiekolwiek zgrubienie powinna skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia zmian nastroju oraz objawów depresji podczas terapii lekiem, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania dalszej porady medycznej.

Lista chorób o których należy poinformować lekarza oraz szczegóły odnośnie zakrzepów krwi jakie powinna wiedzieć pacjentka dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

PolaRing może wpływać na wynik niektórych badań laboratoryjnych, więc przed ich wykonaniem należy poinformować presonel1 medyczny o stosowaniu leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

PolaRing może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwpadaczkowymi (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat),
  • lekami przeciwgruźliczymi (np. ryfampicyna).
  • lekami stosowanymi w leczeniu zakażenia wirusem HIV (np. rytonawir, nelfinawir, newirapina, efawirenz),
  • lekami przeciw wirusowi zapalenia wątroby typu C (np. ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dazabuwir, boceprewir, telaprewir),
  • gryzefulwiną
  • bosentanem,
  • zielem dziurawca (Hypericum perforatum),
  • cyklosporyną,
  • lamotryginą.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
W czasie ciąży nie wolno stosować leku PolaRing. W przypadku zajścia w ciąże podczas terapii lekiem, należy natychmiast przerwać jego stosowanie. Jeżeli pacjentka zechce zajść w ciąże powinna odpowiednio wcześniej zaprzestać stosowania leku.

Karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania systemu PolaRing w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować PolaRing u dzieci poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij