Na receptę

Fragmin, iniekcje, 12500 j.m./0,5 ml, roztwór do wstrzykiwań, 5 ampułko - strzykawek

ampułka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Pfizer Europe MA EEIG.
Boulevard de la Plaine 17
1050 Bruxelles, Belgia

Producent

PFIZER EUROPE MA EEIG
Ramsgate Road Sandwich
CT13 9NJ United Kingdom

Opis

Roztwór do wstrzykiwań Fragmin zawiera substancję czynną w postaci dalteparyny sodowej. Fragmin jest lekiem przeciwzakrzepowym.

Skład

Substancją czynną leku jest dalteparyna sodowa.

Moc działania jest wyrażona w międzynarodowych jednostkach (j.m.) anty-Xa zgodnie z pierwszym Międzynarodowym Standardem dla Heparyn Drobnocząsteczkowych.

Objętość: 0,5 ml, Dalteparyna sodowa (Dalteparinum natricum): 12 500 j.m. anty-Xa.

Substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek lub kwas solny (korekcja pH 5-7,5), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek Fragmin podaje się podskórnie, dożylnie lub pozaustrojowo (w obiegu dializacyjnym).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Działanie

Dalteparyna sodowa jest heparyną drobnocząsteczkową. Działanie przeciwzakrzepowe dalteparyny wiąże się z jej zdolnością do nasilania hamowania czynnika Xa i trombiny.

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Fragmin: Leczenie ostrej zakrzepicy żył głębokich; Niestabilna choroba wieńcowa (np. dławica piersiowa spoczynkowa, zawał mięśnia sercowego bez załamka Q); Przewlekłe leczenie objawowej żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (proksymalna zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna) w celu zmniejszenia nawrotów choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów z chorobami nowotworowymi; Zapobieganie krzepnięciu krwi w krążeniu pozaustrojowym, np. podczas hemodializy i hemofiltracji w przebiegu ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek; Profilaktyka przeciwzakrzepowa związana z zabiegami chirurgicznymi; Profilaktyka przeciwzakrzepowa u chorych unieruchomionych z przyczyn medycznych: z zastoinową niewydolnością serca w III lub IV klasie NYHA lub ostrą niewydolnością oddechową, z ostrym zakażeniem, z ostrą chorobą reumatyczną lub ostrą chorobą zapalną jelit, i co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka zakrzepicy żył głębokich np. wiek powyżej 75 lat, otyłość, choroba nowotworowa, zakrzepica żył głębokich w wywiadzie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; małopłytkowości poheparynowej na tle immunologicznym; czynnego krwawienia np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu; zaburzenia krzepnięcia o ciężkim przebiegu; ostrego lub podostrego bakteryjnego zapalenia wsierdzia; niedawno przebytego urazu lub zabiegu chirurgicznego w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, oczu i/lub uszu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): łagodna, odwracalna małopłytkowość (typu I); krwotok (krwawienie); przejściowe zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych, AspAT, AlAT); podskórny krwiak w miejscu podania; ból w miejscu podania.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: jest przed znieczuleniem rdzeniowym (zewnątrzoponowym lub podpajęczynówkowym) lub nakłuciem lędźwiowym; ma protezy zastawek serca; za zatorowość płucną; ma małopłytkowość; ma niewydolność nerek; ma niestabilną chorobę wieńcową; ma alergię na lateks; jest dializowany.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki rozrzedzające krew (np. kwas acetylosalicylowy/aspiryna, dipirydamol, antagoniści receptora glikoproteinowego IIb/IIIa, acenokumarol i warfaryna); leki zmniejszające ból i stany zapalne (np. indometacyna); niektóre leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (np. sulfinpirazon, probenecyd); niektóre leki moczopędne (np. kwas etakrynowy); roztwory podawane w celu zwiększenia objętości krwi (np. dekstrany); leki cytostatyczne (stosowane w leczeniu raka); leki trombolityczne stosowane w leczeniu pełnościennego zawału serca (np. TPA- tkankowy aktywator plazminogenu); leki stosowane w leczeniu alergii i kataru siennego (np. leki przeciwhistaminowe); leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i chorób układu krążenia (np. leki zawierające naparstnicę jak digoksyna, digitoksyna); antybiotyki z grupy tetracyklin, które są stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych; witaminę C (np. zawartą w lekach witaminowych); leki stosowane w leczeniu dławicy piersiowej (np. podawane dożylnie nitrogliceryna); antybiotyki, takie jak penicyliny podawane w dużych dawkach, które są stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych; leki stosowane w profilaktyce i leczeniu malarii (np. chinina); nikotynę przyjmowaną w wyniku palenia tytoniu lub preparatów ułatwiających zaprzestanie palenia.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzje o stosowaniu leku Fregmin w czasie ciąży i karmienia piersią, podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzje o stosowaniu leku Fregmin u dzieci, podejmuje lekarz.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl